Elvana Gjata Tekste - Lyrics


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Muzikė Elvana Gjata Tekste - Lyrics

  Receta Gatimi

  As Ti, Elvana Gjata Tekst  A e mban mend ti shpirti im
  Sa gezoja une
  Kur me thoje mos ki frike te dua shume
  A e mban mend ti shpirti im sa te cmoja une
  Kur me thoje mos ki frike te dua shume

  Ref:
  As ti,as ti
  Thell ne shpirtin tėnd
  Sme ke dashurur kurr
  Tani tropem une (2x)

  A e mban mend ti shpriti im
  Kur te thoja une
  Ne te mire dhe ne te keq s'te ndahem kurr
  A e mbaje mend ti shpirti im nuk ma thoje dot
  Se nje dit nuk do jem une njeriu jot


  Ref:
  As ti,as ti
  Thell ne shpirtin tėnd
  Sme ke dashurur kurr
  Tani tropem une (2x)  Beso - Elvana Gjata 2Po2 Tekst  [Elvana]
  S'mundem tė shoh, s'mundem tė prek unė jo
  Uooh, vetėm njė moment mjafton dhe mekem
  Njė letėr nga ty lexoj,
  o-o-oh mes lotėsh bėhem e fortė.
  (A-Ha) Shumė po du me t'pa,
  nuk e di se sa sa kjo do vazhdojė.
  (A-Ha) Shumė po du me t'pa
  nuk e di se sa sa...
  Duro shpirti im, e ke dashurinė
  Gjeje pak besim mbi tė gjitha ti.

  [2Po2]
  Yeah... Thuj Mirdita Djalit t'keq edhe njė herė,
  once again... I'm a hustler, I'm a hustler baby
  Nuk e kam hiē t'lehtė,
  po m'dridhet dora me ja nis me shkru kėt letėr
  Sigurisht qė planet mbetėn stand by pėr naj here tjetėr.
  Nuk e di pse ndjenjat pėr ty rriten n'kto 10m²
  Jam ka du me t'pa,
  jam ka du me t'prek,
  Jam ka du me t'pas n'dorė
  Se o ka m'mungon zoni yt,
  aroma dhe flokėt e gjata.
  Garant as ti nuk e ke t'lehte,
  pa mu netėt i ki t'gjata
  Po menoj ja vlen me vujt,
  po menoj ja vlen me prit
  Po menoj qė sfidat pėr me kon
  bashkė na dy kryhen njė ditė.

  [Elvana]
  (A-Ha) Shumė po du me t'pa,
  nuk e di se sa sa kjo do vazhdojė.
  (A-Ha) Shumė po du me t'pa
  nuk e di se sa sa...
  Duro shpirti im, e ke dashurinė
  Gjeje pak besim mbi tė gjitha ti.

  [2Po2]
  Une e di se pret prej meje me t'kėrku falje sot
  Problemet e mia n'jetėn tonė kanė pru dhimbje e lot
  A e din pse e maj kryt nalt
  kur e di se ty t'kam krah t'forte
  Ti e din ēa pres unė prej teje
  vazhdo e qėndro e fortė
  Cuz' I've been hustlin',
  hustlin' mas lekve si i trent
  Jam ka du me t'pa,
  nuk e di se sa duhet me prit at moment
  Po menoj ia vlen me vujt
  Po menoj me prit
  Po menoj qė sfidat pėr me kon
  bashkė na t'dy kryhen njė ditė

  [Elvana]
  Duro shpirti im, e ke dashurinė
  Gjeje pak besim mbi tė gjitha ti.
  Duro shpirti im,
  beso nuk kam asnjė tjetėr
  qė e do, qė e du mė shumė se ty...

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Thumbs up

  Mėngjesi i kėsaj here - Elvana Gjata Teskt  Mėngjesi i kėsaj here,tė shtrir vetėm mė gjen
  Sepse ai ka ikur dhe ndoshta mė nuk vjeenn
  Mėngjesi i kėsaj here,tė shtrir vetėm mė gjen
  Si stė erdhi pak gjynah,tė mė lije vetėm
  Mėndja zemėr cfar tė tha ti e mbylle derėn

  Ref :
  Nuk dot them asnjė mallkim pėr ty
  Nuk dot them asnjė urim pėr ty
  Do mbetem un ajo,ajoo
  Qė zemrėn ja lėndove

  Si stė erdhi pak gjynah,tė mė lije vetėm
  Mėndja zemėr cfar tė tha ti e mbylle derėn  Anonim - Elvana Gjata Tekst  Nuk mund un te thirrja dot,
  Se zeri kishte ikur larg..
  Nuk munda un te thoja sot:
  "Te lutem prit dhe pak"

  Nuk munda dot te thoja emrin,
  Nuk munda dot te shihja ne sy..
  Me duket sikur ti nuk e di,
  Dikush jeton per ty..

  E ndjej cdo hap,Cdo levizje qe ben ti..
  prane teje jam egzistoj po ti se di..
  Une do te mbetem anonim,
  do te mbetem dhe me gjate
  do te mbetem dashuri..
  Ke do te kesh ne krah
  Une do te mbetem,
  Do te mbetem pergjithmone
  "nje shpirt i vrar"
  nuk do mundem dot jo..
  Te jem njesoj si me pare..


