Receta Gatimi

Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse???


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
  1. #1
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24

    Angry Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse???




    Nje mesuese ne nje shkolle vazhdimisht shqetesohej nga pyetjet e kolegeve te saja …pse nuk martohesh…ti je shume e bukur…c’te pengon te martohesh etj…?

    Nje dite, mesuesja vendosi t’u tregoje shkakun pse nuk martohej. Fillon refimin e saj:
    Ne lagjen time jetonte nje grua e cila kishte lindur 5 vajza ndersa burri i saj e kishte kercnuar ate duke i thene se nese lind edhe te 6-ten vajze, ai do ta divorconte ate. Dhe vertete, femiu i gjashte ishte vajze. Pasi lindi vajza e gjaste, babai merr foshnjen dhe pas namazit te Jacise e vendos te dera e xhamise, kur shkoi ne namazin e Sabahut foshnja ende qendronte aty, nuk e kishte mare njeri. E mori dhe e coi ne shtepi. Cdo nate pas jacie e vendoste te xhamia por ne mengjes perseri e gjente aty. Kaluan 7 dite ne kete gjendje. Nena e gjore vazhdimisht lutej per vajzen e braktisur nga babai zemergure… Burri merzitet nga kjo gjendje dhe e con vajzen ne shtepi ndersa nena gezohet tejmase kur e sheh vajzen ne shtepi. Kaloi nje kohe dhe nena perseri mbeti shtatzene por u shtua dhe ankthi i saj nga frika qe mos te linde vajze perseri. Por All-llahu kishte caktuar dicka tjeter, lindi djale mirepo pas lindjes se djalit i vdes vajza e madhe dhe sa here qe lindtte nga nje djale i vdisnin vajzat derisa i vdiqen 5 vajzat por nga ana tjeter i linden gjithsej 5 djem. Vajza qe donte ta brektiste babai, ishte e vetmja vajze qe mbeti gjalle dhe 5 djemte.

    Kaloi nje kohe, vajza dhe vellezerit e saje u rriten ndersa nena e tyre e shkrete vdiq.

    Mesuesja e bukur (e pamartuar) i pyeti koleget e saja: A e dini se kush eshte ajo vajza qe jetoi dhe u rrit ne gjirin familjar mes 5 vellezerve? Une jam ajo, tha mesuesja.

    Une nuk jam martuar pasi te 5 djemte e kane braktisur babin tim te moshuar, ata jane larguar nga shtepia dhe vijne ta vizitojne babin nje here ne muaj apo ne dy muaj ndersa une vazhdimisht kujdesem per babain tim qe ka dashur te me braktise nga shtepia. Tani babai im eshte nje plak i moshuar ndersa une par ate tani pasi u punesova, paguaj shofer personal dhe sherbetore qe gatuan dhe pastron shtepine dhe lane teshat e babait tim. Sa here qe hyj ne shtepi, babai im nga pendimi vazhdimisht qane per ate qe ka bere me mua ndersa une vazhdoj ta ngushelloje duke i thene; TA KAM FALUR I DASHUR BABA…

  2. #2
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Disi palidhje

  3. #3
    ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    N'shpi (^_^)
    Postime
    2,568
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    20
    Nuk do e pengonte martesa te kujdesej per te atin...

  4. #4
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Eshte nje nga historit qe me ka prekur me shum . Si mund te konsiderohet pa lidhje kur tregohet nje nga realitetet me te dhimbshme qe e perjetojn shum femra neper bote...

  5. #5
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    Eshte nje nga historit qe me ka prekur me shum . Si mund te konsiderohet pa lidhje kur tregohet nje nga realitetet me te dhimbshme qe e perjetojn shum femra neper bote...
    Ky realitet? ky eshte nja rast ekstrem(nese eshte i vertet). me te vertet shumica e prinderve duan qe te ken nje femi mashkull por jo ekstremisht sa te bejn gjera te tilla

  6. #6
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    Ky realitet? ky eshte nja rast ekstrem(nese eshte i vertet). me te vertet shumica e prinderve duan qe te ken nje femi mashkull por jo ekstremisht sa te bejn gjera te tilla
    olsi , spo flasim per shqiperine. Ne vendet e Lindjes se Mesme ky mentalitet eshte perher aktual....

  7. #7
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    olsi , spo flasim per shqiperine. Ne vendet e Lindjes se Mesme ky mentalitet eshte perher aktual....

    Ky tregim ka edhe mezazhin tjeter,qe femra eshte me e dhimbsur se mashkulli per prindrit

  8. #8
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    E vertete........... ne ktej themi qe vajza iken....po e ka perher koken mbrapa...
    eshte vet natyra jon qe lidhemi shum shpirterisht me gjerat qe duam...

  9. #9
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    E vertete........... ne ktej themi qe vajza iken....po e ka perher koken mbrapa...
    eshte vet natyra jon qe lidhemi shum shpirterisht me gjerat qe duam...

    Sot po degjoja nje dokumentar,,ku beheshin eksperimente qe vertetonin se femrat lidheshin shprirterish me femijen kurse mashkulli jo

  10. #10
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    Sot po degjoja nje dokumentar,,ku beheshin eksperimente qe vertetonin se femrat lidheshin shprirterish me femijen kurse mashkulli jo
    pse se kishe degjuar ndonjeher ti qe nena eshte perher me prane femijes ....

  11. #11
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    pse se kishe degjuar ndonjeher ti qe nena eshte perher me prane femijes ....

    Qe femra eshte me pran femijes kete e dim ne labe, seshte nevoja ta degjojm,,po qe meshkulli ishte larg shum larg kete se dinim

  12. #12
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    Qe femra eshte me pran femijes kete e dim ne labe, seshte nevoja ta degjojm,,po qe meshkulli ishte larg shum larg kete se dinim
    Dihet qe nena eshte me afer dhe babai e larg . Pastaj se larg se shum larg kjo behet pak me individuale. Ka plot baballar qe jan shum te lidhur shpirterisht me femijet.

  13. #13
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    vertet nje histori shume e bukur dhe kuptimplote vajzat jo vetem jan me te dhimbsura por dhe nuk e kan ne natyren e tyre braktisjen ,nese nje femer braktis dike e ben nga nje force madhore qe e ka shtyre,por koha ka vertetuar qe megjithese meshkujt kerkojne bebe djem jan vajzat ato qe kur vjen pleqeria i bejne per te ngren i lajne i hekurosin.meshkujt martohen dhe largohen me gruan e tyre kete e kam dhe nga eksperienca.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Kurre mos thuaj kurre
    Nga landi i nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 24-07-2013, 07:09 PM
  2. Sa mė shumė qesh, aq mė shumė dobėsohesh !!
    Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 13-01-2013, 11:46 AM
  3. Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 27-09-2012, 12:51 AM
  4. PC-ja po vdes, por shumė, shumė ngadalė!
    Nga gjendar nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 28-10-2011, 04:49 PM
  5. Kurre mos thuaj kurre, dhe ju
    Nga kuklla nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 02-11-2008, 01:21 PM