Receta Gatimi

Rroba Firme apo Pazari?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 23
  1. #1
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36

    Rroba Firme apo Pazari?

    Duke u nisur nga kombinimi ngjyrave mendova per kete teme!

    Jeni nje tip "firmato" apo vishni dhe ato te pazarit?

    Thoni gjerat dhe firmat qe preferoni per Parfumin, robat, Kepucet, Tualetin, Orat, Telefoni etj

    se shpejti dhe lista ime


    Redaktim:
    Shoqeroheni me foto nqs keni mundesi, gjithmon pa dale jashte teme

  2. #2
    i/e rregjistruar 35% Maska e anna
    Anėtarėsimi
    Dec 2006
    Vendndodhja
    france
    Postime
    761
    Reputacioni
    18

    Re: Rroba Firme apo Pazari?

    atehere po filloj uen pas teje

    firma e parfumit qe preferoj eshte CHANEL por kam edhe te tjere firma veshjen e kam me shume sportive si NIKE ADIDDAS dhe atletet gjithashtu kam 3 ora D&G tualetin gjithe DIOR telefoni SAMSUNG kaq mbaj mend kur te kujtohem per te tjera do tju them

  3. #3
    I/e Perjashtuar Maska e Altin111
    Anėtarėsimi
    Apr 2007
    Postime
    2,516
    Reputacioni
    0

    Re: Rroba Firme apo Pazari?

    Te pazarit se ska origjinale ketej nga ne

  4. #4
    i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
    Anėtarėsimi
    Dec 2006
    Vendndodhja
    Atje ku nuk je ti
    Postime
    643
    Reputacioni
    18

    Re: Rroba Firme apo Pazari?

    Profumi, ate qe perdore gati perhere, eshte Alessandro dell'Acqua...... ose J'Adore Dior!

    Veshjet kuptohet jo te gjitha firmato se ka edhe gjera fantastike pa firme te njohur ( mjafton te kesh gusto dhe klass), por stilistet qe preferoj me shume eshte cavalli dhe gucci!

    Me pelqen eleganca dhe nuk vishem shume sportive (rralle)!
    Mjafton!

  5. #5
    i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
    Anėtarėsimi
    Apr 2007
    Vendndodhja
    SOUTH BEACH MIAMI
    Postime
    852
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: Rroba Firme apo Pazari?

    parfumi ka qen eshte dhe do jete (ishallah s'falimento firma) aqua di go

    rrobat varet si ti gjej ji dhe shume firmato por me pelqejne dy firma amercan eagel dhe hollister, gjithashtu sportiv dhe te ndihem sa me rehat me ato qe kom veshur
    atlete nike adidas reedbuk nuk ka shume rendesi fajt me me pelqejne si model.
    un jam shume i dhe mbas ores se sa tte kem celularin sme duhet ora e dores
    celularin motorola Q9c

  6. #6
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19

    Re: Rroba Firme apo Pazari?

    Duhet bere dhe lista ketu ufaaaa: kosmetika; lancome, chanel, este loder, varet sipas asaj qe reklama me mbush mendjen, i pandryshuar parfumi tashme prej shume vitesh, lancome (nuk e them emrin se nuk dua te ma kopiojne)
    veshjet: shumica jane te te njesjtes firme italiane Rose D dhe pinko,baci abbraci,celin pantallonat Energi apo disel, corapet calzedonia, xhupa mon'cler dhe woric shall kapuc dorashka kalvin klein, te brencme, yamamai argentivo,verdisima, dolce gabana. Canta, Fendi dhe borbonese.


    tani te kthehemi tek pyetja e temes, ku i ble. Shumicat jane ne dyqanet perkatese, ka te tjera qe i ble ne spacci te firmave (prane fabrikave ku o prodhojne) pastaj ka dhe nendore .

  7. #7
    I/e Perjashtuar Maska e Altin111
    Anėtarėsimi
    Apr 2007
    Postime
    2,516
    Reputacioni
    0

    Re: Rroba Firme apo Pazari?

