Rroba Firme apo Pazari?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 23
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30

  Rroba Firme apo Pazari?

  Duke u nisur nga kombinimi ngjyrave mendova per kete teme!

  Jeni nje tip "firmato" apo vishni dhe ato te pazarit?

  Thoni gjerat dhe firmat qe preferoni per Parfumin, robat, Kepucet, Tualetin, Orat, Telefoni etj

  se shpejti dhe lista ime


  Redaktim:
  Shoqeroheni me foto nqs keni mundesi, gjithmon pa dale jashte teme

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  12

  Re: Rroba Firme apo Pazari?

  atehere po filloj uen pas teje

  firma e parfumit qe preferoj eshte CHANEL por kam edhe te tjere firma veshjen e kam me shume sportive si NIKE ADIDDAS dhe atletet gjithashtu kam 3 ora D&G tualetin gjithe DIOR telefoni SAMSUNG kaq mbaj mend kur te kujtohem per te tjera do tju them

 3. #3

  Re: Rroba Firme apo Pazari?

  Te pazarit se ska origjinale ketej nga ne

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  12

  Re: Rroba Firme apo Pazari?

  Profumi, ate qe perdore gati perhere, eshte Alessandro dell'Acqua...... ose J'Adore Dior!

  Veshjet kuptohet jo te gjitha firmato se ka edhe gjera fantastike pa firme te njohur ( mjafton te kesh gusto dhe klass), por stilistet qe preferoj me shume eshte cavalli dhe gucci!

  Me pelqen eleganca dhe nuk vishem shume sportive (rralle)!
  Mjafton!

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Rroba Firme apo Pazari?

  parfumi ka qen eshte dhe do jete (ishallah s'falimento firma) aqua di go

  rrobat varet si ti gjej ji dhe shume firmato por me pelqejne dy firma amercan eagel dhe hollister, gjithashtu sportiv dhe te ndihem sa me rehat me ato qe kom veshur
  atlete nike adidas reedbuk nuk ka shume rendesi fajt me me pelqejne si model.
  un jam shume i dhe mbas ores se sa tte kem celularin sme duhet ora e dores
  celularin motorola Q9c

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  13

  Re: Rroba Firme apo Pazari?

  Duhet bere dhe lista ketu ufaaaa: kosmetika; lancome, chanel, este loder, varet sipas asaj qe reklama me mbush mendjen, i pandryshuar parfumi tashme prej shume vitesh, lancome (nuk e them emrin se nuk dua te ma kopiojne)
  veshjet: shumica jane te te njesjtes firme italiane Rose D dhe pinko,baci abbraci,celin pantallonat Energi apo disel, corapet calzedonia, xhupa mon'cler dhe woric shall kapuc dorashka kalvin klein, te brencme, yamamai argentivo,verdisima, dolce gabana. Canta, Fendi dhe borbonese.


  tani te kthehemi tek pyetja e temes, ku i ble. Shumicat jane ne dyqanet perkatese, ka te tjera qe i ble ne spacci te firmave (prane fabrikave ku o prodhojne) pastaj ka dhe nendore .

 7. #7

  Re: Rroba Firme apo Pazari?

  Kukulla sa shum gjera me

  Firma Gabi ka andej

 8. #8
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Rroba Firme apo Pazari?

  Shoku ka nja dy vjet qe nuk i ndahet parfumit "Be 21" nga Orlane 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e klasial
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  120
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  rrobat qe un vesh jan nga firma calvin klain d&g , kepucet addidas nike, canta addidas, parfumi calvin klain (escape for womans)...syzet d&g ...makeup  ...(loreal).....dhe tjera..
 10. #10
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10


 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Ua te tere me firmato ju????

 12. #12
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  23
  lere se ginjejne firmato thon po tek firma gabriel i kan bler

 13. #13
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Jo cdo here ndihesh mir nese vesh firm,un pervet vishem edhe me firm por vishem edhe nga ato se nuk kan firm te madhe ,mjafton te ndihem mir per mua eshte ok..

 14. #14
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  eshte e vertete qe shumica e njerzeve te shikojne vetem nga veshja !!!! & shumica i afrohet vetem atyre q kan rroba firmato! Por une nga momenti q leket e mija i drejtoj vete , preferoj te bleje rroba te lira & shume sesa t mar pak firmato & te rrij gjith vitin me ato :/ Ne fakt jam dakort te jap lekun per matrialin & per aq sa e meriton ta ket cmimin nje gje ! nuk pranoj te paguaj dicka me shume vetem per firmen qe ka :/ Me hik truri te mendoj se dikush me ka vjellur ne cmim ose te paguaj une me teper emrin e dikujte vetem sepse kishe mundesine te bej rreklam te forte !!! E gjith kjo sepse kjo eshte mundesija ime , nuk mundem per me shume .

 15. #15
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Duke u nisur nga kombinimi ngjyrave mendova per kete teme! *

  Jeni nje tip "firmato" apo vishni dhe ato te pazarit?

