Mė thuaj ēfarė shenje je, ta di kur mė tradhton!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Mė thuaj ēfarė shenje je, ta di kur mė tradhton!!

  Receta Gatimi

  Keni parė nė ėndėrr sikur ju ka tradhtuar partneri juaj dhe jeni shqetėsuar? Mos u shqetėsoni se ishte thjesht njė ėndėrr e keqe. Por qė “tė zgjoheni” tė sigurt edhe nė marrėdhėnien tuaj, lirenti.com ju ofron mundėsinė qė tė lexoni me kujdes shenjat e mėposhtme, pėr tė mėsuar se nė cilat situata mund t’ju tradhtonte i dashuri apo e dashura dhe mėsoni njėkohėsisht sesi tė korrigjoni sjelljen tuaj. Kjo, pasi nuk thonė kot se kur ndodh kjo gjė, fajin e kanė tė dy…

  Dashi

  - Pėr mashkullin nė shenjėn e Dashit, tradhtia vjen vetėm nė rast se partnerja nuk i ofron siguri seksuale.
  - Pėr femrėn nė shenjėn e Dashit, tradhtia ndodh nėse partneri i saj e nėnvlerėson dhe e tall.


  Demi

  - Demi mashkull do tė tradhtojė kur tė ndjejė se nuk ėshtė mė i dėshiruar nė njė lidhje, ndaj do pėrpiqet tė mbushė boshllėkun seksual.
  - Demi femėr do t’ju tradhtojė kur tė ndjejė se e keni braktisur apo kur partneri ushtron dhunė ndaj saj.


  Binjakėt

  - Meshkujt nė shenjėn e Binjakėve reagojnė kur u ushtrohet presion. Tradhtojnė pėr t’i treguar vetes se mund ta pėrballojnė situatėn, por kėshtu ndėshkojnė edhe partneren e tyre, pėr sjelljen mbytėse.
  - Femra nė shenjėn e Binjakėve tradhton kur tė ndjejė mungesė interesi nga ana e partnerit tė saj.

  Gaforrja

  - Meshkujt e lindur nė shenjėn e Gaforres do tė tradhtojnė kur tė ndjejnė se janė distancuar nga partnerja e tyre, apo kur ftohen marrėdhėniet seksuale mes tyre.
  - Femra Gaforre do tė reagojė me tradhti, kur shikon se nuk respektohet siē duhet nga partneri i saj.


  Luani

  - Mashkulli Luan do tė tradhtojė vetėm nė rastin kur gruaja e tij nuk do ta respektojė apo vlerėsojė siē duhet.
  - Luanesha do tė tradhtojė vetėm kur partneri i saj do ta bėjė tė ndjehet e parėndėsishme nė krah tė tij.  Virgjėresha


  - Meshkujt e lindur nė shenjėn e Virgjėreshės tradhtojnė kur ndjejnė se partneri i tyre nuk kujdeset pėr pasiguritė e tyre psikologjike.
  - Femrat nė shenjėn e Virgjėreshės do tė tradhtojnė nėse partneri i tyre kundėrshton t’i mbrojė apo tė tregojė ėmbėlsi dhe butėsi.

  Peshorja

  - Meshkujt e lindur nė shenjėn e Peshores tradhtojnė nėse kanė pėrkrah njė femėr sipėrfaqėsore apo tė ftohtė, tė cilės nuk i intereson bukuria e brendshme.
  - Femrat Peshore tradhtojnė me mundėsinė e parė, kur shikojnė qė shfaqen shenjat e para tė keqtrajtimit nga parteri i tyre.

  Akrepi

  - Akrepat tradhtojnė nėse jeta e tyre seksuale ka shkuar nė zero.
  - Femrat e lindura nė shenjėn e Akrepit do tė tradhtojnė nėse shikojnė qė mungon interesi nė jetėn seksuale.  Shigjetari

  - Shigjetarėt tradhtojnė kur e ndjejnė veten tė kufizuar, kur u privohet liria. Atėherė do tė shikojnė njė femėr tjetėr me mundėsinė e parė.
  - Femrat e lindura nė shenjėn e Shigjetarit, nuk durojnė dot qė partneri i tyre tė zhytet nė rutinėn e ditės, punėt apo detyrimet e pėrditshme, ndaj dhe atėherė tradhtojnė.

  Bricjapi

  - Meshkujt nė shenjėn e Bricjapit tradhtojnė kur tė ndjejnė se nuk kanė mė frymėzim dhe besim tek partnerja e tyre.
  - Femrat nė kėtė shenjė do tė tradhtojnė vetėm nėse kuptojnė se pėr to partneri i tyre nuk ka mė vlera si personalitet.


  Ujori

  - Meshkujt Ujorė i tradhtojnė menjėherė partneret e tyre, nėse kuptojnė se mes tyre ka humbur miqėsia dhe mirėkuptimi dhe as qė ka shpresė pėr t’u rregulluar situata.
  - Femrat Ujori do tė kėrkojnė njė tjetėr shpirt binjak, nėse ndjen se besimi nė lidhjen e tyre ka humbur


  Peshqit

  - Meshkujt qė kanė lindur nė shenjėn e Peshqve, do tė kėrkojnė pėr njė tjetėr partnere, nėse ajo qė kanė ka humbur nė rutinėn e ditės dhe nuk gjen kohė pėr gjėra tė reja.
  - Femrat nė shenjėn e Peshqve pėrfundojnė nė krahėt e njė tjetri, nėse partneri i tyre ėshtė kokėshkretė dhe i dhunshėm. 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Paska te drejt aty per luanin

 3. #3
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahahhahha futja kot thuaj horoskopit

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  cka tha ?

 5. #5
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  hahaaha sa kam qesh

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Me thuaj cfare shenje horoskopi je ,te te them sesi te vishesh...
  Nga erinda nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 21-06-2012, 10:06 PM
 2. Dhjetė fakte tė sigurta qė ju tradhton
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 18-07-2011, 08:05 PM
 3. Ēfarė ushqimi parapelqeni pėr secilėn shenjė
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-02-2009, 02:18 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-2008, 08:38 AM