TEST : Si i perballoni situatat e krizes?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Ide TEST : Si i perballoni situatat e krizes?

  Receta Gatimi

  Kur kaloni nje moment jo te mire me partnerin, nje mik apo mikeshe, apo te aferm tuaj, ne caste nervozizmi si do ta perballoni situaten? Gjate dites mund te hasnit shume te papritura. Do ti perballoni ne menyren me te keqe, apo me sukses? Nepermjet ketij testi do te gjeni pergjigjet e duhura rreth mendimeve dhe tipit tuaj. E shohim bashke:

  Dy miqte tuaj jane ne udhetim. Papritur sheh dike qe nga shtepia e tyre nxjerr nje objekt ne menyre misterioze. Cfare do te beni:
  a. Do te lajmeroni policine (2 pike)
  b. Do ti ndiqni nga pas dhe ti ndaloni (1 pike)
  c. Do te mendonit se jane punonjes te servisit (3 pike)

  Shihni papritur qe mikja juaj hyn ne makinen e nje te panjohuri. C’beni ne kete rast:
  a. I shenoni targat dhe i telefononi prinderve te saj (2 pike)
  b. Do te mendoni se eshte ndonje i aferm i saj (3 pike)
  c. Do ta linit situaten pa e vene re (1 pike)

  Jeni duke shetitur kur befas ju ndalon nje njeri duke ju treguar kartelen e punetorit te sigurimit te shetitores dhe duke ju akuzuar per vjedhje ju ndalon. Ju:

  Do te qani nga halli (1 pike)
  Do te qeshnit per kete cmenduri (3 pike)
  Do te egersoheshit (2 pike)

  Enderroni se banesa ju eshte ndezur flake dhe befas zgjoheni dhe nuhatni aromen e tymit. Atehere do te:
  a. Ngriheni per te pyetur se c’vjen ajo ere (2 pike)
  b. Vraponi neper koridor per te alarmuar bashkebanuesit (1 pike)
  c. I thuani vetes: ’eshte vetem nje enderr e keqe’ dhe do vazhdoni gjumin (3 pike)

  Qendroni te shtrire ne plazh kur degjoni nje femije duke kerkuar ndihme, dhe me pas e shihni se si perpelitet ne valet e ujit. Ju do te:

  Vinit ne perfundim se prinderit e tij do te lajmerohen dhe do ta zgjidhin problemin (3 pike)
  Rendni per ti ndihmuar (2 pike)
  Provoni per ta shpetuar (1 pike)

  Jeni vetem ne mbremje ne shtepi dhe ju duket se degjoni dike ne dhomen tjeter. Ju:

  Do ta ndalni driten dhe do te fshiheni (3 pike)
  Do te thirrni ne ndihme nga dritarja (2 pike)
  Do ta rrembeni ndonje send dhe ta hulumtoni shtepine (1 pike)

  Jeni duke ngare makinen naten dhe befas ju shperthen goma. Rezerven nuk e keni. Ju:
  a. Do te dilni dhe do ta vazhdoni rrugen ne kembe (1 pike)
  b. Do te ndizni dritat, mbylleni Brenda dhe do te prisni ndonje veture tjeter (2 pike)
  c. Do te shtriheshit ne sediljen e prapme dhe do te binit ne gjume (3 pike)

  Rastesisht e hapni letren e partneres/rit tuaj dhe vereni se eshte leter dashurie, derguar nga ndonjeri/ra qe as nuk e keni ditur se ekziston. Ju:
  a. Do te vini ne perfundim se eshte ndonje loje e pakripe (3 pike)
  b. Te hidheruar, do te kerkonit ndarje (1 pike)
  c. Do te kerkoni bisede te hapur per kete problem (2 pike)

  Tabela e rezultateve


  8-12 pike: Reagoni shume shpejt. Ne situatat e krizes, se pari duhet te mendoni qe te reagoni sa me mire. Numeroni deri ne dhjete dhe atehere vendosni per mundesite e reagimit me te mire.

  13-18 pike: Eshte shume mire qe kur afrohet ndonje moment krize, te qellon afer ndonje person si ju. Ju i vleresoni gjerat mire dhe gjithmone ndermerrni hapa ideale. Gjithnje mendoni me kohe dhe e parandieni krizen.

  19-24 pike: Jeni nje person shume optimist, i bindur se cdo gje do perfundoje mire. Shpesh beni leshim qe me kohe ta ndieni rrezikun e kur e shihni se eshte vone per te reaguar bieni ne depresion. Detyrojeni veten per situatat e mundshme te krizes si dhe te mendoni me teper per pjesemarrjen tuaj para se tju mbyllen rruget.

 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  13-18 pike: Eshte shume mire qe kur afrohet ndonje moment krize, te qellon afer ndonje person si ju. Ju i vleresoni gjerat mire dhe gjithmone ndermerrni hapa ideale. Gjithnje mendoni me kohe dhe e parandieni krizen.

  hahahahahha jo keq!....e vertet deri diku!....

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  haha ajo me ra dhe mua.....megjithse kam pak nga te treja.....implusivitetin e te pares....optimizmin e te tretes....

 4. #4
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahahahahaha po nejse endrra jane...bene vaki e s'dalin hahahahaha ....

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  tiiii guxon ti thuash enderr testit tim....qe ndenja or e or te tera per ta bereee??????


 6. #6
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hiiiiiiiiiiiiiiiiii pse prodhimi yt eshte ai test?....prandaj nuk me perputhej mua hahahahahahahah ....prandaj dola e urte ne sherr e siper une...hahahahahaha

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  bera shaka moj.....se skam pun tj un po do bej teste
  hahahahahaha.....prandaj the te tema e femijve qe je e urt ti...se ta tha testi ktu

 8. #8
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahahahahahahaha eshte ceshtje si me behet e mira....ahahaahahhahahaha nga me intereson mua....e kthej kapakun rri urte nashiiiiiiiiiii ooooooooooo

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  hahahahahahahaha.......ncncnc.....ca paske qen mi.....dhe me shan mua ermalin ... ......

 10. #10
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahahahahahaha e shaj se s'nuk shume prandaj....por me qe te pelqen ty...po e le me kaq...nuk po e shaj me...ama qe ka humor kinez e ka....

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  aty siper tema me thot qe di ti perballoj sh mir situatat e krizes......kshu qe po marr frym theeeeelll.............e po vi te te kepus nje Hi 5 ne fytyr ....smirushe

 12. #12
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahaahhahaha smirushe je vete

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Situatat kur lejohet aktrimi ne shtrat!
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-04-2012, 07:59 AM
 2. Efekti i krizės: Milani ul rrogat
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-03-2009, 05:14 PM
 3. Shen Valentini, dashuri ne kohen e krizes
  Nga Kliton nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-02-2009, 03:16 PM
 4. Pas krizes se burses financiare ne Amerike :)
  Nga EMAUS nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-10-2008, 01:16 AM