Google Adsense ēka ėshtė dhe si te pranohemi ne te


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e LittleHack
  Anėtarėsimi
  Sep 2012
  Postime
  80
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7

  Bota Google Adsense ēka ėshtė dhe si te pranohemi ne te

  Receta Gatimi

  Google Adsense ēka ėshtė dhe si te pranohemi ne te

  Pershendetje te gjitheve, pik se pari po e ceki se ky mesim vlen per ata qe jan te interesuar dhe qe nuk e din kete gje, prandaj nuk dua komente ku shkruhet ne te "Kete gje e di moti" ose komente te ngjajshme, komentet shtese qe jan ne te mire te antareve jan te mireprituara.

  Ne kete teme do te spjegohet se cfare ėshtė Google Adsense, si te pranoheni ne te, si te hapim website, dhe si te fitojm para.
  •Cfare duhet te kemi?
  1) Nje website ne gjuhen angleze apo gjuhet tjera qe i mbeshtet Google Adsense (shiko me poshte)
  2) Nje Gmail Account
  3) Sado pak njohuri rreth webfaqeve.

  • Pse pikerisht Google Adsense?
  -Thjesht sepse paguan me shume.

  • Cka ėshtė Google Adsense?
  -Google Adsense ėshtė menyra me e lehte per te fituar para ne internet.

  • Si fitohen parat?
  -Parat fitohen duke vendosur reklamat ne websiten tuaj, dhe kur dikush klikon ne ato reklama qe ke vendosur ti ne websiten tend atehere te shtohen parat.

  • Sa paguan Google Adsense per 1 klikim?
  -Kjo nuk ėshtė e ditur ende, por nese te shfaqen reklama te "forta" te website atehere per 1 klikim mund te paguaj mbi 1 Euro, por nese shfaqet ndonje reklam "e dobet" atehere klikimi mund te jete edhe 4 cent.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  ***Fillojm me hapin e pare (1/3)***

  • Cfare duhet te beje une qe te pranohem?
  -Nese je i interesuar te ja fillosh kesaj pune atehere duhet ta kesh nje website ne te cilin gjuha duhet te jete njera nga keto qe do te ceki me poshte:

  Kodi:
  Code:
  Arabic
  German
  Portuguese
  Bulgarian
  Greek
  Romanian
  Chinese (simplified)
  Hebrew
  Chinese (traditional)
  Hungarian
  Croatian
  Indonesian
  Czech
  Italian
  Slovenian *
  Danish
  Japanese
  Spanish
  Dutch
  Korean
  Swedish
  English
  Latvian
  Thai
  Estonian *
  Lithuanian
  Turkish
  Finnish
  Polish
  Ukrainian
  French
  Norwegian
  Nese webi juaj ėshtė ne njeren nga keto gjuhe atehere mund te pranohesh.

  • A mund ta ndryshoj gjuhen me pas?
  -Po, pasi te pranohesh ne Google Adsense ti mund ta krijosh nje website tjeter ku ne te mund te jete edhe gjuha me e bukur ne bote pra Gjuha Shqipe.

  • Ku ta hap websiten?
  -Une po jap dy alternativa ku njera e ka te miren e vet si dhe te keqen e vet:
  -Webin mund ta krijosh ne
  Kodi:
  www.Weebly.com
  -Apo te krijosh nje host tek

  Kodi:
  www.000webhosting.com
  pastaj te ja instalosh wordpressin. (ju rekomandoj ta zgjedhni kete)

  • Cilat jan te mirat e Weeblyt apo 000Webhosting-ut?
  -Perparsit e Weeblyt jan sepse ėshtė nje website ku te ndihmon ta krijosh nje web tuajin Falas dhe i ke gjerat e gatshme, pra vetem te vendosesh tekst, foto, video etj..
  -Perparsit e 000webhosting + Wordpress jan sepse krijon nje web me profesional dhe mund te pranohesh me lehte ne Adsense.

