Receta Gatimi

Keshilla per te pasur flok sa me te gjate dhe te shendetshem


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
  1. #1
    Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    FIRENZE
    Postime
    791
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18

    Wink Keshilla per te pasur flok sa me te gjate dhe te shendetshem

    Pėr tė patur flokė tė gjatė sa mė tė shėndoshė e tė shkėlqyeshėm, nuk mjaftojnė vetėm produktet qė pėrdorni. Duhet qė tė mbani parasysh disa rregulla tė rėndėsishme, tė cilat do t’ju ndihmojnė pėr tė patur rezultatet e dėshiruara.



    Larja e flokut duhet kryer sipas llojit tė tij.

    Flokėt e yndyrshėm duhen larė 2-3 herė nė javė, flokėt normalė 1-2 herė nė javė, ndėrsa flokėt e thatė njėherė nė javė.

    Flokėt duhen krehur jo vetėm nė mėngjes, por edhe nė darkė, nė mėnyrė qė tė largohen qimet e rėna normalisht.

    Preferohet tė mos pėrdorni furēė pėr krehjen e flokut tė gjatė, por krehėr me dhėmbė tė rralla. Nė kėtė mėnyrė evitohet thyerja e flokut.

    Aplikoni njė maskė nutriente njė herė njė javė.

    Prisni fundet e djegura tė flokut njė herė nė muaj.

    Evitoni ekspozimin e flokut tė gjatė kur fryn erė tė fortė. Nė kėto raste ėshtė mirė ti mbani flokėt tė mbledhura .

    Pėrdorni llastikė tė butė pėr tė mbledhur flokėt e gjatė. Megjithatė ju kėshillojmė qė flokun e gjatė tė mos e mbani shpeshherė tė mbledhur.

    Mos filloni pėrdorimin e bojės sė flokut nė moshėn e adoleshencės.

    Mos pėrdorni gjithmonė tė njėjtėn markė shamponi, sepse floku dobėsohet dhe yndyroset mė lehtė.

  2. #2
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Mos pėrdorni gjithmonė tė njėjtėn markė shamponi, sepse floku dobėsohet dhe yndyroset mė lehtė.
    diku tjeter kam lexuar qe nuk duhet ta nderrojm shpesh shampon e flokut , sepse shkakton renie te tij ...dhe un per vete kte besoj !!

  3. #3
    Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    FIRENZE
    Postime
    791
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    diku tjeter kam lexuar qe nuk duhet ta nderrojm shpesh shampon e flokut , sepse shkakton renie te tij ...dhe un per vete kte besoj !!
    s'di cte them per kete te fundit...une po bej gati 10 vjet qe perdor vetem nje marke shampo per floket...me htene te drejte nja dy tre here e kam nderruar, por jam kthyer perseri te e njejta....

  4. #4
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Mendoj se zgjedhja e markes ka te bej me shume psikologjike dhe marketingu sesa asaj qe i ben flokut!

    dhe mendoj 2 se floku duhet trajtuar ndryshe sipas stines dhe per kete menryre duhet pershtat shampua!

    tani mendoj 3 se jam fut ne tem per femra, pasi ne djemve pas nje far moshe na fillon ndertimi aeroportit (por kush i ka mir ben te kujdeset)

  5. #5
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin

    tani mendoj 3 se jam fut ne tem per femra, pasi ne djemve pas nje far moshe na fillon ndertimi aeroportit (por kush i ka mir ben te kujdeset)
    ahahahaa....me pelqeu kjo shprehja e fundit
    duhet ta kuptoni qe ajo fusha e aeroportit ka qen ne thellesi ( tek truri ) .....e tani del ne siperfaqe

    ( po dhe kush i ka ne renie e siper ben mir te kujdeset !!!! )

  6. #6
    Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    FIRENZE
    Postime
    791
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
    Mendoj se zgjedhja e markes ka te bej me shume psikologjike dhe marketingu sesa asaj qe i ben flokut!

    dhe mendoj 2 se floku duhet trajtuar ndryshe sipas stines dhe per kete menryre duhet pershtat shampua!

    tani mendoj 3 se jam fut ne tem per femra, pasi ne djemve pas nje far moshe na fillon ndertimi aeroportit (por kush i ka mir ben te kujdeset)
    hahhaaa...kujdes me aeroportin se mos vjen ndonje avion i shpejte e ta nderton mire.....

  7. #7
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Evitoni ekspozimin e flokut tė gjatė kur fryn erė tė fortė. Nė kėto raste ėshtė mirė ti mbani flokėt tė mbledhura ....

    hahahahaha une jam e cuditshme...se nese ka dite qe me pelejne floket leshuar jane pikerisht ditet me ere te fort...se di ndihem mire kur floket luajne dhe zihen me eren...hahahahaha....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 11-01-2013, 09:16 PM
  2. Disa kėshilla gjatė skuqjes me vaj !!
    Nga labja nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 04-06-2012, 04:25 PM
  3. Kėshilla pėr tė pasur njė stil francez
    Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 19-05-2011, 08:54 PM
  4. Disa keshilla per ruajtjen e shendetit gjate Ramazanit
    Nga Erdi nė forum Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 20-08-2009, 11:38 PM
  5. Kėshilla pėr t'i pasur buzėt mė tė bukura.
    Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 10-09-2007, 08:22 AM

Etiketat pėr kėtė Temė