Receta Gatimi

Poezi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8

  Poezi

  kur te hipen frymezimi eshte gje e keqe ske ci ben. ja nje poezi per te gjithe ata qe i pelqejne.Made by me...natyrisht


  Si per dreq sot erdhe

  dhe m'u ule ne mendime

  pse valle tjeter vend nuk gjete...???

  kur s'je me pjese e jetes sime.  Ma bere lemsh cdo mendim

  sdi cfare te bej tani

  harroje te thashe emrin tim,

  por ti kthehesh perseri.


  Lerme atehere te te puth syte,

  dhe te prek trupin tend,

  sa zgjat doren ti largohesh

  ik atehere se ketu ske vend.


  Mos me torturo te lutem,

  e di mire se c'bej per ty...

  ti embel puth buzen time

  e une shkrihem per ata dy sy.


  Do me lesh sonte te fle

  apo zgjuar te qendroj???...

  Bej dicka, ne djalle te veje

  ti e di per ty jetoj...

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shum e bukur (:

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  shume flm.

 4. #4
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Shume e bukur vertet!....ne fakt i shkruan bukur se perdor rimen ti....ndersa une kur shkruaj vete,terhiqem pas poezive pa rim...i adhuroj

 5. #5
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Bravo !

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Shum e bukur Cate .Te ftoj te ndash edhe poezi te tjera me ne !!

 7. #7
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  +1

  ps. kush eshte ai me tia "kepusim" ate koken

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  shume flm te gjitheve!me gjithe qejf labe!
  po hajde gjeje pra!!! i duhet dhene nje mesim i mire.

  - - - Updated - - -

  Kur vello e nates,qytetin mbuloi,
  ne qerpikun tim nje lot sec qendroi.
  Bera qe t'a ndalja,por ai s'ndaloi,
  pas tij dhe nje tjeter ne faqe pushoi...


  Dhe vetmia erdhi dhe ne shpirt m'u ndal,
  zemren time zgjodhi si stacion te saj.
  Dhe kujtimet u derdhen pa meshire mbi mua,...
  po perse o o zot...faj eshte qe e dua...???


  Dhe renkonte zemra si nje zog pa krahe,
  qe qiellin kerkon,por ne kafaz ra.
  Dhe lagte syte loti...ashtu...pa pushim...
  Me fal i tha zemra:kam humbur dashurine!!!

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ju t'Vlores qenkeni shkrimtar/e te gjith o vlla haha, shaka (:

  Kjo e fundit m'pelqej shum edhe pse menxi pi lexoj...

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  ju t'Vlores qenkeni shkrimtar/e te gjith o vlla haha, shaka (:

  Kjo e fundit m'pelqej shum edhe pse menxi pi lexoj...
  hahahahaha...po c'te bejme...jemi rritur me arome deti ne prandaj.

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga catemidleton Lexo postimin
  shume flm te gjitheve!me gjithe qejf labe!
  po hajde gjeje pra!!! i duhet dhene nje mesim i mire.

  - - - Updated - - -

  Kur vello e nates,qytetin mbuloi,
  ne qerpikun tim nje lot sec qendroi.
  Bera qe t'a ndalja,por ai s'ndaloi,
  pas tij dhe nje tjeter ne faqe pushoi...


  Dhe vetmia erdhi dhe ne shpirt m'u ndal,
  zemren time zgjodhi si stacion te saj.
  Dhe kujtimet u derdhen pa meshire mbi mua,...
  po perse o o zot...faj eshte qe e dua...???


  Dhe renkonte zemra si nje zog pa krahe,
  qe qiellin kerkon,por ne kafaz ra.
  Dhe lagte syte loti...ashtu...pa pushim...
  Me fal i tha zemra:kam humbur dashurine!!!


  pa koment.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Poezi…....
  Nga MAJDI nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 19-02-2012, 08:39 PM
 2. Poezi me figure !
  Nga anna nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 04-04-2011, 02:15 PM
 3. Asdreni poezi
  Nga ardona nė forum Shkrimtarė Shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-09-2010, 11:39 PM
 4. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM
 5. POEZI
  Nga pulaj66 nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-08-2008, 05:14 PM