Ndihme ne HTML


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 24
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e miri01
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  24
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Ndihme ne HTML

  Receta Gatimi

  Pershendetje .

  Dua te editoj templaten qe kam postuar tek linku me lart,nga anash sliderit dua te vendos foto me texte,dhe nje buton "kontakt" qe kur te klikoj mbi te te me lidhet me faqe tjeter, kam postuar dhe nje foto test pak me posht si shenbull per editimin qe dua ti bej templates.

  P.s Po postoj linkut me fajlat home.html dhe css style qe duhen shtuar keto qe thashe,payapli thjesht te jete si foto nuk do kete funksion blerje online,vetem kontakti te jete funksional pas klikimit mbi te te lidhet me nje faqe info qe do krijoj me pas.

  Kush do me ndihmoje per kete gje,do me bej shume pune,sepse jam perpjekur vetem nje text vendos dhe foto jo.

  Link templates
  Kodi:
  http://www.mediafire.com/download/1mermd173a43hh1/Faqe+test+PC+STORE.rar
  Photo TestWebsite PC STORE.jpg

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Aty ku ėshtė Kontakt i rrethuar me dy <a> </a> vendos faqen qe do te shfaqet

  Kodi HTML:
  <a href="http://www.lirenti.com/threads/18927-Ndihme-ne-HTML">Kontakt</a>
  Zevendose adresen www.lirenti.com me faqen tuaj!

  Suksese!

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e miri01
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  24
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Faleminderit per ndihmen.

  Sic e kam thene dhe pak me lart,dua te vendos foto dhe pershkrim(text) nga anash sliderit, sic eshte tek fotoja qe kam bere me photoshop,nqs ke mundesi te me editosh fajlat qe jane tek Linku qe kam postuar me lart dhe te mi dergosh te edituar me foto dhe texte ,do me bej shume pune,nuk e di si te ta shperblej.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Per pune te tilla duhet te kontaktosh faqen partnere www.iweb.al

  Kalofsh mire!

  Kodi HTML:
  <div class="majtas-bllok">
  <ul>
  <li> Hyrje Ketu</li>
  <li> Hyrje tjeter</li>
  </ul>
  </div>
  
  
  <style>
  .majtas-bllok{
  float:right;
  list-style:none;
  }
  </style>

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e miri01
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  24
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  I kopjova kodet qe me dhe,por me dolen lart slideri,po postoj foton,nqs mundesh dhe kodet per te vendos fotot si tek fotoja tets

  Tek kjo faqe iweb.al kam derguar nje email me pare dhe nuk kam marre asnje pergjigje,nqs do mundesh te me ndihmosh per kete gje do me beje pune te madhe sepse dua te bej kete ndryshim qe te eci me pas me faqen

  Faleminderit dhe nje here
  Untitled.jpg

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Njohurite qe keni jane shume te pakta per kete pune jo te veshtire. Me pare te keshilloj te lexosh ndonje liber nese do ti punosh vet. Ne rast te kundert mund te kontaktosh personat qe citova siper.
  Kodi HTML:
    <div class="majtas bllok">
  <ul>
  <li> Hyrje Ketu </li>
  <li> Hyrje tjeter</li>
  </ul>
  </div>
  
   <div class="djathtas bllok">
  <ul>
  <li> Hyrje Ketu</li>
  <li> Hyrje tjeter</li>
  </ul>
  </div>
  
  
  <style>
  .djathtas{float:right;}
  .majtas{float:left;}
  
  .bllok{
  list-style-type:none;
  color: #FFFFFF;
  height: 150px;
  
  width: 300px;
  background: #445588;
  }
  .bllok li{ color: #FFFFFF; list-style-type: none;}
  </style>

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e miri01
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  24
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Perseri vendosa kodet sic mi nxorre ti ketu dhe nuk u vendosen sic i doja,tani e di qe po te bezdis por po pate mundesi mi edito te fajlat ti dhe mi dergo ne nje link,nga ana e majte nje foto me pershkrim(text nga posht) dhe nga ana e djathte e Sliderit e njejta gje si tek fotoja test me larg,fajlat i ke tek linku tek posti pare,dhe nje here shume faleminderit per ndihmen e deritanishme.

  P.s: Vetem kete ndryshim dua te bej se besoj gjerat e tjera i rregulloj vete,normal qe jam fillestar por nuk dua te behm webmaster,thjesht dua ta krijoj kete website per vehten time.Untitled.jpg

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Nuk duhet ta vendosesh brenda sliderit....

