Nxirrni noten mesatare te nje lende ne C


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e LittleHack
  Anėtarėsimi
  Sep 2012
  Postime
  80
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7

  Bota Nxirrni noten mesatare te nje lende ne C

  Receta Gatimi

  Nxirrni noten mesatare te nje lende// C

  Pershendetje.
  Ky ėshtė njė mini program, per te nxjrre noten mesatare te nje lende te cilin e ka krijuar ne Gjuhen C r3d0xAL#

  Download Link: http://www.mediafire.com/?7r23a11k77olz40

  Screenshot:
  scrprograminotamesatare.jpg

  Perdorimi:
  Do te shfaqen 7 opsione, keto opsione jane per numrin e notave qe keni ne nje lende.
  Shembull: Ne Matematike une kam 3 nota, pra atje ku thot "Futni Numrin" do te shkruajme 3, me pas do te shkruajme se cfare notash kemi dhe programi do te beje punen e vet duke shfaqur mesataren e Matematikes.

  Virus Scan:
  https://www.virustotal.com/en/file/7083b...363203013/

  Shpresoj t`ju kem ndihmuar ndopak.

  Gjithė tė mirat!

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e FrancVogli
  Anėtarėsimi
  May 2013
  Postime
  16
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Pershendetje,a mund te me mesosh si te perpunoj nje program sic e ke bere ti ?

 3. #3
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  kompilo dhe egzekuto kete kod

  Kodi PHP:

  #include <iostream>
  #include <cstdlib>

  double avg(double scoreint size)
  {
      
  double total;
      
      for (
  int i 0size; ++i)
      {
          
  total += score[i];
      }
      
      return ( 
  total / (double)size );
  }

  int main(int argcchar ** argv )
  {
      
  double score[10];
      
      if (
  argc 2//no arguments
      
  {
          
  std::cout << "Please enter valid numbers!" << std::endl;
          return 
  0;
      }
      
      for (
  int i 0argc 1; ++i//argc is always at least one so we need to subtract one in case given no parameters.
      
  {
          
  score[i] = atoi(argv[i+1]);
      }
      
      
  std::cout << "The average of the given numbers is: " << avg(scoreargc 1) << std::endl;
      return 
  0;


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lady Gaga - lėndė pėr studime :)
  Nga Erinaa nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-03-2011, 12:51 PM
 2. Cilen lende pelqeni me shume
  Nga kristimcs nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 27-05-2010, 10:39 PM
 3. Mafia hodhi lėndė radioaktive nė Jon, Greqia nis hetimet
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-10-2009, 06:34 PM
 4. Mos nxitoni te nxirrni perfundime te gabuara dhe te gjykoni
  Nga EMAUS nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-05-2008, 03:56 PM
 5. 1 her ne 1000 vjet dikush sikur une lende
  Nga smart nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 12-11-2007, 06:44 PM