  • Te keqijat e Weeblyt apo 000Webhosting-ut?
  -Weebly ka nje te mete qe sdo e pelqeni fort, ėshtė e vertet qe e keni me lehte te merreni me weebly sesa me te tjere weba por nese pranoheni ne Google Adsense atehere gjysmen (50%) e fitimit tuaj nga Adsense, weebly e merr per vete.
  -E meta e 000webhosting-ut ėshtė sepse e keni me te veshtire te punoni ne te (vlen per fillim)

  • Cka duhet te permbaj webi?
  -Webi qe krijoni ju duhet te permbaj me shume tekst sesa video apo foto etj. (Nese perdorni Weebly-n atehere vendosi me shume tituj dhe paragraf jo vetem nje titull pastaj e gjith faqja te jete e mbushur me paragraf)

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  ***Fillojm me hapin e dyte (2/3)***

  • Si ta hap nje Gmail Account?
  -Per ta hapur nje Gmail Account atehere ju duhet te vizitoni linkun vijues:

  Kodi:
  https://accounts.google.com/SignUp
  • Si te aplikoj ne Google Adsense?
  -Vizitoni linkun me poshte:
  Kodi:
  https://www.google.com/adsense/v3/signup?utm_content=nsufv1
  -Pastaj zgjedhni opcionin "Yes, proceed to Google Acount sign in"

  • Si ti plotesoj te dhenat?
  -Pasi te klikoni Sign up do te ju shfaqet faqja si me poshte ku ju duhet ta plotesoni sipas fotos:

  adense1.png
  -Me pas te dhenat e tjera i plotesoni ju (nuk munda tjua gjeja nje foto qe do te pershtatej)

  • Sa duhet te pres per tu pranuar?
  -Kjo nuk mvaret nga askush, por kjo procedur shkon 1-2 dite e nganjehere me shume ben.

  • U pranova cfare duhet te bej?
  -Ne rregull nese je pranuar atehere me vjen mire, hapi i dyte per tu pranuar plotesisht ėshtė qe te vendosesh reklamat ne websiten tend dhe me pas te presesh per mesazhin tjeter qe duhet te vije [Full Approved]


  • Si ti marre parat e fituara?
  -Ne fillim pasi ta arrini shumen 10 Euro do te ju niset nje PIN ne shtepin tende.

  • Cka ėshtė Pini?
  -Pini ėshtė nje kod te cilin e keni vetem ju, pasi te ju arrij ai ne shtepin tende ju duhet ta vendosni ate ne Google Adsense dhe ta vertetoni se adresa e vendbanimit ėshtė e sakt. (Mos provoni ta jepni pinin pa ju ardhur letra, perndryshe llogaria juaj do te ju bllokohet)

  • Pini-n e morra, llogarin e kam verifikuar, cfare pastaj?
  -Pasi qe adresa juaj ėshtė e sakte atehere ju jeni te gatshem ta nisni pagesen tuaj te pare, pasi te ju vije nje ēek ne shtepin tende, merre ate dhe dergoje ne banke, pastaj aty ceku do te thehet dhe do te kthehet ne para.

  •A ka mundėsi qe parat ti marre me Credit Card (Credit Card)
  -Per fat te keqe ne Kosove nuk mund ti marresh parat me Credit Card, vetem me Poste.

  Per momentin nuk mund te ju them gjera te tjera me shume, por ju mund te beni pytje ne kete teme dhe do te ju pergjigjem.
  Gjithashtu e rendesishme ėshtė qe te i permbaheni rregullave te Google Adsense-s perndryshe perjashtohesh menjehere (Kujdes me te madhe duhet te kesh ne fillim)

  Gjithė te mirat!

  autori (Blerim R.)
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Administratori; 01-08-2013 mė 10:02 AM. Arsyeja: jep creditet

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Faleminderit pėr kėtė artikull!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Gjithmone kam dashur ta kuptoj me mire ket google adsense, por ja tani e paske shpjeguar ti qarte!

  Faleminderit.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Gjithsesi pėr faqet ne gjuhen shqipe nuk ėshtė e lejuar nga termat e shėrbimit (fatkeqėsisht). Herėt a vone, llogaria juaj do te mbyllet!

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e Sulejman
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  26
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga LittleHack Lexo postimin
  Google Adsense ēka ėshtė dhe si te pranohemi ne te

  Pershendetje te gjitheve, pik se pari po e ceki se ky mesim vlen per ata qe jan te interesuar dhe qe nuk e din kete gje, prandaj nuk dua komente ku shkruhet ne te "Kete gje e di moti" ose komente te ngjajshme, komentet shtese qe jan ne te mire te antareve jan te mireprituara.

