Si te publikoj website- in ?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e Anjushka
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  8
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Si te publikoj website- in ?

  Receta Gatimi

  pershendetje , dua te publikoj nje website . e kam ndertuar mecoffecup htmleditor. kam bler hosting gjithashtu dhe domain , ju lutem me ndihmoni

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Pershendetje! "Anjushka" Nese webfaqja online teksa shkruan emrin e domainit shembull "domainiyt.com" at'her thjesht te duhet te besh upload filet ne ftp, mund te perdoresh programin filezilla. Po shiko se dicka interesante qenka ktu: ditke te perdoresh html editor dhe nuk ditke te besh upload?! nejse, ty te duhet si fillim te marresh te dhenat e ftp nese te kan ardh ne email ose ti dergosh email kompanis te ti nis te dhenat e webfaqes tende,me pas do nderhysh me filezilla programin qe te ben te mundur te futesh cfare deshiron ti ne website. nuk e di se si te ndihmoj me shum sepse gjerat nuk mesohen kaq thjesht..

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mire se vjen Anjushka!

  Ne radhe te pare te ftoj te prezantohesh!

  Persa i perket faqes tuaj, doja te shtoja nėse domain ėshtė i drejtuar tek hosti juaj, mjafton nje program FTP siē tha Albboy!


  Kontakto nje here www.iweb.al mund te japin ata nje ndihme!

  (te cilet jane partner me faqen)

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e Anjushka
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  8
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ok e kam ber dhe upload tek ftp e hosting por kur i ve tgjitha te dhenat aty , nuk ndodh asgje . publikimi nuk behet e kam provuar dhe me kompozer por thjesht procesi ngrin . nuk thot as gabim asgje?

 5. #5
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  filet e site-it vendosen ne 1 vend e caktuar e josido ne ftp (psh. httpdocs)
  pasi e ke blere hostin te jane derguar te dhenat
  lexoji mire para se te veproshe

  ps. dergona dhe 1 link te site-it tend

 6. #6
  i/e rregjistruar Maska e Anjushka
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  8
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  i kam ber tgjitha ne rregull ,po nuk po kuptoj cfare ka . i kam vendos tgjitha te dhenat ne rregull . prandaj po pyes cte bej

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Prezantimin e bere ti se rregullat ti shpjegojm ne

 8. #8
  i/e rregjistruar Maska e Anjushka
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  8
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  oki patjeter e bej un prezantimin

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Le ta fillojmė nga bazat.

  Hap note pad (apo ēdo text editor (por jo Word)) dhe kalo kėtė kodin ketu:

  Kodi HTML:
  <html>
    <head>
      <title>Faqja Ime</title>
    </head>
    <body>
      <center>
        <h1> Faqja punon </h1>
          <a href="http://www.lirenti.com/threads/18858-Si-te-publikoj-website-in">vazhdo ketu per hapin tjeter :) dhe na shkruaj qe punon...</a>
      <center>
    </body>
  </html>
  shpetoje ne nje file index.html dhe vendose ne host/server ne brendesi te http_doc apo www apo public_file

  note: nese ke besim, me dergo ne privat ip te faqes me username dhe password

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Laptop: HP pritet te publikoj modelin Envy me nje design fantastik
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-05-2010, 08:10 PM
 2. Website per ikona
  Nga edli nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-09-2009, 01:38 PM
 3. Website Creator
  Nga Loni10 nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-08-2008, 06:04 PM
 4. User IP Ban dhe WebSite Ban
  Nga ReniX nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-03-2008, 08:18 PM