Microsoft: Windows 8.1 Beta do tė vijė nė Qershor


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Microsoft: Windows 8.1 Beta do tė vijė nė Qershor

  Receta Gatimi
  Ne fjalimin e Wired Business Conference, shefja e Windows, Julie Larson-Green, e ka konfirmuar se do te shohim nje beta publike te Windows 8.1 "Blue" ne Qershor. Versioni RTM i Windows 8.1 pritet te arrije me pas nga fundi i Veres dhe do te kete nje shumė karakteristikash te reja duke perfshire me shume opsione pershtatjeje, aplikacione te reja dhe nje "Modern file browser" (i njohur si Windows Explorer ne versionet paraprake te Windows) per faqen e pare.

  Larson-Green foli gjithashtu per hardware te rinje te cilet do te mund t'i shohim "ne javet ne vazhdim", kjo do te mund te nenkuptonte disa PC te rinje qe do te prezantohen ne Computex ne Qershor dhe gjithashtu Tableta me te vogla me Windows 8.

 2. #2
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga TraHaNa Lexo postimin
  duke prit kemi qen

  Sapo te dali kjo beta do ta "testoj" 1 her (:

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Microsoft Surface Pro do te vije ne Janar
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-11-2012, 01:39 AM
 2. Microsoft Surface do te vije vetem me Wi-Fi
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-06-2012, 05:33 PM
 3. Windows 8 Release Preview do te vije me 1 Qershor
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-05-2012, 11:18 PM

Etiketat pėr kėtė Temė