Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

  Receta Gatimi

  Shume nga ne, kane kaluar ne jeten e tyre momente te padeshiruara. Vjen nje kohe qe edhe pse duhet ti harrosh e ti vendosesh menjane disa ndodhi nga e kaluara,,smundemi!

  Kjo ndikon ne vendimet qe ne marrim per te ardhmen.Dhe ne disa zgjedhje qe bejme nuk ndihemi mire pasi e kaluara sherben si nje pasqyre e jona qe na demton ne menyra te ndryshme pasi nuk shikohet mire por reflekton jeten tone,caste jo te kendshme.

  Pra si mendoni ju: A ndikon e kaluara ne te ardhmen? Sa ndikon ajo?

  Diskutim te kendshem!!

 2. #2

  Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

  E kaluara ndikon deri ne nje fare kohe kur kupton *qe te vijne mente* se jeta duhet jetuar me te mirat dhe te keqiat e saj.
  E kaluara kalohet tek nje person qe ka force per ta kaluar cdo gje qe ndodh ne jete, kurse per ata qe ecin me imagjinata, frike ska komente per kete kategori.

  Kaq si hyrje nga ana ime

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

  Ndikon shume....... gjithmon kujtesa e momenteve ose personave kthehet ne mendje, sado large ti mbash...... kujtimi pa pritur te shfaqet perpara, dhe nuk e kontrollon dot! Qe ti perjetojm ne harmoni duhet te kuptojm qe jeta eshte 1 mesim, dhe nga te kaluarat tona ose eksperiencat tona ne jemi bere njerezit qe jemi sot!

 4. #4
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

  Ndonjehere kur robi ka shume kujtime te se kaluares duhet ti fshije ato, pershembull me elektroshok, ose karrige elektrike!

  Se perndryshe nuk ecet para!


 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

  Edhe po edhe jo. varet..........

 6. #6

  Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga daku323\";p=\"23596
  Ndonjehere kur robi ka shume kujtime te se kaluares duhet ti fshije ato, pershembull me elektroshok, ose karrige elektrike!

  Se perndryshe nuk ecet para!


  Mos jep shembull se po na i ben ndonjeri

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

  E kaluara eshte pjese e jetes, na ka ndihmuar te ecim perpara, na ka rritur, na ka bere me te forte,na ka mesuar cfare eshte dhimbja dhe gezimi, sfare eshte e mira dhe gabimi. Me kalimin e kohes e kaluara futet skutave te memories, rruhet aty, dhe ne momente te caktuara na rishfaqet si nje vegim i mjegullt por vetem kaq. E kaluara per vet fjalen i perket te kaluares, por ka nje rol themeltar ne te ardhmen, sepse ne baze te saj bejme hapat me vone, me ngadale apo me pak nxitim, i marim shtruar apo rrembyer. E kaluara sado e veshtire nuk urrehet, sepse sido qe te jete eshte nje mesim per te sotmen, ndaj nuk duhet ta mendojme si nje pengese per te ardhmen. Nuk duhet te jemi rrober te saj, ai moment iku dhe te tjera na presin.

 8. #8

  Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

  Bravo Kukulla

 9. #9
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

  E dha kuklla mendimin tim Perputhem me shkrimin e saj

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

  e kaluara ndikon por nqs eshte "negative" ne nuk duhet ta mendojme por ajo qe duhet te mendojme eshte te ecim perpara, dhe perkundrazi nqs eshte pozitive ta mendojme dhe te bejme akoma me shume.

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Varet per cfare te kaluare behet fjale!

  nese le shume per te deshiruar patjeter qe ndikon,sepse njeriu gjithmone ecen ne tre kohe,e kaluara e tashmja dhe e ardhmja,

  dhe te 3 keto kohe jane te lidhura zinxhire me njera tjetren,dhe sa do te mundohesh te kaluaren ta lesh pas,ajo heret a vone do te shfaqet perpara syve te tu,te prek serisht boten tende!...

 12. #12
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  e kam thene edhe diku tjeter ,e kaluara nqs ka qene e mire do te mbetet kujtimi i mire ,nqs jo do nxjerresh mesim prej saj,,,,,

 13. #13
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  e kaluara eshte mesimi i te ardhmes..

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. E kaluara... Cfare ju mungon?!
  Nga Nikkita nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 20-03-2014, 03:53 PM
 2. Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 21-01-2012, 09:15 AM
 3. Facebooku ne te ardhmen !
  Nga MAJDI nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 29-01-2011, 03:31 PM
 4. Astrologjia Karmike - tė fshehtat e jetėve tė kaluara
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-02-2009, 03:58 PM