    Kukulla sa shum gjera me

    Firma Gabi ka andej

  8. #8
    Kung_Fu 35% Maska e daku323
    Anėtarėsimi
    May 2007
    Vendndodhja
    Tir
    Postime
    1,780
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: Rroba Firme apo Pazari?

    Shoku ka nja dy vjet qe nuk i ndahet parfumit "Be 21" nga Orlane



  9. #9
    i/e rregjistruar 20% Maska e klasial
    Anėtarėsimi
    Apr 2009
    Postime
    120
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    rrobat qe un vesh jan nga firma calvin klain d&g , kepucet addidas nike, canta addidas, parfumi calvin klain (escape for womans)...syzet d&g ...makeup



    ...(loreal).....dhe tjera..




  10. #10
    ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    MC Planet
    Postime
    585
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16


  11. #11
    i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
    Anėtarėsimi
    Feb 2009
    Postime
    154
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    Ua te tere me firmato ju????

  12. #12
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    lere se ginjejne firmato thon po tek firma gabriel i kan bler

  13. #13
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Jo cdo here ndihesh mir nese vesh firm,un pervet vishem edhe me firm por vishem edhe nga ato se nuk kan firm te madhe ,mjafton te ndihem mir per mua eshte ok..

  14. #14
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    eshte e vertete qe shumica e njerzeve te shikojne vetem nga veshja !!!! & shumica i afrohet vetem atyre q kan rroba firmato! Por une nga momenti q leket e mija i drejtoj vete , preferoj te bleje rroba te lira & shume sesa t mar pak firmato & te rrij gjith vitin me ato :/ Ne fakt jam dakort te jap lekun per matrialin & per aq sa e meriton ta ket cmimin nje gje ! nuk pranoj te paguaj dicka me shume vetem per firmen qe ka :/ Me hik truri te mendoj se dikush me ka vjellur ne cmim ose te paguaj une me teper emrin e dikujte vetem sepse kishe mundesine te bej rreklam te forte !!! E gjith kjo sepse kjo eshte mundesija ime , nuk mundem per me shume .

  15. #15
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
    Duke u nisur nga kombinimi ngjyrave mendova per kete teme! *

    Jeni nje tip "firmato" apo vishni dhe ato te pazarit?

    * Thoni gjerat dhe firmat qe preferoni per Parfumin, robat, Kepucet, Tualetin, *Orat, Telefoni etj *

    se shpejti dhe lista ime


    Redaktim:
    Shoqeroheni me foto nqs keni mundesi, gjithmon pa dale jashte teme
    Jeni nje tip "firmato" apo vishni dhe ato te pazarit?
    Me fal renix , por fjala ato ketu e ke me nenvlersim , por mos harro shoko qe shumica e njerzeve jane poshte te nivelit te jetes mesatare ( per gjendjen e ekonomis e kam fjalen ) edhe do shtohen me shume , pak jane njerzit qe kane leke ! keshtu nuk eshte mire te flasesh me nenvlersim, eshte llogjike te blejne njerzit rroba nga pazari , sidomos ne shqiperi qe njerzit po behen o te varfer ose miljoner kasta mesatare po humbe & nese shteti sdo bej dicka , kasta mesatare do te zhduket & dihet qe fukarejnte do te jene me shume :/ Mos me keqkupto , nuk e dije perse po me duket se te ngel hatri shpejt love ya

  16. #16
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Jam mese i vetedijshem se ne Shqiperi ka dy ekstreme te ekzagjeruara jetese. Gjithesesi kur shtroj nje pyetje mendoj se dikush para nje kompjuteri eshte duke bere nje jete te pakten mesatare! Ketu jane postuar dhe tema qe fitej per telefona me super diamante, por se ka njerez te varfer nuk do te thote qe sduhet te shkruajme per keto. Me vjen keq per ato familje por me shume se ēbej smundem. Nuk e di ne e kishe ketu kuptimin, por kalojm tek tema e veshjeve...

