Mos guxo tia thuash partneres


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Djallėzore Mos guxo tia thuash partneres

  Receta Gatimi

  Studiues dhe specialistė tė vėzhgimit tė raporteve nė ēift kanė publikuar nė revistat prestigjioze amerikane, 14 kėshilla pėr 14 gjėra apo veprime qė kurrė s’duhet t’i bėni kur jeni me partnerin apo partneren tuaj. Ja 14 veprimet tė cilat nuk duhen bėrė:
  1. Kontrolli i celularit gjatė kohės qė jemi nė shtrat me partneren. Diēka e tillė e irriton sė tepėrmi atė.
  2. Tė kėrkosh njė puthje. Diēka e tillė e vė nė pozitė tepėr tė vėshtirė vajzėn dhe pėrgjigjja e syve tė saj do tė jetė negative.
  3. Veshja e xhinseve tė shkurtra qė tregojnė ēorapėt. Ėshtė e rėndėsishme veshja e ēorapėve dhe dukshmėria e tyre.
  4. Grindja me njė shofer tė njė makine tjetėr. Diēka e tillė konsiderohet jo e hijshme, duhet tė pėrmbaheni pėr ēfarėdolloj motivi qė mund tė keni.
  5. Dėrgimi i njė e-maili fyes nė drejtim tė partneres. Duhet tė keni kurajėn pėr tė ngritur telefonin ose tė ballafaqoheni me personin qė keni kėtė debat.
  6. Heqja dorė nga njė femėr, e cila tregon interes pėr ndeshjet e futbollit qė shikoni dhe ju. Njė partnere e tillė tregon se ka vėrtetė interes pėr ju.
  7. Kėrkimi nė gjėrat personale tė saj. Tė kėrkosh nė ēantėn, dollapin ose tė rrėmosh nė ilaēet e partneres tregon njė mungesė besimi dhe shpesh herė ndodh qė gjatė kėtij “hetimi” tė zbuloni diēka tė padėshiruar.
  9. Tė folurit pėr politikė ose ēėshtje fetare me miq tė rinj. Biseda tė tilla duhet t’i bėni larg tavolinės nė momentin qė po pėrpiqeni tė njihni persona tė rinj.
  10. Biseda tė shumta pėr imazhin personal. Duke folur shumė pėr personalitetin tėnd dhe paraqitjen e jashtme do tė ulni vlerat e imazhit tuaj.
  11. Tejkalimi i masės nė tė pirė. Tė gjithė e kuptojmė limitin qė kemi arritur gjatė pijeve dhe asnjėherė nuk kėshillohet tė kalohet ky limit pasi gjėra tė padėshiruara mund tė ndodhin.
  12. Tė debatosh me njė polic. Nė momentin qė je kapur, ti, do apo nuk do, duhet tė dorėzohesh. Sado qė krenaria nuk mund tė ta lejojė, sėrish ēdo debat i tepėrt do tė pėrkeqėsonte gjendjen.
  13. Varja e ēelėsave ose telefonit nė bel. Nuk do tė keni mė sukses me femrat dhe kjo qė po themi, ėshtė e bazuar nė njė histori tė vėrtetė.
  14. Heqja e vetullave. Ėshtė ēdo gjė nė rregull nė qoftė se i pastron dhe diēka e tillė i pėlqen partneres tuaj por, nuk kėshillohet tė hiqni vetullat, ose thėnė ndryshe, …bėheni si.

  Burimi

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  ke te drejt te mos guxoj asnjeren nga keto te bej se me te ,vertet qe qenkan acaruese por fatkeqesit i bejne shpesh

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 04-05-2012, 05:24 PM
 2. Mėso tė thuash "JO"
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 20-05-2011, 07:40 PM
 3. Greku shetit me koken e partneres neper Santorini.
  Nga Coca-Cola nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-08-2008, 05:23 PM

Etiketat pėr kėtė Temė