Receta Gatimi

27 gjėra tė cilat ndryshojnė kur keni foshnje !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
  1. #1
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24

    Pinguin 27 gjėra tė cilat ndryshojnė kur keni foshnje !!



    1 - Mė nė fund ndaluat ti merrni erė trėndafilave sepse e keni foshnjėn tuaj tėrė kohėn nė krahė.

    2 – Ku mendonit se jeni i pafrikshėm, tani e gjeni veten tė friguar.

    3 – Sakrificat tė cilat menduat se i bėtė pėr tė patur foshnjė, nuk duken me si sakrifica.

    4 – Ju e respektoni trupin tuaj . . . . mė nė fund.

    5 – Ju respektoni prindėrit tuaj.

    6 – Ju zbuloni se dhembja e foshnjes suaj ndjen me keq se dhembja juaj.

    7 – Besoni pėrsėri nė gjėrat tė cilat i besonit kur ishit fėmijė.

    8 – Humbni lidhje me njerėz me tė cilėt duhej tė kishit ndėrprerė marrėdhėniet vite mė parė.

    9 – Zemra ju thehet shumė mė lehtė.

    10 – Mendoni pėr ndokė tjetėr 234,836,178,976 herė gjatė ditės.

    11 – Ēdo ditė ėshtė befasi.

    12 – Funksionet e trupit nuk janė tė lodhshme me. Nė fakt ato ju kėnaqin.

    13 – Shihni foshnjėn tuaj kur shikoheni nė pasqyrė nė vend tė vetės suaj.

    14 – Jeni shėndėrruar nė njė person i cili zgjohet herėt nė mėngjes.

    15 – Dashuria juaj bėhet fuqi superhumane e palimituar.

    Dhe nga lexuesit tanė . . .

    1 – Zbuloni se sa shumė ka pėr tė thėnė vetėm pėr njė dhėmb tė vetėm.

    2 – Mė nė fund e kuptoni se lumturia e vėrtetė nuk vjen nga pasuria materiale.

    3 – E dini se prej nga vjen Dielli.

    4 – Mė parė do tė blinit triciklin nga plastika se sa ato kėpucė tė cilat aq shumė kishit dėshirė pėr ti patur.

    5 – Kuptoni se edhe pse tė ngjitshėm, llollipopet kane fuqi magjike.

    6 – Nuk ju pengon tė shkoni nė shtrat nė ora 9 tė mbrėmjes ditėn e Premte.

    7 – Qetėsia? Ē’ėshtė kjo gjė?

    8 – Kuptoni se ato 15 Euro tė cilat asesi nuk gjeni mėnyrė qė ti zhdukni, janė gjė me vlerė qė duhet ruajtur.

    9 – Zbuloni forcėn e mbrendshme tė cilėn kur nuk e keni patur me herėt.

    10 – Nuk bazoheni nė orėn mė foshnja juaj ju cakton orarin.

    11 – I shikoni prindėrit me fėmijė qė bėrtet me vėshtrim 'E di kėtė ndjenjė' nė vend se me 'A s’mund ta shukatni'

    12 – Qeni juaj i cili ishte fėmija juaj bėhėt pėrsėri vetėm qen.

    13 – Humbni kohė edhe pėr njė pėrqafim dhe puthje mė shumė edhe nė rast se kjo do tė thotė se do tė jeni vonė pėr punė.

    14 – Mėsoni se tė bėrit dush nė banjo ėshtė luks i tepruar.

    15 – Kuptoni se mund ta dashuroni njė huaj tė panjohur.

    16 – Shpesh mendoni si ta bėni kėtė botė njė vend mė tė mirė pėr tė jetuar.

    17 – Nė rast se mė parė nuk keni besuar nė dashurinė nė shikim tė parė, tani besoni.

    18 – Filloni ta ēmoni serialin 'Sesame Street' pėr kontributin e tryre intelektual.

    19 – Duhet tė nderprisni shikimin e lajmeve pėr arsye se cdo gjė e shihni nga pikėpamja e njė nėnė dhe ēdo gjė ju then zemrėn.

    20 – E keni dashurinė dhe jetėn tuaj mė tė qartė, ēdo gjė bie nė vend dhe bėhet mė mirė pėr shkak tė njė krijese fare tė vogėl dhe dashurisė sė madhe qė keni pėr tė.

    21 – Mė nė fund e gjeni arsyen e vėrtetė se pse i keni ato gjinjė.

    22 – Nė lidhje me thėnien e 2 –tė mė lartė, unė do tė kisha thėnė se aty ku isha i frikėsuar tani jam i pafrikshėm. Gjithmonė kam qenė i druajtur dhe i tėrhequr dhe kur nuk jam ballafaquar . . . por tani kur ėshtė nė pyetje fėmiu im, dal nė mbrojtje dhe lidhem me fuqinė time tė mbrendshme tė cilėn kurrė nuk e kam patur mė parė!

    23 – Pėrkrahja tė cilėn e merrni nga njerėzit tjerė ju befason, se nganjėherė vjen nga njerėzit nga tė cilėt nuk e prisnit.

