Arsyet pėrse burrat nuk i durojnė dot gratė e tyre


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Ide Arsyet pėrse burrat nuk i durojnė dot gratė e tyre

  Receta Gatimi

  a disa arsye pėrse burrat nuk i durojnė dot gratė e tyre.

  1. Femrat luftojnė padrejtėsisht. “Ēiftet e lumtura nuk ėshtė se grinden mė pak, shprehet dr. Navara, ata thjesht luftojnė mė mirė”. Kėtė e bėjnė duke pėrshkruar ndjenjat e tyre nė vend qė ta etiketojnė partnerin “tė padurueshėm” dhe ta lėnė me aq. Studimet tregojnė se bashkėshortet janė mė tė predispozuara pėr tė shtruar problemet nė diskutim, ndėrsa burrat ka gjasa tė tėrhiqen qė nė shenjat e para tė grindjes.

  2. I trajtojnė meshkujt si fėmijė. Kur njė mashkull vendos tė krijojė njė familje, ndėr tė tjera kjo ėshtė edhe njė shenjė qė ai dėshiron tė shkėputet plotėsisht nga familja e tij e origjinės dhe tė ndėrtojė diēka tė veten. Instinkti mėmėsor ėshtė i pranishėm te ēdo femėr, por duket se asnjė mashkull nuk dėshiron tė trajtohet si fėmijė. Njė arsye se pėrse meshkujt nuk i durojnė dot gratė e tyre ėshtė kur ato i qortojnė. Shmangini kėrcėnimet e pavarėsisė dhe ushtrimin e presionit, kėshtu do tė rrisni lumturinė e martesės dhe burri juaj nuk do tė ndihet i menaxhuar.

  3. Pėrfshirja e personave tė tjerė nė jetėn martesore. Atė qė ju mund ta konsideroni si njė ankesė e padėmshme te miqtė dhe familja, nė fakt mund tė thyejė besimin qė ka bashkėshorti te ju. Kjo ndodh pėr arsyen se ēdo ēift ka privatėsinė dhe sekretet e tij. Norene Gonsiewski, njė terapist ēiftesh nė Portland, shprehet se veprimin e mėsipėrm burrat e shohin si poshtėrues dhe tė dhimbshėm. Do tė ishte njė veprim mė i zgjuar nėse do t’i drejtoheshin njė psikologu, terapisti ose tė paktėn njė miku tė besuar.

  4. Kur nuk tregohet mirėnjohje. Meshkujt kurrė nuk do t’ju kėrkojnė tė tregoni vlerėsimin tuaj pėr diēka qė ata e bėjnė siē duhet, por nė tė vėrtetė e dėshirojnė kėtė. Burrat kanė nevojė qė tė ndiejnė se gratė e tyre janė krenare pėr ta. Psikologėt vėrejnė se meshkujt priren mė shumė drejt aksionit dhe pėr kėtė arsye e shprehin ndryshe dashurinė. Kushtojini vėmendje veprimeve tė...

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  ice ne raste se do veproshin te gjithe femrat , sic thuati sot nuk do egzistoheshin divorcet per kete arye ,

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  nuk e di pse po me duket tema si e pergjysmuar...? Mund te kem bere ndo1 gabim kur e kam hapur! Sidoqofte... Nuk e kam shkruajtur une, per shkaqe teknike kam harruar te cek burimin dhe tema nuk ka dal sic duhet.

  Kerkoj ndjese.

 4. #4
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahahahahaha se jane njecik te zene me grate e botes...dhe e tyrja i acaron....hahahaha pike e zeze ne bluz te zeze i thone kesaj!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Grate rrahin burrat, 190 denoncime ne vit per dhune!
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 28-04-2012, 11:05 PM
 2. 10 gjėrat qė burrat kėrkojnė te gratė
  Nga vaaldr1n nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-02-2012, 08:57 PM
 3. Studimi, gratė kanė kujtesė mė tė fortė se burrat
  Nga ardona nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 03-09-2010, 09:00 PM
 4. Perse burrat nuk bejne seks pa tabu me grate e tyre
  Nga kuklla nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 13-03-2009, 03:35 AM
 5. Gratė qė flenė pak, mė shumė probleme sesa burrat
  Nga ema_d nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-03-2008, 09:08 AM

Etiketat pėr kėtė Temė