  Nuk munda te fajesoj dike
  se heshtja faj nuk ka
  vjen ketu dhe me takon
  me thot per ty un ketu jam
  nuk munda dot te thoja emrin,
  nuk munda dot te shihja ne sy
  me duket sikur ti nuk e di,
  Dikush jeton per ty..

  e ndjej cdo hap,
  cdo levizje qe ben ti..
  prane teje jam,
  ekzistoj po ti se di.
  Une do te mbetem anonim,
  do te mbetem dhe me gjate
  do te mbetem dashuri
  kedo te kesh ne krah
  Une do te mbetem, do te mbetem
  pergjithmone nje shpirt i vrare..
  nuk do mundem dot jo..
  Te jem njesoj si me pare...

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  1990 - Elvana Gjata ft Kresha Tekst  2x
  u-u baby, u-u baby
  hey-hey-hey-hey
  hey-hey-hey-hey


  Mc Kresha:
  She said she loves it
  m'ka thon prom kur m'ka pa para club-it
  tu prit se sum lejshin me hin mrena prej inatit
  tu thon vet me veti "Bre nonėn e papakit"
  m'dhimke zemra kur um kqyrshe ti prej naltit
  t'ishe kon e jemja ishum shku dy herė n'muj t'mjaltit
  sa ma larg zhurmės, pluhnit, asfalltit
  sa ma larg punės, numrav, kontaktev
  ama fjalėn ta fali imagjinatėn


  Elvana:
  Du me ty me dal, po ti nuk je
  s'mundem me ta fal se ti vetėm mė le
  baby in not fer, fer, baby is not fer, fr
  malli mė ka marr e nuk mundem ta fsheh
  nuk kam asnjė fjalė qė nuk di me ta shpreh
  baby so fer, fer, baby so fer, fer

  u-u baby, u-u baby
  hey-hey-hey-hey
  hey-hey-hey-hey


  Mc Kresha:
  N'menime ton natėn se kom marr me veti jaknėn
  shumė ftoft t'kisha mujt me hi n'club t'paktėn
  me mujt me gjet at vajzėn qė pėrngjan me Elvana Gjatėn
  HUH! Ajo kalon... mes i shtangun si n'teatėr
  Dance to the rhythm bounce, bounce the downsystem
  ti je shumė gangsta pėr me kon n'rhythm
  I say dance to the rhythm, bounce the downsystem
  ti je shumė gangsta pėr me kon n'rhythm


  Elvana:
  Du me ty me dal, po ti nuk je
  s'mundem me ta fal se ti vetėm mė le
  baby is not fer, fr, baby is not fer, fer
  malli mė ka marr e nuk mundem ta fsheh
  nuk kam asnjė fjalė qė nuk di me ta shpreh
  baby so fer, fer, baby so fer, fer

  Boy... boy ato tė bojn me gisht
  un jom ktu pėr ty e s'i marr pėr seriozisht
  jo, jo, nuk po ndodh rastsisht
  ti je ktu pėr mu e tjerat gabimisht
  t'presin e tu t'prit mbesin
  pėrderisa ne knaqemi e presim mėngjesin
  bashkė pėrshtatemi jemi, njėri-tjetrin e kemi
  s'ka asnje limit kur jena t'dy bashkė


  Elvana:
  Du me ty me dal, po ti nuk je
  s'mundem me ta fal se ti vetėm mė le
  baby is not fer, fer, baby is not fer, fer
  malli mė ka marr e nuk mundem ta fsheh
  nuk kam asnjė fjalė qė nuk di me ta shpreh
  baby so fer, fer, baby so fer, fer

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Si Une - Elvana Gjata Tekst  I beja qefin vetes
  dhe mendoja se me doje ti,
  per ty u marrosa un.
  Si nje kujtim ti mbete
  e venitun jam tani
  bosh, do mebtet shpirti im

  ref
  2#
  si une, si une
  zemra ka met plas
  dashni nuk ke me pas
  edhe ti

  E kujtoj un veten
  si e qmendur vija tek ti
  me merrej fryma, me dridhej trrupi
  un e di...
  si nje kujtim do mbetesh
  i embel dhe i hidhur, ti
  qe urreja dhe kam dashur me gjith shpirt

  ref
  2#
  si une, si une
  zemra ka met plas
  dashni nuk ke me pas
  edhe ti

  ...zemra ka met plas
  dashni nuk ke me pas
  edhe ti

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Pak nga pak - Elvana Gjata Tekst  Erdha, mendove se genjeja
  u ktheva dhe pse ti nuk me prisje.
  Vleja por ti mohoje sa un vleja,
  ta dije ti sot ketu do ishe.

  REF
  Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
  e dehur ne mendime ty te pres
  dhe ndal ngadal po tretem un
  t'me me doje ti dhe pak me shume.

  Ikin kalojne dite e mija
  vetem njesoj si dje kam mbetur
  vleja por ti mohoje sa un vleja
  ta dije ti sot ketu do ishe

  REF
  Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
  e dehur ne mendime ty te pres
  dhe ndal ngadal po tretem un
  t'me me doje ti dhe pak me shume.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Videoklipi i ri i Elvana Gjata - Gjaku Im
  Nga ReniX nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 28-04-2012, 09:43 PM
 2. Elvana Gjata nė Dancing With the Stars
  Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-02-2012, 01:50 PM
 3. Fituesja e Top Fest 8 - Elvana Gjata
  Nga flori_xhi nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 09-06-2011, 05:14 PM
 4. Elvana Gjata me videoklip te ri
  Nga Enkelejda_24 nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-08-2009, 03:38 AM

Etiketat pėr kėtė Temė