Nė ditėn e Shėn Valentinit femrat kėrkojnė romancė dhe vetėm romancė.


Harrojeni metodėn e tė pyeturit se ēka dėshiron ajo. "Femrat kanė pėrshtypjen se nėse ato duhet tė kėrkojnė diēka, ajo nuk llogaritėt si dhuratė", thotė njė psikologe e lidhjeve, Karen Sherman. E para gjė qė duhet ditur kur e zgjidhni dhuratėn e ditės sė Shėn Valentinit ėshtė se duhet t'i blini diēka qė ajo e pėlqen, qė ajo nuk do ta blejė vetė. "Dhe, romanca ėshtė romancė, nuk ka tė bėjė me pjesė tė veturės. Pėrkthimi: mos i blej diēka qė i duhet, por diēka qė do t'i pėlqente ta kishte ", thotė ajo.

Ēokollatat


Nėse jeni nė fillim tė lidhjes ēokollatat mund tė jenė tė mira, por kjo vlen vetėm nėse nuk e njihni sa duhet njėri-tjetrin. Vetėm sigurohuni qė ta gjeni llojin qė ajo e pėlqen mė shumė. Ja si mund ta bėni kėtė: herėn tjetėr qė jeni bashkė mund tė hyni nė njė dyqan dhe t'i blini njė ēokollatė. Mbajeni nė mend atė qė zgjedh ajo.

Tė brendshme


Nėse keni qenė bashkė pėr mė shumė se 6 muaj, mund tė tundoheni t'i blini asaj tė brendshme nė kėtė fazė tė lidhjes, por ai do tė ishte njė hap i madh prapa. Pa marrė parasysh sa mirė do tė duket nė to, ju do tė mbeteni egoist. Nė vend tė kėsaj mund t'i blini trėndafila ngjyrė shampanje. Ata janė seksi dhe romantikė nė tė njėjtėn kohė.

Veshje


Nėse keni rreth njė vit qė po takoheni, mund t'i dhuroni asaj njė mantel dhe t'i thoni se nė kėtė mėnyrė do t'u ndiejė juve gjithmonė rreth vetes."Kjo ėshtė njė gjė emocionale dhe rehatuese, jo diēka seksuale ", shpjegon Sherman.

Udhėtimi


Nėse jeni nė njė lidhje serioze, kjo do tė ishte dhurata mė e mirė e mundshme. Kalimi i disa ditėve bashkė dhe larg tė gjithė tė tjerėve do t'u ndihmojė qė tė relaksoheni bashkė dhe tė merrni njė tjetėr kah nė lidhjen tuaj.
/Telegrafi/