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e miri01
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  24
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Po ne cfare vendi duhet ti vendos?

  Kodi HTML:
  <div class="majtas bllok">
   <ul>
   <li> Hyrje Ketu </li>
   <li> Hyrje tjeter</li>
   </ul>
   </div>
   <div class="djathtas bllok"> <ul>
   <li> Hyrje Ketu</li>
   <li> Hyrje tjeter</li>
   </ul> 
  </div>
  Kjo me lart ku vendoset?
  
  <style> .djathtas{float:right;} .majtas{float:left;} .bllok{ list-style-type:none; color: #FFFFFF; height: 150px; width: 300px; background: #445588; } .bllok li{ color: #FFFFFF; list-style-type: none;} </style>
  Kjo tjetra ku vendoset?
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 30-06-2013 mė 09:03 PM. Arsyeja: HTML tag

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Siper slider, poshte menus!

  Vendose ne tag HTML kodin ne forum!

 11. #11
  i/e rregjistruar 10% Maska e miri01
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  24
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ky eshte fajli index.html


  Kodi HTML:
  <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
  <html lang="en-US" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" dir="ltr">
  <head>
  	<title>CSS Free Templates with jQuery Slider</title>
  	<meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
  	<link rel="shortcut icon" href="css/images/favicon.ico" />
  	<link rel="stylesheet" href="css/style.css" type="text/css" media="all" />
  	
  	<script src="js/jquery-1.6.2.min.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
  	<!--[if IE 6]>
  		<script src="js/DD_belatedPNG-min.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
  	<![endif]-->
  	<script src="js/jquery.jcarousel.min.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
  	<script src="js/functions.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
  </head>
  <body>
  	<!-- Begin Wrapper -->
  	<div id="wrapper">
  		<!-- Begin Search -->
  		<div id="search">
  			<div class="shell">
  				<form action="#" method="get" accept-charset="utf-8">
  					<div class="container">
  						<input type="text" value="Keywords..." title="Keywords..." class="blink" />
  					</div>
  					<input class="search-button" type="submit" value="Submit" />
  				</form>
  				<div class="cl">&nbsp;</div>
  			</div>
  		</div>
  		<!-- End Search -->
  		<!-- Begin Header -->
  		<div id="header" class="shell">
  			<h1 id="logo"><a class="notext" href="#" title="PC Store">PC Store</a></h1>
  		</div>
  		<!-- End Header -->
  		<!-- Begin Navigation -->
  		<div id="navigation">
  			<div class="shell">
  				<ul>
  					<li><a href="#" title="Home">Home</a></li>
  					<li><a href="#" title="Special Offers">Special Offers</a></li>
  					<li><a href="#" title="Log In">Log In</a></li>
  					<li><a href="#" title="Account">Account</a></li>
  					<li><a href="#" title="Basket">Basket</a></li>
  					<li><a href="#" title="Checkout">Checkout</a></li>
  					<li><a href="#" title="Contact">Contact</a></li>
  				</ul>
  				<div class="cl">&nbsp;</div>
  			</div>
  		</div>
  		<!-- End Navigation -->
  		<!-- Begin Slider -->
  		<div id="slider">
  			<div class="slider-outer">
  				<div class="slider-inner shell">
  					<!-- Begin Slider Items -->
  					<ul class="slider-items">
  						<li>
  							<img src="css/images/slide-img1.jpg" alt="Slide Image 1" />
  							<div class="slide-entry">
  								<h2>Some Tittle Here</h2>
  								<h3>Sed condimentum metus at risus </h3>
  								<p>Maecenas eget purus arcu, in vestibulum libero. Ali-quam facilisis rhoncus eros, quis rutrum dolor tincid-unt ac. Duis vel consequat justo.</p>
  							</div>
  							<a href="#" class="more" title="View More">View More</a>
  						</li>
  						<li>
  							<img src="css/images/slide-img1.jpg" alt="Slide Image 2" />
  							<div class="slide-entry">
  								<h2>Some Tittle Here</h2>
  								<h3>Sed condimentum metus at risus </h3>
  								<p>Maecenas eget purus arcu, in vestibulum libero. Ali-quam facilisis rhoncus eros, quis rutrum dolor tincid-unt ac. Duis vel consequat justo.</p>
  							</div>
  							<a href="#" class="more" title="View More">View More</a>
  						</li>
  						<li>
  							<img src="css/images/slide-img1.jpg" alt="Slide Image 3" />
  							<div class="slide-entry">
  								<h2>Some Tittle Here</h2>
  								<h3>Sed condimentum metus at risus </h3>
  								<p>Maecenas eget purus arcu, in vestibulum libero. Ali-quam facilisis rhoncus eros, quis rutrum dolor tincid-unt ac. Duis vel consequat justo.</p>
  							</div>
  							<a href="#" class="more" title="View More">View More</a>
  						</li>
  						<li>
  							<img src="css/images/slide-img1.jpg" alt="Slide Image 4" />
  							<div class="slide-entry">
  								<h2>Some Tittle Here</h2>
  								<h3>Sed condimentum metus at risus </h3>
  								<p>Maecenas eget purus arcu, in vestibulum libero. Ali-quam facilisis rhoncus eros, quis rutrum dolor tincid-unt ac. Duis vel consequat justo.</p>
  							</div>
  							<a href="#" class="more" title="View More">View More</a>
  						</li>
  						<li>
  							<img src="css/images/slide-img1.jpg" alt="Slide Image 5" />
  							<div class="slide-entry">
  								<h2>Some Tittle Here</h2>
  								<h3>Sed condimentum metus at risus </h3>
  								<p>Maecenas eget purus arcu, in vestibulum libero. Ali-quam facilisis rhoncus eros, quis rutrum dolor tincid-unt ac. Duis vel consequat justo.</p>
  							</div>
  							<a href="#" class="more" title="View More">View More</a>
  						</li>
  					</ul>
  					<!-- End Slider Items -->
  					<div class="cl">&nbsp;</div>
  					<div class="slider-controls">
  						
