Receta Gatimi

Mesazhe Jete....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
  1. #1
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15

    Mesazhe Jete....

    Ej ti,c'ke qe vec bertet?
    C'ke qe vret e pret?....

    Qetesohu...
    Gezohu...
    Dashurohu...

    Luaj edhe me fluturat
    luaj edhe me zogjte...por vetem luaj....
    lere shiun pranveror te te lagi...
    lere deboren e ftohte te te mbeshtjell...
    lere diellin te te djegi edhe ty....
    luaj me henen si une dhe ti....

    por te lutem....

    Mos ia keput krahet flutures....
    mos ia moho zogut lirin...
    mos i merr ne dore detyrat e zotit...

    Me beso....dicka e mire do te dali nga e gjithe kjo....nese ti do!.....

  2. #2
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Mesazhe nuk nisim po doni u japim mesime

  3. #3
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Njih vlerėn e pesė gjėrave para pesė gjėrave tė tjera: Tė rinisė para se tė plakesh;tė shėndetit para se tė sėmuresh ;tė pasurisė para se tė varfėrohesh ;tė kohės sė lirė para se tė jesh i zėnė me punė ;tė jetės para se tė vijė vdekja......

  4. #4
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    E njeh ti boten time ...?... Je munduar
    ndonjehere ta kuptosh ?... Po mua a je munduar
    ndonjehere te me kuptosh ?... E ndjen
    ndonjehere si rreh zemra ime ?... E kupton
    ndonjehere perse rreh zemra ime ?... Je
    perpjekur ndonjehere te kuptosh c`te tregon cdo rrahje e saj ?... Je perpjekur ndonjehere te kapesh lotet e zemres ?... E ke vene re
    buzeqeshjen si maske qe mbaj mbi buze ?... E
    ke vene re sa
    ...here buzeqesh, per te mos
    qare ? Kur flet me mua, a degjon me te vertete
    ate qe te them ?.... Cdo tundje koke, eshte pohim qe po degjon apo nje ''Kujt iu be vone!'' ?... E njeh ti boten time ?... Me njeh ver8
    mua... apo mendon se un jam nje njeri pa
    ndjenja, nje njeri qe s`qan kurr, nje njeri qe se
    vret mendjen per asgje, nje njeri qe s`mendon
    per te tjeret por vetem per vete?... E njeh jeten time?... Je perpjekur ndonjeher te me kuptosh si ndihem ne te vertet dhe jo si dukem nga
    jasht?... E kur ti s`je perpjekur t`kuptosh te
    pakten nje nga kto? ... at'her kush je ti per te me
    gjykuar mua ?... Thjesht `ASKUSHiii`....

  5. #5
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Nje dite nje plak me tha "Kur njeh dike, dhe ky dikush e ben zemren tende te ndaloj per ca sekonda, ki kujdes: ky person mund te jete njeriu me i rendesishem i jetes tende.

    Nese syt takohen dhe ka nje drit qe ndricon kur e shikon, ki kujdes: mund te jete njeriu qe po pret qe kur linde.
    Nese kur u puthet syte u mbushen me lote, mendo: ka diēka magjike midis jush.
    Nese mendimi i pare dhe i fundit i dites eshe per ate njeri, nese deshira per te ndejtur bashke arrin te shtrengoj zemren, gezohu: qielli te dergoi nje dhurate hyjnore... DASHURIA.

    Nese nje dite i kerkoni falje njeri tjetrit per ndonje gabim dhe u kthehet nje perqafim, nje buzeqeshje, nje ledhatim dhe gjestet vlejn me shume se njemije fjale, dorezohu: ju jeni bere per njeri-tjetrin.
    Nese eshte i merzitur, nese jeta e ka vrare dhe ti vuan dhimbjen e tije, qan lotet e tije dhe i fshin me dashuri, sa mrekulli. Ai njeri mund te kete besim te ty gjithe jeten.

    Nese arrin, me mendimin, te ndjesh eren e njeriut qe do sikur ta kesh afer, dhe mendon se eshte perfekt edhe veshur me bizhame, shapka dhe flok te pakrehura. Nese nuk punon dot gjate dites, teper i emocionuar per takimin qe keni... nese nuk arrin dot te imagjinosh ne asnje menyre nje te ardhme pa ate person, dhe do doje me gjithe shpirt ti ishe pran kur plaket dhe, prap, mendon se do e doje marrezisht edhe keshtu. Nese preferon te vdesesh se sa ta shikosh te iki... atehere do te thote qe dashuria ka hyre ne jeten tende! Eshte nje dhurate."

    Pastaj buzeqeshi dhe me tha "Ca njerez dashurohen shume here ne jete, pak duan vertet dhe gjejne nje dashuri te vertet. Ndonjehere e takojne dhe nuk u vene rendesi ketyre sinjaleve, dhe e lene te iki pa e jetuar. Eshte deshira e tyre. Keshtu qe, mos lejo kurre qe marrezirat e ēdo dite te bejne te mos shohesh gjene me te bukur ne bote: Dashuria."

