Receta Gatimi

Zgjedhjet, Laē, vritet simpatizanti i LSI, plagoset kandidati i PD dhe vėllai i tij


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Cool Zgjedhjet, Laē, vritet simpatizanti i LSI, plagoset kandidati i PD dhe vėllai i tij

  Njė incident shumė i rėndė ėshtė shėnuar nė njė qendėr votimi nė qytetin e Laēit, konkretisht nė QV qė ėshtė vendosur pranė shkollės ‘At Shtjefėn Gjeēovi’ tė qytetit.

  Sipas informacioneve qė vijnė nga qyteti verior, ka pasur tė shtėna armėsh nė kėtė QV ēka ka rezultuar me njė person tė vdekur dhe tė paktėn 3 tė plagosur.

  Mėsohet se nga tė shtėnat me armė ka mbetur i vrarė shtetasi Gjon Gjoni, 53 vjeē, simpatizant i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim ndėrsa nuk dihet ende identiteti i tė plagosurve.

  Drejt Laēit janė nisur pėrforcime tė forcave RENEA, ndėrkohė qė sipas deputetit tė PS-sė, Armando Prenga, pas kėtij incidenti komisionerėt e PS-sė dhe LSI-sė janė tėrhequr nga qendra e votimit nė Kurbin.

  Mėsohet se drejt Laēit ėshtė nisur me urgjencė edhe kreu i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim Ilir Meta.

  Policia e Lezhės: I plagosur nga ngjarja edhe njė kandidat i PD pėr deputet nė kėtė zonė

  Nė lidhje me incidentin e rėndė nė Laē, ka dalė nė njė konferencė pėr shtyp edhe policia e Lezhės. Drejtori i policisė Arben Hajdarmata bėn me dije se nė kėtė ngjarje viktima ėshtė simpatizanti i LSI-sė, Gjon Pjetėr Gjoni, 53 vjeē dhe njė ndėr tė plagosurit ėshtė kandidati i PD-sė, Mėhill Fufi, ndėrkohė qė i plagosuri tjetėr ėshtė vėllai i kandidatit tė PD-sė, Kastriot Fufi.

  Sipas policisė, nė vendngjarje janė gjetur rreth 15 gėzhoja tė kalibrit tė ndryshėm dhe njė armė zjarri. Policia ka indentifikuar autorėt dhe ėshtė vėnė nė ndjekje tė tyre.

  Kryeprokurori Llalla: Autorė e ngjarjes do tė vihen para drejtėsisė

  Kryeprokurori Adriatik Llalla ka reaguar pas ngjarjes sė rėndė tė ndodhur sot nė Laē duke deklaruar se autorėt e ngjarjes do tė vihen para drejtėsisė.
  “Prokuror tė specializuar dhe nga mė tė mirėt janė nisur drejt Laēit pėr tė realizuar hetim tė plotė e tė thellė mbi ngjarjen. Do tė bėhen tė gjitha pėrpjekjet pėr tė gjetur autorėt e ngjarjes nė fjalė, pėr tė bėrė transparente nė njė kohė sa mė tė shpejtė edhe shkaqet e saj. Dua tė garantoj se Prokuroria ėshtė nė gatishmėri tė plotė pėr tė realizuar konform ligjit detyrėn e saj”, pėrfundoi Llalla.

  Dhunohet ekipi i Top Channel, filmoi teksa pengoheshin zgjedhėsit e majtė tė votonin

  Njė ekip i Top Channel nė Laē, i cili po punonte pėr raportimin e procesit elektoral ėshtė dhunuar nga njė grup njerėzish ende tė paidentifikuar.

  Gazetarja e Top Channel Arta Berisha raportoi pak minuta mė parė se njė grup personash kanė sulmuar fizikisht operatorin Lorik Bajrami, ndėrsa i kanė thyer kamerėn me tė cilėn po regjistronte.

  Sipas Berishės shkak pėr kėtė sulm ėshtė bėrė sepse ekipi po xhironte, kur ky grup personash iu thoshte zgjedhėsve nė qendrėn e votimit nė Sanxhak, se nėse ishin tė majtė nuk mund tė hynin tė votonin e nėse ishin tė djathtė, po.

  Ky moment ėshtė filmuar nga operatori Bajrami, e me ta pikasur kėtė gjė, ky grup personash reagoi menjėherė duke sulmuar punonjėsin dhe duke shkatėrruar tėrėsisht kamerėn.

  Gazetarja Berisha dhe operatori Bajrami ndodhen aktualisht nė komisariatin e policisė ku po bėjnė edhe njė kallėzim pėr kėtė ngjarje, ndėrsa Top Channel i bėn thirrje Policisė sė Shtetit qė tė gjejė pėrgjegjėsit e kėtij akti dhe tė reagojė pėr dhunėn e ushtruar ndaj punonjėsve tė medias.

  23 qershor 2013 (gazeta-Shqip.com)

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  te humbas jeten dikush eshte shume e rende dhe te rrihet gazetarja me operatorin eshte gjithashtu nje turp per ne dihet qe per pushtet njeriu eshte i afte per shume gjera por dreqi ta haje eshte nje jete njeri eshte prindi i disa femijeve eshte djali i 2 prinderve,dhe bashkeshorti i nje gruaje me vjen shume turp per gjestet qe behen nga populli yne dhe qe armet jane sheshit sikur te ishin lodra ka polici ne kete vend ?turp

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Vetem 1 mo? Qenkemi per urim jo per zi!

  Ngushellime familjes!

 4. #4
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Vetem 1 mo? Qenkemi per urim jo per zi!

  Ngushellime familjes!
  http://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM


 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Urime "qeverisjen" Shqipni (:

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nano kandidati me serioz per President i Shqiperise
  Nga olsii nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 24-04-2012, 05:15 PM
 2. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-12-2011, 09:18 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-09-2009, 07:18 PM
 4. Plagoset turistja kosovare
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 03-08-2009, 11:01 PM
 5. Vritet 18-vjecarja, plagoset “shenjestra”
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-11-2007, 05:25 PM

Etiketat pėr kėtė Temė