    24 – Asgjė nuk ėshtė e juaja mė. Ju ndani ĒDO GJE!

    25 – Pa marrė parasysh se ēfarė arritje keni pasur nė jetė, shikoni fėmiun tuaj dhe mendoni 'Kam bėrė njė punė TE SHKELQYER.

    26 – Dėshironi tė keni pėrkujdesje mė tė mirė pėr veten dhe fėmijėn tuaj.

    27 – Mund tė keni bisedėn mė tė mrekullueshme vetėm duke thėnė 'ah' dhe 'oo'.


  2. #2
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    14 – Mėsoni se tė bėrit dush nė banjo ėshtė luks i tepruar.

    a kjo bre

  3. #3
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    hahahahah nuk ma merr mendja....mund te humbasesh "ndoshta" shume gjera...por fiton nje dhurate te pa cmuar...nje thesar....nje krijes...qe eshte e vetmja ne bote qe mund te ndryshoj dhe dhuroj shume kenaqesi ne pak sekonda te vetme....

    dhe mbi te gjitha...eshte nje frut dashurie....a ka me bukur se ta mbash ne krahet e tu....nje dashuri te ndertuar nga dy njerez...e servirur ne NJE?...s'ka!...

    keshtu qe....femrat nuk duhet ta shohin me ate sy...por me kete....privilegjin e te qenit nene....s'ka me bukur!....

  4. #4
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
    hahahahah nuk ma merr mendja....mund te humbasesh "ndoshta" shume gjera...por fiton nje dhurate te pa cmuar...nje thesar....nje krijes...qe eshte e vetmja ne bote qe mund te ndryshoj dhe dhuroj shume kenaqesi ne pak sekonda te vetme....

    dhe mbi te gjitha...eshte nje frut dashurie....a ka me bukur se ta mbash ne krahet e tu....nje dashuri te ndertuar nga dy njerez...e servirur ne NJE?...s'ka!...

    keshtu qe....femrat nuk duhet ta shohin me ate sy...por me kete....privilegjin e te qenit nene....s'ka me bukur!....
    eshte e vertet......dhe ne qe se kemi provuar ndonjeher faktin e te qenurit nene ...thjesht me imagjinat na kalon nje ndjesi e papershkrueshme.....nje ndjesi qe me zi pret ta provosh....
    kam pyetur shum nena ( perfshir edhe timen ) ...se cili esht casti , emocjoni me i bukur i nje nene......dhe kam marr te njejten pergjigje.....Eshte casti kur i jep gji.....duket sikur i jep jet nga jeta jote me kan then....... I adhuroj femijet....shum......dhe uroj me zemer qe dhe un ta kem fatin qe nje dit te provoj kto ndjesi....kaq unike...

  5. #5
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    eshte e vertet......dhe ne qe se kemi provuar ndonjeher faktin e te qenurit nene ...thjesht me imagjinat na kalon nje ndjesi e papershkrueshme.....nje ndjesi qe me zi pret ta provosh....
    kam pyetur shum nena ( perfshir edhe timen ) ...se cili esht casti , emocjoni me i bukur i nje nene......dhe kam marr te njejten pergjigje.....Eshte casti kur i jep gji.....duket sikur i jep jet nga jeta jote me kan then....... I adhuroj femijet....shum......dhe uroj me zemer qe dhe un ta kem fatin qe nje dit te provoj kto ndjesi....kaq unike...

    Ke shume te drejte motra!....

    As une nuk e kam provuar...por kam jetuar mes femijve...dhe shoh se sa i adhuroj ata...qe nuk kane aspak lidhje me mua...ama i dua forttttt....

    dhe kjo me bene qe ti dua shume...edhe ti perjetoj disa emocione te forta...edhe pse nuk jane drejtperdrejt me mua...jane pa dyshim dhurata me e bukur per c'do femer...kuptohet c'do gje ne kohen e duhur...

    hahahaha,kur kam pyetur une nenen time...kush eshte emocioni me i bukur kur behesh nene...ajo me tha:...momentin kur e merr per here te pare ne krahet e tu...kur ndjen aromen e tij/saj....nga dashuria e madhe...te vjen ta shtrengosh fort per ta vendosur serisht ne barkun tend...qe te jete me ty gjithe jeten...

    kur kam lindur une...mami im kishte ditelindjen pas dy ditesh...dhe kur i sollen dhurtata...ajo me ngrinte ne ajer...dhe broheriste ja dhurata ime...kjo eshte pasuria...dhe dhurta me e bukur qe zoti mundi te me dhuroj....

    haahahhahaha sa e lumtur jam...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Cilat jane ato 3 gjera pa te cilat s'dilni dot nga shtepia
    Nga kledii nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 21-07-2013, 08:48 PM
  2. Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 26-10-2012, 09:54 PM
  3. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-03-2011, 10:25 PM
  4. Demi Moore dėshiron njė foshnjė
    Nga aurel nė forum Thashetheme Vip
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-09-2009, 07:38 PM
  5. 10 Gjera Per Te Cilat Nuk Te Pyt Allahu
    Nga besmir0212 nė forum Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 22-07-2009, 06:42 PM