  6. #6
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Dedikim Vellai---Motres

    Motra te lutem me beso....
    Nese une them e kam nje princesh,dije qe ti je ajo...
    E di qe shpesh her tregohem i ashper dhe te merzis...
    Por e bej se jam pak me i rritur nga ty dhe i di me mir ligjet e shoqeris.
    I njof mir cunat, se nje nga ata jam.
    Shum prej tyre bejn te sinqertin, por ne te vertet te till, shum pak jan...
    E di qe i quan shok dhe si te till i respekton, nuk te akuzoj per asgje, se te njof dhe ti je krenaria e familjes ton...
    Por kam frik te lendohesh nga fjala zhgenjim, prandaj te lutem bej kujdes, kur ta zgjedhesh shoqerin...
    Mos beso fjalet, gjestet vlerso, se shoku qe esht shok, nuk ben ngacmime por te qendron afer dhe si motren e tij te respekton dhe te do.
    E di qe kta shok jan shum te rrall, prandaj te lutem degjoj keshillat e mija, se nuk ti them kot, keto fjal...
    Te lutem shpirti vllait bej kujdes,se nese te ndodh gje ty,dhimbja mua do me tres...
    Nuk te imagjinoj dot me lot ne sy, e adhuroj buzqeshjen tende, jam gati ta jap jeten, ne cdo moment per ty.
    Falenderoj zotin qe te kam, te falenderoj ty qe me mesove qe ti respektoj dhe gocat e tjera, duke me dashur, se dhe ato motrat e dikujt jan...

    sa shkrim i bukur!!!...

  7. #7
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    "E dėgjova se ēfarė the, por duhet ta dish se nuk jam nga ato 'budallaqet romantike' qė ti mendon. Unė nuk kėrkoj parajsėn apo yjet qė bien. Nuk kėrkoj flori apo gjėra tė tjera tė ēmuara....
    Pothuajse i kam kėto gjėra. Unė dua... njė dorė 'tė qėndrueshme'. Njė shpirt tė pastėr. Dua qė para se tė bie pėr tė fjetur ose kur tė zgjohem, tė di qė zemra ime ėshtė e sigurtė. Unė dua qė tė dua dhe tė mė duan."...

  8. #8
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    ...Njerezt me te lumtur nuk jane ata qe marrin me shume....por ata qe japin me shume!!!!!....

  9. #9
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    ....Tė gjithė flasim pėr poshtėrsinė e realitetit ku jetojmė, sepse vėrtet tė gjithė e ndiejmė se sa i poshtėr ėshtė ky realitet. Tė gjithė jemi viktima. Tė gjithė duam tė jetojmė ndryshe. Duam tė jetojmė tė lirė nga maskat. Ndėrkaq mė pas, kur fjalėt duhet tė kalojnė nė vepra, atėherė po tė gjithė, nė heshtje, sikur pajtohemi me kėtė poshtėrsi. Nuk arrijmė tė shkėputemi, thuajse kemi frikė se ky realitet ėshtė gjithēka qė mund tė kemi.

    Realiteti i poshtėr tė jetuarit nuk ėshtė njė kompozicion virtual i gjėrave qė na imponohen. Nuk ėshtė njė forcė e jashtme qė e dhunon mėnyrėn tonė tė jetuarit. Nuk ėshtė as njė format rregullash tė shkruara na gur. Realiteti i poshtėr tė jetuarit ėshtė ajo qė krijohet nga bilanci i maskave pėrballė fytyrave tė vėrteta. Gėnjeshtra pėrballė tė vėrtetės, gjithsesi njė proporcion i zhdrejtė. Njė luftė e pabarabartė, sepse kemi tė bėjmė me njė epėrsi e frikshme tė mashtrimit kundruall sinqeritetit.
    Realiteti i poshtėr tė jetuarit ėshtė ajo qė ne e krijojmė me heshtjen tonė dhe me mungesėn e guximit qė tė sfidojmė maskat.
    Heshtim dhe mė pas ankohemi pėr pasojat e heshtjes sonė! .....

  10. #10
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    ...Nese po kalon nje periudh te veshtire ne lidhjen tende...gjerat nuk funksionojne,nuk shkoni mire,dikush eshte kunder teje...ti je ende ne kohe ta permirsosh ate lidhje..
    Merr nje cop leter dhe per tridhjet ditet e ardhshme...ulu dhe shkruaj gjithe gjerat qe cmon tek ai njeri..
    Mendo te gjitha arsyet pse e do...
    Cmon sensin e tij te humorit,faktin se sa perkrahes eshte...dhe do te zbulosh se:
    Kur perqendrohesh tek gjerat qe i cmon dhe njeh,keto do te te vijne me te shumta ne numer dhe problemet do te zhduken!!...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Mesazhe celulari :D
    Nga EMAUS nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 50
    Postimi i Fundit: 19-02-2012, 07:20 PM
  2. Dergimi i mesazhe falas
    Nga fatjonaf nė forum Dėrgo SMS Falas
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 30-03-2011, 02:27 PM
  3. A mund te dergoj mesazhe nga pc ne celular?
    Nga edli nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 13-09-2009, 12:34 PM
  4. Cilat mesazhe te pelqejne me shume?
    Nga Altin111 nė forum Votime dhe Sondazhe
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 26-07-2009, 11:39 PM
  5. Si te publikojme mesazhe audio te gjata?
    Nga huggos nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 13-03-2009, 05:00 PM