Pse zemra eshte simboli i dashurise?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 19 prej 19
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7

  Zemer Pse zemra eshte simboli i dashurise?

  Receta Gatimi

  Te gjithe flasin per dashurine ,por ne te vertet nga vjen ajo dhe pse zemra eshte simboli i dashurise.Ne na vjen natyrshem qe per ti shprehur dashurin dikuj ti bejme nje zemer ose ti themi "zemra ime"por nese me thoni qe njeri e ka organ jetik ,njeri nuk rrone os pa mushkeri,pa melci,pa tru,etj?

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  hahahaha....sa bukur do ishte sikur ne vend te zemres te perdornim fjalen melci psh . ' Te kam melciii ' .....Ne melcin time ska vend per askend tjeter ......ma ke thyer melcin ne dysh ...... Melcia ime i prodhon proteinat dhe lengun e temthit vetem per tyyyyyyyyyy ......hahahaha
  ta hengsha melcin

  mir...te behemi cik serioz
  Mendoj se eshte perdor zemra sepse eshte me jetikja nga te tera....plus....ka edhe ngjyren e kuqe...ngjyren e dashurise....
  Pastaj..kur kalon emocjone te forta....zemra eshte ajo qe ckallon.....e kerkon te dal nga kraharori...nuk eshte as truri..as mushkria...as melcia

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e mi ra
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  69
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  eshte i vetmi qe ben zhurem pas nje emocioni .....stomaku fluturon ...ndersa truri mpihet .......
  kohet e fundit ka dal nje studim ku thot se qendra e dashuris eshte ne tru jo zemer ....pavarsit se pasojat shkojn atje ...(truru kontrollon ..cdo simptom dashurie )

 4. #4
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
  Te gjithe flasin per dashurine ,por ne te vertet nga vjen ajo dhe pse zemra eshte simboli i dashurise.Ne na vjen natyrshem qe per ti shprehur dashurin dikuj ti bejme nje zemer ose ti themi "zemra ime"por nese me thoni qe njeri e ka organ jetik ,njeri nuk rrone os pa mushkeri,pa melci,pa tru,etj?

  Ne fakt tani po e degjoj kete gje

 5. #5
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  ...Sepse eshte i vetmi organ ne trup pa te cilin nuk mund te mbijetosh!....Dhe pa tjeter qe duhet te ishte ajo simbol i dashurise....sepse personi qe duam...eshte vete zemra jone!....

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  edhe une gjith kom dasht me dit qit "Pse", po tash po get qe e kuptova...

 7. #7
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  ...Sepse eshte i vetmi organ ne trup pa te cilin nuk mund te mbijetosh!....Dhe pa tjeter qe duhet te ishte ajo simbol i dashurise....sepse personi qe duam...eshte vete zemra jone!....

  qenke ber edhe doktoresh ti ...po pse pa stomak jeton njeriu??

 8. #8
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  qenke ber edhe doktoresh ti ...po pse pa stomak jeton njeriu??
  Jeton

 9. #9
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Mima Lexo postimin
  Jeton
  ca thu mi lol dhe kete se dija, pse edhe ti mjeke qenke ? mbase jeton andej nga franca, se ketej nga ne une e di qe nuk jeton

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  qenke ber edhe doktoresh ti ...po pse pa stomak jeton njeriu??
  hahaha jeton olsi i behet nje anastomoze(lidhje)me duodenin (pjesen fillestare te zorres se holle normalisht qe cilesia e jetes ndryshon

 11. #11
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  ca thu mi lol dhe kete se dija, pse edhe ti mjeke qenke ? mbase jeton andej nga franca, se ketej nga ne une e di qe nuk jeton
  lool , siē e ka shpjeguar Ema ,lidhje direkt me zorren (, tani imagjino sa ha dhe .... ) hahahahaahaha

  hajt naten se ngela ktu ndryshe

 12. #12
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  hahaa e paskam pas gabim un, se dija, Aurora na fal ateher

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  hahaa e paskam pas gabim un, se dija, Aurora na fal ateher
  po jo mo ske si e di se ta mendosh mire eshte dhe ajo shprehja dashuria kalon nga stomaku

 14. #14
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
  po jo mo ske si e di se ta mendosh mire eshte dhe ajo shprehja dashuria kalon nga stomaku

  haha e vertet, pikerisht kete doja te thoja edhe une

 15. #15

 16. #16
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  hahaa e paskam pas gabim un, se dija, Aurora na fal ateher
  hahahaha nuk fola fare olsen...jalla moj gra kete e ka zene vapa....po mire te behet ty...se do me kundershtosh mua...edhe ke mua?......

 17. #17
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Pse zemra eshte simbol i dashurise?
  Sepse eshte e vetmja qe ndjen dhe rreh per te! Nese s'do kishte ndjenje at'her as dashuria s'do te egzistonte.

 18. #18
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  hahahaha nuk fola fare olsen...jalla moj gra kete e ka zene vapa....po mire te behet ty...se do me kundershtosh mua...edhe ke mua?......
  avash se nuk je me grat e lagjes ketu, qe thua jalla moj gra

 19. #19
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  avash se nuk je me grat e lagjes ketu, qe thua jalla moj gra
  hahahahahah po ti ta bene koken def o njeri.....hahahahahah...jo jam me llafazanet e forumit...me kryesim liste nga ty!....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Foto me Zemra
  Nga Enkelejda_24 nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 28-07-2013, 10:33 PM
 2. Zemra
  Nga erinda nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 26-08-2012, 10:39 PM
 3. Cili ėshtė ēmimi i dashurisė?
  Nga vaaldr1n nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-06-2012, 11:41 AM
 4. E keqja ėshtė mungesė e dashurisė!
  Nga Erdi nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 29-06-2011, 07:32 AM
 5. Kur zemra dridhet ....?
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 08:37 AM