Fėrgesė Tirane


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  10

  Fėrgesė Tirane

  Receta Gatimi

  Fergese Tirane
  * *Pėr 4-5 persona duhen:

  Speca 8-10 copė mesatare,
  domate 4-5 kokrra mesatare,
  yndyrė pėr skuqje,
  2 filxhanė kafeje,
  miell 1 lugė gjelle,
  vezė 2 kokrra,
  hudhra 4-5 thelpinj,
  gjizė 4-5 lugė gjelle,
  spec djegės sipas dėshirės


  Specat pastrohen nga bishti dhe farat, lahen dhe skuqen. Nė yndyrėn e mbetur hidhet domatet e qėruara nga cipa dhe tė grira hollė, kaurdisen derisa masa tė trashet, hiqet nga zjarri i hidhen vezė, spec djegės, majdanoz i grirė hollė, gjizė ose djathė. Masa vendoset nė pjatė dhe sipėr vendosen specat e fėrguar.

  ------
  Burim Wiki

 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Eshte shume e mire...sidomos nese gatuhet shuuuuume pikant....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 17 maj, Gay-it paradė nė Tiranė !!
  Nga labja nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 01-04-2012, 07:27 PM
 2. Borė nė Tiranė
  Nga PinkPrincess nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-02-2012, 06:24 PM
 3. Protesta ne Tirane
  Nga argent nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 26-01-2011, 09:07 PM
 4. ELITA 5, koncert ne Tirane
  Nga ReniX nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-04-2008, 05:19 PM
 5. Nje amerikan ne Tirane
  Nga Altin111 nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-12-2007, 10:31 AM