  					</div>
  				</div>
  			</div>
  			<div class="cl">&nbsp;</div>
  		</div>
  		<!-- End Slider -->
  		<!-- Begin Main -->
  		<div id="main">
  				<!-- Begin Content -->
  					<div id="content">
  						<!-- Begin Post -->
  						<div class="post">
  							<h2>Welcome to PCStore<span class="title-bottom">&nbsp;</span></h2>
  							<p>Maecenas eget purus arcu, in vestibulum libero. Aliquam facilisis rhoncus eros, quis rutrum dolor tincid-unt ac. Duis vel consequat justo. Praesent felis mauris, ultricies nec tincidunt vitae, dignissim ac risus. Suspendisse in sem sit amet quam adipiscing interdum. Cras ac lacinia enim. Fusce eros odio, lacinia id egestas id, adipiscing a erat. Integer lacinia augue quis eros condimentum ac varius nunc lacinia. </p>
  						</div>
  						<!-- End Post -->
  											</div>
  					<!-- End Content -->
  					<!-- Begin Right Sidebar -->
  					<div id="right-sidebar" class="sidebar">
  						<ul>
  							<li class="widget products-box">
  								<h2>Bestsellers</h2>
  								<div class="widget-entry">
  									<ul>
  										<li>
  											<a href="#" title="Side Product 1">
  												<img src="css/images/side-img1.jpg" alt="Product Side Image 1" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>117.50</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Side Product 2">
  												<img src="css/images/side-img2.jpg" alt="Product Side Image 2" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>94.00</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Side Product 3">
  												<img src="css/images/side-img3.jpg" alt="Product Side Image 3" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>1,175.00</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Side Product 4">
  												<img src="css/images/side-img4.jpg" alt="Product Side Image 4" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>117.50</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Side Product 5">
  												<img src="css/images/side-img5.jpg" alt="Product Side Image 5" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>1,175.00</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Side Product 6">
  												<img src="css/images/side-img6.jpg" alt="Product Side Image 6" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>587.50</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Side Product 7">
  												<img src="css/images/side-img7.jpg" alt="Product Side Image 7" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>1,175.00</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Side Product 8">
  												<img src="css/images/side-img8.jpg" alt="Product Side Image 8" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>117.50</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Side Product 9">
  												<img src="css/images/side-img9.jpg" alt="Product Side Image 9" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>118.68</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Side Product 10">
  												<img src="css/images/side-img10.jpg" alt="Product Side Image 10" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>235.00</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  									</ul>
  									<div class="cl">&nbsp;</div>
  								</div>
  							</li>
  							<li class="widget products-box">
  								<h2>Feature</h2>
  								<div class="widget-entry">
  									<ul>
  										<li>
  											<a href="#" title="Featured Product 1">
  												<img src="css/images/featured-img1.jpg" alt="Product Featured Image 1" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>117.50</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Featured Product 2">
  												<img src="css/images/featured-img2.jpg" alt="Product Featured Image 2" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>94.00</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Featured Product 3">
  												<img src="css/images/featured-img3.jpg" alt="Product Featured Image 3" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>1,175.00</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Featured Product 4">
  												<img src="css/images/featured-img4.jpg" alt="Product Featured Image 4" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>117.50</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Featured Product 5">
  												<img src="css/images/featured-img5.jpg" alt="Product Featured Image 5" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>1,175.00</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>
  										<li>
  											<a href="#" title="Featured Product 6">
  												<img src="css/images/featured-img6.jpg" alt="Product Featured Image 6" />
  												<span class="info">
  													<span class="title">Product Name</span>
  													<span class="price"><span>$</span>587.50</span>
  												</span>
  												<span class="cl">&nbsp;</span>
  											</a>
  										</li>								
  									</ul>
  									<div class="cl">&nbsp;</div>
  								</div>
  							</li>
  						</ul>
  					</div>
  					<!-- End Sidebar -->
  					<div class="cl">&nbsp;</div>
  				</div>
  			</div>
  			<!-- End Inner -->
  		</div>
  		<!-- End Main -->
  		<!-- Begin Footer -->
  		<div id="footer">
  			<div class="shell">
  				<p class="bottom-menu"><a href="#" title="Home">Home</a><span>|</span><a href="#" title="Special Offers">Special Offers</a><span>|</span><a href="#" title="Log In">Log In</a><span>|</span><a href="#" title="Account">Account</a><span>|</span><a href="#" title="Basket">Basket</a><span>|</span><a href="#" title="Checkout">Checkout</a><span>|</span><a href="#" title="Contact">Contact</a></p>
  				<p>Copyright &copy; PC Store 2012. Design by: <a href="http://css-free-templates.com/" title="CSS Free Templates">CSS-Free-Templates</a>. All Rights Reserved. </p>
  				<div class="cl">&nbsp;</div>
  			</div>
  		</div>
  		<!-- End Footer -->
  	</div>
  	<!-- End Wrapper -->
  </body>
  </html>

