Thesari im !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Mendime Thesari im !!

  Receta Gatimi

  Thesari im !

  Nėse dhomat e shpirtit tim do
  Ēfarė pretendon se do shikoje?
  Cilin pėrbindėsh mendon se fsheh?
  Po tė zhgėnjej, por nuk mė njeh.
  ...
  Nuk ka nevojė pėr tė trokitur.
  Hyr, shih, kėrko, mbet e habitur
  Mure tė zbrazėt lyer pa ngjyra
  Fotografi, por pa fytyra
  Diku e hedhur afėr shtratit
  Ėshtė nje kuti e tersit, fatit
  E mbushur plotė ėshtė me kujtime.
  Brenda gjithė historia ime.
  Janė fjalėt qė kam thėnė aty,
  gjithkush qė njoha, perfshi ty.
  Gjithcka qė bėra, e ē’veē ėndėrrova
  Vendet ku shkela, ku jetova.
  Janė zėnkat tona dhe mėrite
  Janė puthjet netėve pa dritė
  Veset e mia qė aq urreve
  Mėrgimi i ngadaltė i reve.
  Dėnimet qė vuajta pėr ty
  Herėt kur s’tė pash ne sy
  Jetėt qe pa ty jetova.
  Tė tjera femra qė dashurova
  Janė dhe sekretet qė s’tė kam thėnė
  E amanetet qė kam lėnė
  Fėmijet qė kurrė nuk mė lindėn
  Epshet qė vrava se nuk mu bindėn
  Ka letra, qė pėr ty i shkrova
  Nė zarfet qė kurre nuk dėrgova
  E nėse gjithcka pėrmbys do kthesh
  Sekretin mė tė madh do gjesh
  Se e kam fshehur nė fund fare.
  Po nuk e pe, s’ke pare gjė fare.
  Nxirre mes duarsh nė shtrėngim.
  K’tė mė tė shtrenjtin sendin tim.
  Balsamin qė plagėt shėronte,
  kur kjo djall jete mė kafshonte.
  Para fytyrės ngadalė afroje.
  Dhe mbylli sytė, pastaj zbuloje.
  E kur ngadalė ta kesh zbuluar.
  Veē njė pasqyrė do gjesh nė duar.
  Do shohėsh veten, reflektim.
  Se ishe ti thesari im.


  Charles Baudelaire

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ...

 3. #3
  Shqiptar 10% Maska e ergiseld
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Postime
  46
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  e bukur kjo

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  realisht esht poezi qe te transmeton shum sa her qe e lexon...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Thesari marramendes i tunizinit Ben Ali
  Nga ReniX nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 22-02-2011, 03:22 PM
 2. Limoni, thesari qė kuron sėmundjet
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-05-2009, 11:29 PM