    Gjithesesi nje gje tjeter eshte se rrobat nuk i vesh dhe aq shume per ata qe me shikojne por per faktin qe ndihem rehat me ate qe kam vesh!

  17. #17
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
    Jam mese i vetedijshem se ne Shqiperi ka dy ekstreme te ekzagjeruara jetese. Gjithesesi kur shtroj nje pyetje mendoj se dikush para nje kompjuteri eshte duke bere nje jete te pakten mesatare! Ketu jane postuar dhe tema qe fitej per telefona me super diamante, por se ka njerez te varfer nuk do te thote qe sduhet te shkruajme per keto. Me vjen keq per ato familje por me shume se ēbej smundem. Nuk e di ne e kishe ketu kuptimin, por kalojm tek tema e veshjeve...

    Gjithesesi nje gje tjeter eshte se rrobat nuk i vesh dhe aq shume per ata qe me shikojne por per faktin qe ndihem rehat me ate qe kam vesh!
    Jo nuk e kisha ketu , e kupetove gabim por ne vend "firmato apo vishni dhe ato te pazarit?" fjala ato ketu duhet te ishe zevencuar me fjalen rroba !!!!
    dth firmato apo vishni rroba pazari ose firmato apo pazari !!!! ta keshe parasyshe qe menyra qe bene pyetjen ka shume rendesi sps per te njejten pyetje mer pergjigje te ndryshme & eshte e ditur qe shume here bejme pyetje me ate menyre qe te marim pergjigjet qe duam ne, e kupton si punon kjo llogjik vlersoje tani
    bej shaka

  18. #18
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Mund te them se kam par persona qe veshin gjithēka pa vene re se ēfar eshte dhe i kombinojne shume mire! Kam pas dhe nje shok qe po nuk ishte mark super firmato nuk e blinte dhe nga ekonomia nuk ishte dhe aq mir.
    Mbase dhe mund te gabohem por mendoj se rrobat "firmato" ka nje prerje me te rregult dhe qendrojne me mire ne trup, ne krahasim me serite e pazarit...

  19. #19
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
    Mund te them se kam par persona qe veshin gjithēka pa vene re se ēfar eshte dhe i kombinojne shume mire! Kam pas dhe nje shok qe po nuk ishte mark super firmato nuk e blinte dhe nga ekonomia nuk ishte dhe aq mir.
    Mbase dhe mund te gabohem por mendoj se rrobat "firmato" ka nje prerje me te rregult dhe qendrojne me mire ne trup, ne krahasim me serite e pazarit...
    Nuk gabohesh reniX & une nuk thashe qe nuk duhet te blejme rroba firmato thjesht thashe me mundesine time cfar beje dihet qe nese me tepronin shume leket nuk do pyesja shum se cfar do merja Por thjeshte zjedhjet gabim te cojne ne rezultate gabim :/ ato qe kan & skan lek duhet te kuptojne qe rrobat nuk e bejne njeriun

  20. #20
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    E kuptoj, prandaj dhe un kam vene dy versione. Ato te lirat dhe per maniaket... te shtrenjtat!

    nese mund ta kesh vene re, 1 rrobe "firmato" eshte e barabarte me 2-3 rroba te series... Qendrimi i ngjyrave! Prishja nga larja etj... prandaj them se aty aty jemi.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

  1. Kerkese per Firme
    Nga Kliton nė forum Kėrkesa dhe Punimet Tuaja
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 06-01-2012, 07:47 PM
  2. Kerkoj firme ne forme imazhi
    Nga labja nė forum Kėrkesa dhe Punimet Tuaja
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 17-02-2011, 08:04 PM
  3. Foto te ndryshme gliter per firme
    Nga EMAUS nė forum Galeria Fotografike
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 07-10-2010, 08:33 PM
  4. [IMG] Imazhe Firme tė personalizuara per forum
    Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
    Pėrgjigje: 21
    Postimi i Fundit: 01-07-2008, 10:29 AM
  5. Kerkes per firme
    Nga anakonda nė forum Kėrkesa dhe Punimet Tuaja
    Pėrgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 08-03-2007, 08:56 PM