Si te instaloj ubuntu


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  olsian Maska e olsiani
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Postime
  9
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Si te instaloj ubuntu

  Receta Gatimi

  Pershendetje. Kam instaluar windows sp2 dhe dua te instaloj linux ubuntu. Kam keto parametra ne pc. CPU 3.00 GHZ HDD eshte 40 giga. 10 giga ne C dhe pjesa tjeter ne D. ramin e kam 1 giga. Ku mund ta shkarkoj free kete sistem dhe si mund ta instaloj. Mos ndoshta duhet ta bej particionin C me te madh apo ndoshta kur te instaloj ubuntu te krijoj te ri dhe sa duhet ta krijoj.Dhe a mundet ta instaloj nepermjet Usb
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga olsiani; 12-03-2013 mė 04:21 PM.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ky artikull te shpjegon ne detaj instalimin: Linux Ubuntu Dual-Boot-me-Windows-7


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shpejt ju lutem - Si ta Instaloj ??
  Nga diarf nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-10-2012, 10:37 PM
 2. Si te instaloj nje Printer ne rrjet kompjuterash
  Nga nigji nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 19-07-2012, 09:17 AM
 3. Si te instaloj lojra ne telefon Acer me Android?
  Nga Kapsolli nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 31-10-2010, 07:55 PM
 4. Si te instaloj microfonin ne PC
  Nga alvins nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 04-07-2010, 09:19 PM
 5. Si tė instaloj MSN Messenger?
  Nga belti nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-02-2009, 10:35 PM