Program per Matematik, shume i mire.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 25
 1. #1

  Program per Matematik, shume i mire.

  Receta Gatimi

  Ky program sherben me se shumti per Problemet e matematikes te cilat disa prej detyrave shum veshtir mund ti zgjedhim, kurse Programi na mundeson qe shum let te zgjedhim nje problem sado te veshtir, me shembuj edhe na tregon metoden e zgjidhjes. Permban edhe mesimin ne flash se si te perdoret pregrami nese nuk dini si ta perdorni programin.

  Shkarko: Microsoft Mathematics 4.0
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 29-03-2011 mė 09:00 PM. Arsyeja: link

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Per Matematik Program shum i mire.

  Ky program eshte shume i mire. E kam perdor para shume kohesh.

  plus zgjidhjeve te ekuacioneve te ndryshem eshte dhe makine llogaritese shkencore.  ja keshilloj profesoreve te matematikes

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Per Matematik Program shum i mire.

  mu plako nuk me ka hy ne tru matemetika kur ka qen 1+1=2 e jo me me gjithkto lloj ekuacionesh

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Per Matematik Program shum i mire.

  I UNE DO E ZGJIDH KETE EKUACIONIN, POR JO TANI SE DO IKI

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Per Matematik Program shum i mire.

  kur te vish mos merr kopje me vete

 6. #6
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Per Matematik Program shum i mire.

  Une keto te matematikes i thek! I thy ne mes!

 7. #7

  Re: Per Matematik Program shum i mire.

  E kam marr ket program po spom ban nejse e kam marr per vlla se vet i kam kry matematikat po nga nje her mos me kan ne shpi mos me dit me zgjidh i kish marr prej programit pse nuk eshte ka ban une e kam shkarku ne rregull krejt tungi klm.

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Program per Matematik, shume i mire.

  po ka dal dhe nje version i ri nqs merresh me matematik eshte klas fare

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Program per profesoret e Matematikes

  http://wiki.lyx.org/uploads/LyX/Scre...t_Document.swf

  LyX eshte tekst editor ku paresore jane formulat e matematikes dhe sintaksat e shkencave.

  Shkarko per Vista & XP

  Shkarko per Mac

  Gjithashtu i disponueshem dhe per Linux.

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Te bukra keto programet per matematik,mbase do na sherbejne per naj ekuacion te pazgjidhshem,flm

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e rrugaci i vogel
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  166
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Shyqyr qe me gjetet nje program te tille se lash lesht duke i zgjidh vete ekuacionet dhe prap nuk i zgjidh dot e tmerrshme shpresoj qe keto programe te me ndijmojne!!!!

 12. #12
  i/e rregjistruar 10% Maska e baby
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  n`net
  Postime
  47
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Flm shume per kete shume shume flm...

 13. #13
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  do ta shkarkoj,ishalla nuk ka shum mb

 14. #14
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  ata qe duan me te vertete te mesojne matematike nuk besoj se kane nevoje per keto programe, megjithate faleminderit qe e keni publikuar....

 15. #15
  i/e rregjistruar Maska e nikaqendrim
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  program i mir a ma e kum instalu e krejt po spo di se ku muj me e hap po shkoj kshtu >>>>
  START>>all programs>>>Microsoft Math 2007>>> edh nuk po qet kurgju veq uinstall edhe qe vyn me e pas mikrosoft ofis te instalun e kam

 16. #16
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Faleminderit per kete postim shume i vlefshem

 17. #17
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  So mund ta shkarojke ket program

 18. #18
  i/e rregjistruar Maska e bale
  Anėtarėsimi
  Sep 2010
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ju falemnderit

 19. #19
  i/e rregjistruar 10% Maska e asdreni
  Anėtarėsimi
  Dec 2009
  Postime
  21
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  program tejet praktik ama per njohsit e rregullave matematikore.

 20. #20
  i/e rregjistruar Maska e fiorina
  Anėtarėsimi
  Dec 2010
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me falni por si mund ta shkarkoj kete program

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 13-05-2012, 04:40 PM
 2. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 25-03-2011, 06:36 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-12-2010, 01:15 PM
 4. Ricci: Pattinson puth shumė mirė
  Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:27 PM