Terror ne plazhin e Vlores, 3 te vdekur!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Angry Terror ne plazhin e Vlores, 3 te vdekur!

  Receta Gatimi

  VLORĖ- Masakėr nė plazhin e Vlorės nė kulmin e sezonit turistik, shėnohen 3 tė vdekur nga tė shtėna kallashnikovi.

  Njė i ri ka hapur zjarr pasditen e sotme nė ambientet e njė resorti privat nė zonėn e Kalasė pranė Ujit tė Ftohtė nė Vlorė, duke shkaktuar tre viktima mes tyre njė pushuese femėr, e cila ka mbetur e vdekur aksidentalisht.

  Policia ka mundur tė identifikojė 3 prej viktimat, tė cilėt janė: Diana Ademi 53-vjeēe, Sokol Isufaj 34-vjeē dhe Serdi Bajlozi 20-vjeē.

  Autori pas aktit kriminal ėshtė larguar me makinė, ndėrkohė mbetet mister objektivi i tij dhe rrethanat e krimit. Nga hetimet paraprake mėsohet se viktima femėr ka qenė pushuese jo objektiv i autorit, e cila ka humbur jetėn tragjikisht nga plumbat kallashnikovit. Diana Ademi 53-vjeēe, mėsohet se ishte emigrante, e cila kishte ardhur pėr pushime nė qytetin e Vlorės

  Ngjarja e rėndė ka shkaktuar panik tek pushuesit e shumtė nė kėtė kulm sezoni turistik. Blutė e Vlorės kanė nisur hetimet dhe janė vėnė nė gjurmėt e autorit.  DĖSHMIA E PUSHUESIT
  Njė pushues dėshmitar i masakrės, ka rrėfyer pėr gazetarin Enrik Mehmeti se autori i krimit mendohet tė jetė njė djalė 20-vjeēar, i veshur me rroba plazhi. Autori ėshtė parė tė zbresė shkallėt e resorit tė njohur nė Vlorė me armėn e fshehur nėn bluzė dhe mė pas ka marrė ne shėnjestėr dy viktimat meshkuj. Autori ka bėrė goditjen e parė duke qėlluar 2 meshkujt dhe kur ka ulur armėn plumbi ka prekur femrėn aksidentalisht. Pas krimit ėshtė larguar me vrap nė daljen e resortit dhe ka qėlluar dhe njė herė me armė dhe mė pas ėshtė larguar nė drejtim tė paditur. Sipas dėshmitarit nuk ka pasur konflikte gjatė ditės nė kėtė zonė.

  2 PISTAT E HETIMIT, POLICIA: GRINDJE E RĖNDĖ DHE HAKMARRJA
  Policia e Vlorės ka dhėnė detaje mbi krimin e rėndė tė shėnuar pasditen e sotme rreth orės 16:00 nė resortin turistik nė plazhin e quajtur “Kalaja”.

  Nė njė deklaratė pėr mediat theksohet se: “Pėr kėtė ngjarje, nėn drejtimin e Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Vlorė ėshtė ngritur grupi hetimor me specialistėt mė tė mirė Kundėr Krimeve tė Rėnda i cili aktualisht po punon nė dy pista kryesore, nė atė tė njė grindjeje tė rėndė tė ēastit e cila ka degraduar nė pėrdorimin e armės dhe nė atė pėr motive hakmarrjeje tė njė prej viktimave”.

  Gjithashtu Drejtoria e Policisė Vlorė duke garantuar anonimitetin tuaj te plotė ka vėnė nė dispozicion njė shumė tė konsiderueshme tė hollash pėr ēdo person i cili jep informacion qė ēon nė identifikimin apo kapjen e autorit.

  FAMILJARĖT: SERDI PUSHIME ME MOTRĖN TEK HALLA
  Familjarėt e Serdi Bajlozit nga Pėrrenjasi njė prej viktimave tė masakrės nė plazhin e Vlorės nė njė prononcim pėr News24, deklarojnė se djali i tyre kishte shkuar tė kalonte pushimet nė Vlorė me motrėn tek halla.

  Familjarėt konfirmojė se Serdi nuk kishte lidhje me viktimėn Sokol Isufaj pasi ai nuk kishte asnjė shok me kėtė emėr. Familjarėt e 20-vjeēarit shprehin dhimbjen e madhe teksa kėrkojnė qė tė zbardhet e vėrteta.

  IDENDIKITI
  Nga rrėfimet dhe dėshmitė e mbledhura pushuesve tė shumtė, mėsohet se autori i krimit ėshtė njė person rreth 20-vjeē, esmer. Ai mbante tė veshur rroba pazhi dhe njė bluzė me mėngė tė shkurtra.

  HETIMET
  Policia pas krimit tė rėndė ka shoqėruar 17 persona dėshmitarė tė masakrės, tė cilėt mund ndihmojnė nė zbardhjen e krimit. Nga hetimet paraprake mėsohet se viktima femėr ka qenė pushuese jo objektiv i autorit, e cila ka humbur jetėn tragjikisht nga plumbat kallashnikovit. Blutė e Vlorės kanė nisur hetimet dhe janė vėnė nė gjurmėt e autorit.
  (burimi-BalkanWeb)

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  m'ka tmerru ky lajm kur e pash! S'di ēka me thon se pa fjal... Pa fjal m'ka lon, veē ishalla Zoti po na qet n'rrug se tybe keq jem... Keq shum jem!!

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  po cuna dhe mua me erdhi shume keq per te vrart ,spo kuptoj cpo behet nje vend kaq i vogel sa i joni me kaq shume njerez qe vdesin cdo dite ,ngushellime familjes

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shyqyr qe thane qe do rrisin sigurine per sezonin e veres! Ngushellime familjeve, por psikopat do kete kudo dhe kurdo!

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  cncnnc shum shum keq keto gjera, sidomos neve si turist po na tmerrojn, shteti shqiptar duhet te bej me shum ne sigurin e pergjithshme, sa ndegjon se u plaqkiten disa turist, tash paska ndoth vrasje e 3fisht ne plazh po te ndal policia e shqiperis ne rrug e te sheh qe je kosovar nuk te leshon me orė te tera pa ja dhan bakshish 10 euro shum shum keq keto gjera

 6. #6
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Ngushellime per familjaret e viktimave, te habit fakti qe midis gjithe atyre njerzve autori arrin t'ja math dhe mos te indetifikohet...

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Nuk kam fjale per ta pershkruar kete ngjarje kaq te t'merrshme.. jemi nje shqipri e tere sa nje lagje e las vegas ne amerike dhe nuk na ze vendi vend.. po sikur te ishim sa e gjith amerika? pupupu...

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ate gruan qe ish nje nga viktimat e njoh...plasen ulurimat ktej nga lagja ime
  O zot i madh...na ruaj...sot te vjen vdekja nga te katerta anet...ather kur sta pret mendja..

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Tmerr, tmerr, tmerr!!! Me pas frik njeri me jetu edhe n'vend t'vetin, ēka me prit pej tjerve??!! 10. #10
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Bobooo...gjynah....Zot na ruj....
  Ngushellime familjeve , ishalla e kapin shpejt !

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Bobo ku degjohen keto lajme! ... Te shkretet ...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 19-03-2012, 04:22 PM
 2. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 21-02-2012, 09:29 AM
 3. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-02-2012, 10:31 PM
 4. Qypi me mjalte-parodistet e vlores
  Nga abdullah92 nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-06-2011, 04:16 PM
 5. Terror ne Permet, grinden e rinjte, disa te plagosur
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-06-2009, 11:18 PM

Etiketat pėr kėtė Temė