  Ne kete teme do te spjegohet se cfare ėshtė Google Adsense, si te pranoheni ne te, si te hapim website, dhe si te fitojm para.
  •Cfare duhet te kemi?
  1) Nje website ne gjuhen angleze apo gjuhet tjera qe i mbeshtet Google Adsense (shiko me poshte)
  2) Nje Gmail Account
  3) Sado pak njohuri rreth webfaqeve.

  • Pse pikerisht Google Adsense?
  -Thjesht sepse paguan me shume.

  • Cka ėshtė Google Adsense?
  -Google Adsense ėshtė menyra me e lehte per te fituar para ne internet.

  • Si fitohen parat?
  -Parat fitohen duke vendosur reklamat ne websiten tuaj, dhe kur dikush klikon ne ato reklama qe ke vendosur ti ne websiten tend atehere te shtohen parat.

  • Sa paguan Google Adsense per 1 klikim?
  -Kjo nuk ėshtė e ditur ende, por nese te shfaqen reklama te "forta" te website atehere per 1 klikim mund te paguaj mbi 1 Euro, por nese shfaqet ndonje reklam "e dobet" atehere klikimi mund te jete edhe 4 cent.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  ***Fillojm me hapin e pare (1/3)***

  • Cfare duhet te beje une qe te pranohem?
  -Nese je i interesuar te ja fillosh kesaj pune atehere duhet ta kesh nje website ne te cilin gjuha duhet te jete njera nga keto qe do te ceki me poshte:

  Kodi:
  Code:
  Arabic
  German
  Portuguese
  Bulgarian
  Greek
  Romanian
  Chinese (simplified)
  Hebrew
  Chinese (traditional)
  Hungarian
  Croatian
  Indonesian
  Czech
  Italian
  Slovenian *
  Danish
  Japanese
  Spanish
  Dutch
  Korean
  Swedish
  English
  Latvian
  Thai
  Estonian *
  Lithuanian
  Turkish
  Finnish
  Polish
  Ukrainian
  French
  Norwegian
  Nese webi juaj ėshtė ne njeren nga keto gjuhe atehere mund te pranohesh.

  • A mund ta ndryshoj gjuhen me pas?
  -Po, pasi te pranohesh ne Google Adsense ti mund ta krijosh nje website tjeter ku ne te mund te jete edhe gjuha me e bukur ne bote pra Gjuha Shqipe.

  • Ku ta hap websiten?
  -Une po jap dy alternativa ku njera e ka te miren e vet si dhe te keqen e vet:
  -Webin mund ta krijosh ne
  Kodi:
  www.Weebly.com
  -Apo te krijosh nje host tek

  Kodi:
  www.000webhosting.com
  pastaj te ja instalosh wordpressin. (ju rekomandoj ta zgjedhni kete)

  • Cilat jan te mirat e Weeblyt apo 000Webhosting-ut?
  -Perparsit e Weeblyt jan sepse ėshtė nje website ku te ndihmon ta krijosh nje web tuajin Falas dhe i ke gjerat e gatshme, pra vetem te vendosesh tekst, foto, video etj..
  -Perparsit e 000webhosting + Wordpress jan sepse krijon nje web me profesional dhe mund te pranohesh me lehte ne Adsense.

  • Te keqijat e Weeblyt apo 000Webhosting-ut?
  -Weebly ka nje te mete qe sdo e pelqeni fort, ėshtė e vertet qe e keni me lehte te merreni me weebly sesa me te tjere weba por nese pranoheni ne Google Adsense atehere gjysmen (50%) e fitimit tuaj nga Adsense, weebly e merr per vete.
  -E meta e 000webhosting-ut ėshtė sepse e keni me te veshtire te punoni ne te (vlen per fillim)

  • Cka duhet te permbaj webi?
  -Webi qe krijoni ju duhet te permbaj me shume tekst sesa video apo foto etj. (Nese perdorni Weebly-n atehere vendosi me shume tituj dhe paragraf jo vetem nje titull pastaj e gjith faqja te jete e mbushur me paragraf)

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  ***Fillojm me hapin e dyte (2/3)***

