Receta Gatimi

Opinione mbi simboliken


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
  1. #1
    i/e rregjistruar Maska e anvi
    Anėtarėsimi
    Apr 2013
    Postime
    3
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0

    Komente Opinione mbi simboliken

    Kush mund te ndihmoje lidhur me simboliken ne krahinen ku beni pjese ju lutem?? do ju jem shum mirnjohese nese me thoni dicka te vecante p.sh lidhur me ushqimet,veshjet,menyren e festimit te ceremonive te ndryshme ne periudha te ndryshme dmth si kan qen si kan ndryshuar...

  2. #2
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Sikur te prezantoheshit dhe ta dinim nga jeni, te na 3goni ju dicka per krahinen/vendin, kulturen, veshjet etj... Tuaja, s'do ishte keq! Pastaj do te mund te diskutonim me qarte mbi temen!

    Kalofsh mire.

  3. #3
    i/e rregjistruar Maska e anvi
    Anėtarėsimi
    Apr 2013
    Postime
    3
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Un jam nga nje qender rurale (Korce) dhe ne fakt me ndihmon kush eshte nga krahina ime,nga korca.Donimon rakia e rrushit,nje simbol tjeter ka qen shkembimi i cigares midis burrave kur takoheshin,etj kam mar pak info por perseri nuk me duken shum te vecanta.gjithsesi ju faleminderit per ndihmen dhe per komentet tuaja..

  4. #4
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga anvi Lexo postimin
    Un jam nga nje qender rurale (Korce) dhe ne fakt me ndihmon kush eshte nga krahina ime,nga korca.Donimon rakia e rrushit,nje simbol tjeter ka qen shkembimi i cigares midis burrave kur takoheshin,etj kam mar pak info por perseri nuk me duken shum te vecanta.gjithsesi ju faleminderit per ndihmen dhe per komentet tuaja..

    Te linku me poshte gjen info per Korcen, klm


  5. #5
    i/e rregjistruar Maska e anvi
    Anėtarėsimi
    Apr 2013
    Postime
    3
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    thnx

  6. #6
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    O une nuk do lodhesha te shkruaja per traditat e qytetit tim....sepse eshte kaq i bukur...

    Simboli kryesor eshte ngritja e flamurit....qendra ku mban edhe emrin e saj....persa i perket historise....

    Persa i perket traditave ne lidhje me gatimet...pa tjeter peshku eshte pjata kryesore...frutat e detit....rakia e rrushit...djathi i bardhe i fshatrave...(qe mua me pelqen shume).....

    Vera e kuqe,e bardhe,Ullinjte...gjithe jugu ka pasuri te madhe...vajin e ullirit....qe nuk ka te paguar....pastaj ngritja e dollive...qe per fat te mire eshte larguar paksa...sepse ne c'do nje kafshate buke....ngrihej dolli...e asgje nuk mund te haje dot....por vetem te behej koka tym nga rakia....hahahahaha....

    pastaj muziken e bukur....te kenaqet shpirti........pak peshk te skuqur fort........nje gote vere ose raki...dhe mirse vini ne Vlore

+ Pėrgjigju tek Diskutimi