Si te riktheni E-mail MSN nese ta bejn hacked ?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e LittleHack
  Anėtarėsimi
  Sep 2012
  Postime
  80
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7

  Bota Si te riktheni E-mail MSN nese ta bejn hacked ?

  Receta Gatimi

  Pershendetje

  Nese emaili juaj nuk ka te aktivizuar security question ateher nuk ia shenoni tek formulari, mirpo nese e ka te aktivizuar ia shenoni aty ku kerkohet tek Security Questin nese e dini te sakt nese nuk e dini lereni zbrazet.

  Ketu do tregoi se si mund ta riktheni emailin me shume pak info por ato INFO duhet te jene te SAKTA.

  Hyjm ketu
  Kodi:
  https://account.live.com/ResetPassword.aspx  pastaj shenojm
  emailin qe na kan hackuar dmth emailin tuaj qe ju eshte hakuar.

  posht shenojm shkronjat qe i shofimne box dhe klikojm Next

  tani klikojm tek

  I can't use any of these options.

  tani ne hapin ne vijim posht tek Contact email address shenojm nje email tjeter qe te na kontaktoi microsofti p.sh nje email tjeter qe ju ja dini paswordin

  dhe klikojm Next

  dhe tani jemi tek account info ku duhet shenuar infot e sakta te emailit qe iu kan hackuar

  First name shenojm emrin qe kemi pasur te emaili qe na eshte hakuar

  Last Name mbiemrin qe kemi pasur te emaili qe na eshte hakuar

  Birthdate zgjedhim datelindjen qe kemi pasur te emaili qe na eshte hakuar

  Country/region zgjedhim shtetin qe kemi pasur te emaili qe na eshte hakuar

  Tek
  Other passwords you've used for this account (one per text box)
  ketu shenojm passwordet qe i kemi perdorur deri ne ate dite qe na kan thyer passwordin dmth paswordat e vjeter

  Email info
  Subjects of your recently sent emails (one per text box)
  Ketu shenojm titullin e ndonje emaili qe ia kemi derguar dikujt

  Names of any folders you've created, other than default folders like Junk, Drafts, or Sent (one per text box)
  Ketu shenojm emrat e folderave qe kemi pasur te krijuar ne inbox ose nese nuk keni mundeni me i shkrujt keta;
  Junk
  Drafts
  Sent


  Email addresses of contacts you've recently sent emails to (one per text box)
  Ketu duhet te shenojm email adresat e kontakteve qe iu kemi derguar email

  Ndersa tek Billing info nuk e plotesoni pasi qe akontet ne hotmail sigurisht i keni free dhe jo me pages.

  Dhe ne fund klikojm Submit

  Pas kesaj do na shfaqet nje informacion ku thot:

  Ne do iu dergojm tek email adresa kontaktuese nje email qe tiu tregojm nese keni derguar te dhenat e duhura per te rekoveruar email adresen.
  Kjo zakonisht merr kohe rreth 24 Ore deri tiu informojm juve.

  Nese te dhenat i keni shenuar te sakta brenda 24 ore iu vjen nje email me titullin:
  Your account is verified and now you just need to reset your password (pra thot qe emaili juaj eshte konfirmuar dhe tani mundeni me resetu passwordin).

  Me posht e keni nje shkrim qe thot Click this link to reset your password.
  Pra klikoni ne ate link dhe tani iu hapet nje dritare e re ku duhet te shenoni passwordin e ri qfare deshironi
  Pra ne te dy kutiat e shenoni passwordin e ri te njejt dhe klikoni Next dhe pastaj do futeni tek accounti juaj qe ka qene i hackuar dhe mundeni me ndryshu profilin tuaj nese doni apo jo.

  Kaq kishte metoda e re qe perdoret nga microsofti nese dikush iu hackon email adresen.

  Nese microsofti nuk eshte i sigurt qe emailin qe kerkoni ta ktheni iu takon juve ateher brenda atyre 24 oreve do pranoni 2 letra nga microsofti.


  Emaili i pare qe tregon se eshte paraqitur kerkesa juaj dhe iu vjen nje referenc numer ne ate email.
  Ky email mund te vjen edhe nese infot tuaja jane te sakta pra thjesht iu vjen email qe tiu tregon se keni bere kerkesen tuaj dhe kerkesa juaj eshte hapur me nje numer reference.


  Emaili i dyte qe iu vjen dhe iu kerkon nje new submit forme te re do te thote se nuk jane te siguruar ose me mire te them nuk i keni dhene infot e sakta
  dhe ata iu dergojn serish letren qe te mbushni prap formullarin me info te sakta dhe ta dergoni
  pra klikojm tek submit a new form
  Na hapet dritarja ku duhet shenojm emailin qe na kan hackuar, nje email kontaktues posht shenojm shkronjat qe paraqiten ne box dhe klikojm next
  dhe shenojm te dhenat e emailit dhe klikojm submit dhe prap presim nga ai moment deri ne 24 oret e ardheshme per nje pergjigje nga microsofti.

  P.S
  Mjafton te jane te sakta keto te dhena:
  Emri
  Mbiemri
  data lindjes
  Shteti
  Passwordet qe keni perdorur me heret

  Dhe 100% do e riktheni emailin qe keni pasur.

  P.S Nese mendoni me rikthy nje email qe nuk e keni perdorur me shume se 2 vjet nuk mundeni pasi qe nese nje email nuk hapet 1 her ne 172 deri ne 272 dite ai email do shlyhet apo do mundet dikush ta hap te ri.

  Gjithe te mirat

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  tash pas bashkimit me skypen do te vlej kjo

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  tash pas bashkimit me skypen do te vlej kjo
  NUK! Nuk do te vlej me se shumica perdorin skype (dmth emer skype) dhe kjo e-mail perdoret vetem per inbox...

  Sidoqofte faleminderit per tuton!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 02:00 AM
 2. Riktheni Filet e Fshira ne Windows 7 Pa Program Shtes
  Nga Lirenti nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 26-02-2012, 03:54 PM
 3. Facebook Hacked !!
  Nga MAJDI nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-10-2010, 01:57 PM
 4. Si te riparojm "Hacked by Godzilla" ?!
  Nga ester nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-03-2007, 01:23 PM
 5. [e-Mail] Kėrko njė llogari e-mail nė Gmail ose LiveHotmail
  Nga ReniX nė forum Bashkėpuno, Propozoni Idet Tuaja
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-03-2007, 10:02 PM