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  <!-- End Navigation -->

  Provo ketu

  <!-- Begin Slider -->

 13. #13
  i/e rregjistruar 10% Maska e miri01
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  24
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ky eshte fajli css style

  Dy fajlave i kam heq pjesen e SIDEBAR seppse nuk e pranonte postimi

  Kodi:
  @font-face {
    font-family: 'MyriadProSemiboldCondensed';
    src: url('fonts/myriadpro-semiboldcond-webfont.eot');
    src: url('fonts/myriadpro-semiboldcond-webfont.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
       url('fonts/myriadpro-semiboldcond-webfont.woff') format('woff'),
       url('fonts/myriadpro-semiboldcond-webfont.ttf') format('truetype'),
       url('fonts/myriadpro-semiboldcond-webfont.svg#MyriadProSemiboldCondensed') format('svg');
    font-weight: normal;
    font-style: normal;
  }
  
  * { margin: 0; padding: 0; outline: 0; }
  
  body {
    font-size: 12px;
    line-height: 16px;
    font-family: "Trebuchet MS", arial, sans-serif;
    color: #939393;
    background: #2a2a2a url('images/body-bg.png') repeat-x 0 18px;
    width: 100%;
    min-width: 998px;
  }
  
  .shell {
  	width: 978px;
  	margin: 0 auto;
  	padding: 0 10px;
  }
  
  a { color: #0252aa; text-decoration: none; cursor: pointer; }
  a:hover { text-decoration: underline; }
  a img { border: 0; }
  
  input, textarea, select { font-size: 12px; font-family: "Trebuchet MS", arial, sans-serif; }
  textarea { overflow: auto; }
  
  .cl { display: block; height: 0; font-size: 0; line-height: 0; text-indent: -4000px; clear: both; }
  .notext { font-size: 0; line-height: 0; text-indent: -4000px; }
  .left, .alignleft { float: left; display: inline; }
  .right, .alignright { float: right; display: inline; }
  
  #wrapper { background: url('images/wrapper-bg.png') repeat-x center 18px; }
  
  /* Search */
  #search { background: url('images/search-bg.png') repeat-x 0 0; padding-top: 5px; }
  #search form { float: right; display: inline; width: 193px; padding-right: 9px; }
  #search input { background: none; border: none; }
  #search .container { background: url('images/search-field.png') no-repeat 0 0; width: 141px; height: 26px; float: left; display: inline; }
  #search .container input { color: #c5c5c5; font-size: 12px; line-height: 16px; padding: 5px 9px; width: 119px; height: 16px; }
  #search .search-button { background: url('images/search-button.png') no-repeat 0 0; width: 52px; height: 26px; cursor: pointer; font-size: 0; line-height: 0; text-indent: -4000px; float: left; display: inline; }
  
