Distanca forcon marrėdhėnien


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Cool Distanca forcon marrėdhėnien

  Receta Gatimi
  Distanca forcon marrėdhėnien Ciftet qė mbajnė njė lidhje nė distancė kanė njė ndjenjė mė tė fortė pėr njėri-tjetrin sesa ata qė jetojnė bashkė, sipas njė studimi tė fundit nga Universiteti i Hong Kongut qė hedh poshtė frazėn “larg syrit, larg zemrės”.

  Crystal Jiang, asistente nė kėtė universitet, tha pėr ‘Today’: “Vėzhgimi ynė na ka nxjerrė nė pėrfundimin se personat qė janė larg njėri-tjetrit kanė mė shumė afrimitet emocional se ata qė kanė partnerėt pranė.”

  “Njerėzit qė kanė partnerin larg nuk duhet tė mėrziten pasi lidhje tė tilla nuk janė tė destinuara tė dėshtojnė”, shton Jiang.

  Ekspertėt thonė se largėsia bėn qė partneri tė idealizohet dhe tė mos e shohėsh realitetin siē ėshtė, realitet qė vjen ndryshe kur jetohet nė t1% njėjtin apartament.


  Burimi: Koha.net

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  distanca e shkaterron nje mardhenie per mendimin tim,sa me larg te jesh aq me pak ke mundesi qe ta njohesh personin tjeter e te kesh nje mardhenie te shendetshme,

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
  distanca e shkaterron nje mardhenie per mendimin tim,sa me larg te jesh aq me pak ke mundesi qe ta njohesh personin tjeter e te kesh nje mardhenie te shendetshme,
  edhe une qishtu e kom dit...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Spinaqi forcon muskujt
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-07-2013, 11:35 PM
 2. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 20-05-2011, 08:11 PM
 3. Facebook “forcon gardhin” e sigurisė
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-02-2011, 10:02 PM
 4. Djathi forcon imunitetin
  Nga MAJDI nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-05-2010, 06:25 PM
 5. Vitamina A forcon imunitetin
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-09-2009, 05:00 PM

Etiketat pėr kėtė Temė