Google blen WhatsApp pėr 1 miliardė dollarė?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,521
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21

  Pyetje Google blen WhatsApp pėr 1 miliardė dollarė?

  Receta Gatimi

  Shėrbimi i famshėm i mesazheve WhatsApp ėshtė duke negociuar me Google pėr ta shitur biznesin e saj tek gjiganti i teknologjisė, pėr njė shumė e cila mund tė arrijė deri nė 1 miliardė dollarė, thuhet sipas disa burimeve brenda kompanisė.


  Thuhet se i gjithė diskutimi ka filluar para 4 javėsh, dhe se arsyeja e shtyerjes sė marrėveshjes ėshtė qėndrimi i vendosur i WhatsApp, tė cilėt synojnė tė nxjerrin ēmim mė tė mirė nga Google, apo afėr 1 miliardė dollar nga shitja.

  Ėshtė pritur qė WhatsApp do tė vendoste njė ēmim tė madh ndaj Google, pas precedentit tė krijuar nga Instagram i cili ėshtė blerė nga Facebook pėr shumėn marramendėse, dhe pas trendit gjithnjė nė rritje tė aplikacioneve pėr dėrgimin e porosive pa pagesė, pėrmes internetit.

  Sipas burimeve tė lajmit thuhet se Google Babble do tė kombinohet me WhatsApp nėn njė ombrellė tė pėrbashkėt, pėr tė sjell inovacion dhe risi nė kėtė drejtim, pėr tė cilin Google kishte thėnė se nuk ėshtė duke operuar mirė, duke marrė parasysh mundėsitė qė ky segment i tregut ofron.


  Burimi: Telegrafi

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  A e bleu? Se kam degjuar keto kohe lajmet nga hi-tech!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,521
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21
  E lexova dikund dhe zedhendes dhe CEO i Whatsapp e kishin dementuar lajmin! WhatsApp nuk ka plane per shitje tek Google & as qe kane ndermend ta shesin kompanine!

  Burimi: Neowin (me duket...)

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Twitter vlerėsohet me 7,8 miliardė dollarė
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-03-2011, 04:07 PM
 2. Facebook tani vlen 65 miliardė dollarė?
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-03-2011, 08:39 PM
 3. Vlera e Twitter arrin 3.7 miliardė dollarė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-12-2010, 01:04 PM
 4. Novell shitet pėr 2.2 miliardė dollarė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-11-2010, 09:54 PM
 5. Google blen ndėrtesė 2 miliardė dollarėshe nė New York
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-10-2010, 06:17 PM

Etiketat pėr kėtė Temė