  /* Header */
  h1#logo { padding-top: 6px; padding-bottom: 22px; }
  h1#logo a { width: 214px; height: 43px; background: url('images/logo.png') no-repeat 0 0; display: block; }
  
  /* Navigation */
  #navigation { background: url('images/nav-bg.png') no-repeat center 0; margin-bottom: 24px; }
  #navigation li { float: left; display: inline; border-right: 1px solid #5b5b5b; }
  #navigation li a { float: left; height: 48px; line-height: 48px; font-weight: bold; font-size: 14px; color: #fff; display: inline; padding-left: 17px; padding-right: 16px; }
  #navigation li a:hover { background: url('images/nav-item.png') repeat-x 0 0; text-decoration: none; color: #85ff02; }
  
  /* Slider */
  #slider { background: url('images/slider-bg.png') repeat-x 0 bottom; }
  #slider .slider-outer { background: url('images/slider-shadows.png') no-repeat center bottom; padding-bottom: 44px; margin-bottom: 2px; }
  #slider .slider-inner { background: #fff; padding: 6px 7px 29px 7px; width: 750px; height: 310px; position: relative; }
  #slider .jcarousel-clip ,
  #slider ul.slider-items,
  #slider ul.slider-items li { width: 750px; height: 310px; overflow: hidden; position: relative ; }
  #slider ul.slider-items li { float: left; display: inline; }
  #slider li .slide-entry { position: absolute; top: 38px; right: 76px; width: 386px; padding-bottom: 69px; }
  #slider li .slide-entry h2,
  #slider li .slide-entry h3 { font-family: 'MyriadProSemiboldCondensed', arial, sans-serif; font-weight: normal; }
  #slider li .slide-entry h2 { font-size: 70px; color: #343434; line-height: 62px; }
  #slider li .slide-entry h3 { font-size: 35px; color: #646464; line-height: 35px; padding-bottom: 36px; padding-left: 3px; }
  #slider li .slide-entry p { color: #fff; font-size: 16px; padding-left: 6px; line-height: 22px; }
  #slider li .more { position: absolute; bottom: 0; right: 21px; width: 164px; height: 69px; background: url('images/slide-more.png') no-repeat 0 0; font-size: 0; line-height: 0; text-indent: -4000px; }
  #slider .slider-controls { position: absolute; bottom: 10px; left: 50%; }
  #slider .slider-controls ul { float: left; display: inline; }
  #slider .slider-controls li { float: left; display: inline; padding-right: 5px; }
  #slider .slider-controls li.last { padding-right: 0; }
  #slider .slider-controls li a { background: url('images/slider-control.png') no-repeat 0 0; width: 11px; height: 11px; display: block; font-size: 0; line-height: 0; text-indent: -4000px; }
  #slider .slider-controls li.active a,
  #slider .slider-controls li a:hover { background-position: 0 -11px; }
  #slider .jcarousel-prev,
  #slider .jcarousel-next { font-size: 0; line-height: 0; text-indent: -4000px; position: absolute; top: 50%; width: 50px; height: 50px; margin-top: -19px; cursor: pointer; }
  #slider .jcarousel-prev { background: url('images/slide-left.png') no-repeat 0 0; left: 15px; }
  #slider .jcarousel-next { background: url('images/slide-right.png') no-repeat 0 0; right: 13px; }
  #slider .carousel-active { background-position: 0 -50px; }
  
  /* Main */
  #main { padding-top: 42px; background: url('images/main-top.png') no-repeat center 0; }
  #main .inner { background: url('images/main-bottom.png') no-repeat center bottom; padding-bottom: 43px; }
  
  /* Sidebar */
  
  /* Content */
  #content { width: 569px; padding-left: 31px; float: left; display: inline; }
  #content h2 { font-size: 18px; color: #fff; background: url('images/title-top.png') no-repeat 0 0; margin-bottom: 14px; padding: 16px 2px 12px; position: relative; }
  #content h2 .title-bottom { background: url('images/title-bottom.png') no-repeat 0 0; display: block; position: absolute; bottom: 0; left: 0; width: 569px; height: 1px; font-size: 0; line-height: 0; text-indent: -4000px; }
  #content p { word-spacing: -1px; }
  #content .post { padding-bottom: 31px; }
  
