Gjumi i mengjesit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e Nur Love
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Postime
  5
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Gjumi i mengjesit

  Receta Gatimi

  Ne hadith sherif thuhet:
  (gjumi i mengjesit largon rriskun. Per te fituar rriskun dilni heret nga shtepia.Te ngrihesh heret esht me perfitim. Gjumi i mengjesit te sjell dembelizm, harrese, te ben te pafuqishem dhe te paperqendruar. Gjumi ne mengjes esht pa vend, gjumi para drekes te ben mire. Gjumi para akshamit esht budallalek. kush e ben zakon te fleje pas namazit te Sabahut,duhet te mesohet edhe me dhimbjet e belit.)
  Hazreti Fatimeja ka thene:
  Nje dite rashe te fle pas namazit te Sabahut.Babai me zgjoi dhe me tha:
  (Zgjohu bija ime. Mos u bej nga ata qe e kane harruar Allahun.Shikoje rriskun qe do te jape Zoti yt.Allahu teala rriskun e jep ne mengjes para se te linde dielli.)
  Te flesh gjysem ore perpara dhe pasi te linde dielli esht e demshme per shendetin.

 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  uauuuu shume interesante kjo....

  qe dmth une qe zgjohem heret beje mire........vertet nuk ngopem me gjume....por te pakten beje dicka te mire per veten....

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Do dit, m'ra m'u ēu heret, veē beso knaq jom!! Amo sinqerisht e kqyrsha venin, diellin, e thojsha me veti "m'paska mar malli m'u ēu heret!"

  N'mengjes je i kthjellet edhe t'shkon dita si duhet, jo en gjys dites ēohesh pi gjumit e pin kafen e mengjesit...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mosngrėnia e mėngjesit ndikon nė shėndoshje
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 27-03-2012, 09:57 PM
 2. Ushtrimet fizike tė mėngjesit dhe tė mbrėmjes
  Nga aurel nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 10-03-2012, 09:41 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-01-2012, 10:32 PM
 4. Cigarja e mėngjesit, mė e rrezikshmja
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-08-2011, 11:10 PM
 5. Paris Hilton, e ze gjumi ne TV
  Nga ReniX nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-03-2008, 07:48 PM