Kek me Cokollate...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Kek me Cokollate...

  Receta Gatimi

  Perberesit :

  4 -5 kokra veze
  1 got kos (normal)
  1 Luge (maja)
  1 got sheqer
  1 filxhan vaj (ose gjalp i tretur)
  miell (ne mase te tepsis qe do beni kekun )
  -cokollat e zeze (e shkrire ne avull te nxeht )
  -pluhur kokosi....

  Pergatitja:

  Ne nje ene rrahim vezet me tel guzhine (bashke , jo te ndara nga e bardha me te verdhen ) pastaj i shtojme kosin duke i bashkangjitur dhe sheqerin.

  I rrahim mire e mire me telin e kuzhines ..pastaj shtojm dhe vajin ose (gjalpin e shkrire ) ne fund te tyre shtojm majan per fryerje te brumit te kekut ..i perziejme te gjitha bashke ne menyre qe majaja te mos jet ne kokriza por te baraspeshohet me perberesit e tjere...miellin e hedhim ne mase ( 1 pjat miell) ose me shum nq.s eshte e nevojshme tepsin e lyejme me vaj dhe siper saj hedhim letren e kuzhines ,
  piqet ne furre ne temperature 250 grade per 10 -15 minuta.


  Ju befte mire....

 2. #2
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Sa me ka marre malli per kek!

 3. #3
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga PinkPrincess Lexo postimin
  Sa me ka marre malli per kek!
  Ne pak minuta kohe...mund ta shuash mallin hahahaa

 4. #4
  "Vlerėsoje veten, 20% Maska e ezel
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Vendndodhja
  world
  Postime
  128
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  bene kush po te nal me e ba

 5. #5
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ezel Lexo postimin
  bene kush po te nal me e ba
  hahahaha ma perkethe pak shqip-shqip kete qe ke shkruajtur?....

 6. #6
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  Ne pak minuta kohe...mund ta shuash mallin hahahaa
  Sigurisht flm

 7. #7
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Per ata qe e pelqejne cokollaten...mendoj se eshte nje ide e mire!!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fruta & Embėlsira: Cokollate Snickers...
  Nga Auroraa nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-02-2013, 09:29 PM
 2. Fruta & Embėlsira: Torte me Cokollate dhe Lajthi..!
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-03-2012, 11:23 AM
 3. Lundroi me barkė prej ēokollate
  Nga ardona nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-09-2010, 04:01 AM
 4. Me ēokollatė kundėr migrenės
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-09-2009, 06:32 PM
 5. Torte me cokollate te lengshme
  Nga kuklla nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 03-04-2009, 10:41 PM