  * Thoni gjerat dhe firmat qe preferoni per Parfumin, robat, Kepucet, Tualetin, *Orat, Telefoni etj *

  se shpejti dhe lista ime


  Redaktim:
  Shoqeroheni me foto nqs keni mundesi, gjithmon pa dale jashte teme
  Jeni nje tip "firmato" apo vishni dhe ato te pazarit?
  Me fal renix , por fjala ato ketu e ke me nenvlersim , por mos harro shoko qe shumica e njerzeve jane poshte te nivelit te jetes mesatare ( per gjendjen e ekonomis e kam fjalen ) edhe do shtohen me shume , pak jane njerzit qe kane leke ! keshtu nuk eshte mire te flasesh me nenvlersim, eshte llogjike te blejne njerzit rroba nga pazari , sidomos ne shqiperi qe njerzit po behen o te varfer ose miljoner kasta mesatare po humbe & nese shteti sdo bej dicka , kasta mesatare do te zhduket & dihet qe fukarejnte do te jene me shume :/ Mos me keqkupto , nuk e dije perse po me duket se te ngel hatri shpejt love ya

 16. #16
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Jam mese i vetedijshem se ne Shqiperi ka dy ekstreme te ekzagjeruara jetese. Gjithesesi kur shtroj nje pyetje mendoj se dikush para nje kompjuteri eshte duke bere nje jete te pakten mesatare! Ketu jane postuar dhe tema qe fitej per telefona me super diamante, por se ka njerez te varfer nuk do te thote qe sduhet te shkruajme per keto. Me vjen keq per ato familje por me shume se ēbej smundem. Nuk e di ne e kishe ketu kuptimin, por kalojm tek tema e veshjeve...

  Gjithesesi nje gje tjeter eshte se rrobat nuk i vesh dhe aq shume per ata qe me shikojne por per faktin qe ndihem rehat me ate qe kam vesh!

 17. #17
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Jam mese i vetedijshem se ne Shqiperi ka dy ekstreme te ekzagjeruara jetese. Gjithesesi kur shtroj nje pyetje mendoj se dikush para nje kompjuteri eshte duke bere nje jete te pakten mesatare! Ketu jane postuar dhe tema qe fitej per telefona me super diamante, por se ka njerez te varfer nuk do te thote qe sduhet te shkruajme per keto. Me vjen keq per ato familje por me shume se ēbej smundem. Nuk e di ne e kishe ketu kuptimin, por kalojm tek tema e veshjeve...

  Gjithesesi nje gje tjeter eshte se rrobat nuk i vesh dhe aq shume per ata qe me shikojne por per faktin qe ndihem rehat me ate qe kam vesh!
  Jo nuk e kisha ketu , e kupetove gabim por ne vend "firmato apo vishni dhe ato te pazarit?" fjala ato ketu duhet te ishe zevencuar me fjalen rroba !!!!
  dth firmato apo vishni rroba pazari ose firmato apo pazari !!!! ta keshe parasyshe qe menyra qe bene pyetjen ka shume rendesi sps per te njejten pyetje mer pergjigje te ndryshme & eshte e ditur qe shume here bejme pyetje me ate menyre qe te marim pergjigjet qe duam ne, e kupton si punon kjo llogjik vlersoje tani
  bej shaka

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Mund te them se kam par persona qe veshin gjithēka pa vene re se ēfar eshte dhe i kombinojne shume mire! Kam pas dhe nje shok qe po nuk ishte mark super firmato nuk e blinte dhe nga ekonomia nuk ishte dhe aq mir.
  Mbase dhe mund te gabohem por mendoj se rrobat "firmato" ka nje prerje me te rregult dhe qendrojne me mire ne trup, ne krahasim me serite e pazarit...

 19. #19
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Mund te them se kam par persona qe veshin gjithēka pa vene re se ēfar eshte dhe i kombinojne shume mire! Kam pas dhe nje shok qe po nuk ishte mark super firmato nuk e blinte dhe nga ekonomia nuk ishte dhe aq mir.
  Mbase dhe mund te gabohem por mendoj se rrobat "firmato" ka nje prerje me te rregult dhe qendrojne me mire ne trup, ne krahasim me serite e pazarit...
  Nuk gabohesh reniX & une nuk thashe qe nuk duhet te blejme rroba firmato thjesht thashe me mundesine time cfar beje dihet qe nese me tepronin shume leket nuk do pyesja shum se cfar do merja Por thjeshte zjedhjet gabim te cojne ne rezultate gabim :/ ato qe kan & skan lek duhet te kuptojne qe rrobat nuk e bejne njeriun

 20. #20
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  E kuptoj, prandaj dhe un kam vene dy versione. Ato te lirat dhe per maniaket... te shtrenjtat!

  nese mund ta kesh vene re, 1 rrobe "firmato" eshte e barabarte me 2-3 rroba te series... Qendrimi i ngjyrave! Prishja nga larja etj... prandaj them se aty aty jemi.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Kerkese per Firme
  Nga Kliton nė forum Kėrkesa dhe Punimet Tuaja
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 06-01-2012, 08:47 PM
 2. Kerkoj firme ne forme imazhi
  Nga labja nė forum Kėrkesa dhe Punimet Tuaja
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-02-2011, 09:04 PM
 3. Foto te ndryshme gliter per firme
  Nga EMAUS nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 07-10-2010, 08:33 PM
 4. [IMG] Imazhe Firme tė personalizuara per forum
  Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 01-07-2008, 10:29 AM
 5. Kerkes per firme
  Nga anakonda nė forum Kėrkesa dhe Punimet Tuaja
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 08-03-2007, 09:56 PM