Google Earth ka simulator tė fshehtė pėr fluturim


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e tetari
  Anėtarėsimi
  Dec 2007
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Google Earth ka simulator tė fshehtė pėr fluturim

  Receta Gatimi

  Google Earth ka simulator tė fshehtė pėr fluturim


  Nė Google Earth ėshtė gjetur njė mundėsi e fshehur e cila mundėson fluturim rreth Tokės nė aeroplan luftarak. Pėr aktivizimin e kėtij simulatori fluturues ju duhet tė aktivizoni Google Earth pastaj tė shtypni kombinimin e butonave Ctrl+Alt+A. Pas kėsaj mund tė zgjedhni njėrėn prej dy avionėve luftarak dhe tė fluturoni mbi peisazhet e vėrteta detalisht tė pėrpunuara.
  E meta e vetme e kėtij opcioni tė fshehtė ėshtė ajo se kontrollet janė pak tė ngathta. Udhezimet detale pėr fluturimin virtual tė kėtij llloji mund tė gjeni nė kėtė bllog PCPRo, Slashdot

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Google Earth ka simulator tė fshehtė pėr fluturim

  faleminderit per kete postim... vertet te them te drejten para disa ditesh e kam marre vesh dhe kam provuar te bej nje fluturim me google earth flight simulator.
  :=)

 3. #3
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Google Earth ka simulator tė fshehtė pėr fluturim

  Ide e kendshme kjo! Do e provoj tani!

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Google Earth: Tani mund tė shikoni nga afer detet dhe oqeanet

  Google Earth: Tani mund tė shikoni nga afer detet dhe oqeanet  ROME- Google, pasi na ka mundėsuar tė shohim tė gjithė planimetrinė e tokės dhe yjet nga afėr, tani ka publikuar nė internet njė version tė ri. Programi on-line Google Earth 5.0, i shkarkueshėm falas nga interneti, tashmė na mundėson eksplorimin e thellėsive tė oqeaneve, hapėsirave detare tė mbrojtura, balenave gjatė emigrimit dhe tė impaktit vdekjeprurės tė ndotjes nė temperaturėn e ujit nė ekosistemin detar.
  (a.k/BalkanWeb)

  Mos harroni dhe sherbimin qe ka futur kohet e fundit mbi Street View ne disa qytete te Europes. Dhe nje bote tjeter qe google Earth na mundeson eshte Roma antike.

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e asteroidi
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  9
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ishte mire shume fluturimi me aeroplan

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  11
  Besoj qe nje gje e tille te krijon ndjesira interesantedhe fluturimi me aeroplane luftarake eshte nje gje e veēante.DUHET PROVUAR NGA TE GJITHE.

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  po por eshte shume veshtire ta kontrollosh pa u perplasur.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Google Earth
  Nga paolo maldini nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 12-04-2011, 10:12 PM
 2. Arriti Google Earth 6
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-11-2010, 12:20 PM
 3. Foto te cuditshme nga Google Earth
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-02-2010, 03:19 PM
 4. Google Earth mund te zbuloje tsunami-n
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-03-2009, 07:50 PM