  #products h2 { padding: 17px 0 14px; font-weight: normal; margin-bottom: 21px; }
  #products .product { float: left; display: inline; padding-right: 5px; padding-bottom: 34px; text-align: center; position: relative; overflow: hidden; width: 186px; }
  #products .last { padding-right: 0; }
  #products .product a { background: url('images/product-bg.png') no-repeat 0 0; display: block; width: 186px; height: 250px; }
  #products .product span { display: block; }
  #products .product .title { font-size: 12px; color: #a8a8a8; line-height: 20px; padding: 13px 0 6px; font-weight: bold; }
  #products .product img { padding-right: 2px; }
  #products .product .number { font-size: 11px; color: #7cfa02; line-height: 20px; padding: 4px 0; }
  #products .product .price { font-weight: bold; font-size: 18px; color: #fff; }
  #products .product .price span { color: #a8a8a8; display: inline; }
  #products .product a:hover { background-position: 0 -250px; text-decoration: none; }
  #products .product a:hover .title { color: #fff; }
  
  /* Footer */
  #footer { background: url('images/footer-bg.png') repeat-x 0 0; color: #c5db87; font-size: 11px; padding-top: 9px; padding-bottom: 30px; }
  #footer a { color: #c5db87; }
  #footer span { padding: 0 6px; }
  #footer p { float: right; display: inline; font-family: arial, sans-serif; word-spacing: 1px; padding-right: 1px; }
  #footer p.bottom-menu { float: left; display: inline; font-family: "Trebuchet MS", arial, sans-serif; word-spacing: 0; padding-top: 1px; padding-left: 8px; }
  - - - Updated - - -

  - - - Updated - - -

  E njejta gje u be,dicka nuk shkon..

  Te lutem ti nuk mundesh ta testosh vete si expert qe je?
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga miri01; 30-06-2013 mė 10:24 PM.

 14. #14
  i/e rregjistruar 10% Maska e miri01
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  24
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  E vendosa aty ku me dhe ti,mbi slider dhe bera disa prova por e njejta gje ndodhi...

  Ke mundesi te ma editosh ti ket gje??

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Nuk ndertohet websiti me copy paste! Nese do nje faqe profesionale kontakto ne privat!

  Kodi HTML:
  FIND:
  <!-- End Navigation -->
  <!-- Begin Slider -->
  
  REPLACE:
  <!-- End Navigation -->
  <div class="majtas bllok">
   <ul>
   <li> Hyrje Ketu </li>
   <li> Hyrje tjeter</li>
   </ul>
   </div>
   <div class="djathtas bllok"> <ul>
   <li> Hyrje Ketu</li>
   <li> Hyrje tjeter</li>
   </ul> 
  </div>
  <!-- Begin Slider -->
  
  
  FIND:
  <!-- End Slider -->
  <!-- Begin Main -->
  
  
  REPLACE
  <!-- End Slider -->
   <div class="djathtas bllok"> <ul>
   <li> Hyrje Ketu</li>
   <li> Hyrje tjeter</li>
   </ul> 
  <!-- Begin Main -->

 16. #16
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  @Reni jepi shtymen cunit ndoshta ka projekte

 17. #17
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Fale nje donacioni per forumin nga miri01....

  ky eshte shperblimi

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Modifikimi

  Ne bashkėngjitje gjen filet e modifikuara!

  http://ge.tt/9sK52Ql/v/0

 19. #19
  i/e rregjistruar 10% Maska e miri01
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  24
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Shume faleminderit Reni!

  Me dergo nje adrese paypal ne pm apo nje menyre per nje donacion per forumin.

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Ne bashkėngjitje gjen filet e modifikuara!

  http://ge.tt/9sK52Ql/v/0

 20. #20
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Duhet ta kesh ne ndonjė nga mesazhet privat.

  sorry per vonesėn, por uroj te pėlqej!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Kodet ezadecimal te ngjyrave ne HTML
  Nga iWeb nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-07-2011, 09:00 PM
 2. Parashiko Kodet HTML
  Nga Design nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-01-2010, 01:00 AM
 3. Shpjegimi i gjuhes HTML!
  Nga Gend nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-07-2008, 09:59 PM
 4. [HTML] Perdorimi i iFrame
  Nga Lirenti nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-02-2007, 12:27 PM
 5. Tė pėrdoresh php brėnda tag html
  Nga ReniX nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-01-2007, 07:41 PM