  • Si ta hap nje Gmail Account?
  -Per ta hapur nje Gmail Account atehere ju duhet te vizitoni linkun vijues:

  Kodi:
  https://accounts.google.com/SignUp
  • Si te aplikoj ne Google Adsense?
  -Vizitoni linkun me poshte:
  Kodi:
  https://www.google.com/adsense/v3/signup?utm_content=nsufv1
  -Pastaj zgjedhni opcionin "Yes, proceed to Google Acount sign in"

  • Si ti plotesoj te dhenat?
  -Pasi te klikoni Sign up do te ju shfaqet faqja si me poshte ku ju duhet ta plotesoni sipas fotos:

  adense1.png
  -Me pas te dhenat e tjera i plotesoni ju (nuk munda tjua gjeja nje foto qe do te pershtatej)

  • Sa duhet te pres per tu pranuar?
  -Kjo nuk mvaret nga askush, por kjo procedur shkon 1-2 dite e nganjehere me shume ben.

  • U pranova cfare duhet te bej?
  -Ne rregull nese je pranuar atehere me vjen mire, hapi i dyte per tu pranuar plotesisht ėshtė qe te vendosesh reklamat ne websiten tend dhe me pas te presesh per mesazhin tjeter qe duhet te vije [Full Approved]


  • Si ti marre parat e fituara?
  -Ne fillim pasi ta arrini shumen 10 Euro do te ju niset nje PIN ne shtepin tende.

  • Cka ėshtė Pini?
  -Pini ėshtė nje kod te cilin e keni vetem ju, pasi te ju arrij ai ne shtepin tende ju duhet ta vendosni ate ne Google Adsense dhe ta vertetoni se adresa e vendbanimit ėshtė e sakt. (Mos provoni ta jepni pinin pa ju ardhur letra, perndryshe llogaria juaj do te ju bllokohet)

  • Pini-n e morra, llogarin e kam verifikuar, cfare pastaj?
  -Pasi qe adresa juaj ėshtė e sakte atehere ju jeni te gatshem ta nisni pagesen tuaj te pare, pasi te ju vije nje ēek ne shtepin tende, merre ate dhe dergoje ne banke, pastaj aty ceku do te thehet dhe do te kthehet ne para.

  •A ka mundėsi qe parat ti marre me Credit Card (Credit Card)
  -Per fat te keqe ne Kosove nuk mund ti marresh parat me Credit Card, vetem me Poste.

  Per momentin nuk mund te ju them gjera te tjera me shume, por ju mund te beni pytje ne kete teme dhe do te ju pergjigjem.
  Gjithashtu e rendesishme ėshtė qe te i permbaheni rregullave te Google Adsense-s perndryshe perjashtohesh menjehere (Kujdes me te madhe duhet te kesh ne fillim)

  Gjithė te mirat!
  Pershendetje!!
  kam nje web te krijuar me blogspot sv-essoftware.blogspot.com
  mir po kur bej kerkese te AdSense me vjen nje mesazh ku thot se smund tju pranojme Copyright Material une i kam uploadur vete te gjitha
  a mund te me ndihmosh

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Materiali qe ke upload eshte i mbrojtur me te drejt autori. Punimet duhet te jene tuaja dhe jo te te tjereve!

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e FrancVogli
  Anėtarėsimi
  May 2013
  Postime
  16
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  http://forum.itshqip.com/ Ketu e e ke marre mire eshte te tregosh e autorin

 8. #8
  i/e rregjistruar Maska e TutoShqip
  Anėtarėsimi
  Jul 2013
  Postime
  3
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Kerkoj qe kesaj teme te i vendoset emri i autorit (Blerim R.) dhe website i autorit se nga eshte marre (www.tutoshqip.com) apo (www.itshqip.com)
  Faleminderit, gjithashtu i them krijuesit te kesaj teme se mire eshte te vendoset emri i autorit ne fund te cdo postimi qe ben!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-02-2012, 12:14 AM
 2. A ėshtė Google TV nė telashe?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-11-2010, 10:29 AM
 3. Eshte Google Altruist?
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-06-2008, 12:44 PM
 4. Google Adsense, Si te rregjistrohem?
  Nga ReniX nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-03-2008, 05:28 PM
 5. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-03-2007, 12:45 AM