Lendet kimike ne Shqiperi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e ANNNA
  Anėtarėsimi
  Nov 2013
  Vendndodhja
  ku te mundem
  Postime
  106
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Lendet kimike ne Shqiperi

  Receta Gatimi

  Te sjellin lendet kimike ne shqiperi ta harrojne kete gje le te gjejne nje vend tjeter per to she jo shqiperine se se lejojme kete gje ne shqipetaret

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Ke ardh pak me vonese se lendet kimike i cmontuam

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  per shqiperin nuk vjen me ky rast ... cfra kemi humbur. cfra kemi refuzuar.. sa keq e e prezantoj qeveria kete teme. sa keq. duhet te ishim pjese e demontimit te armeve..

 4. #4
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  per shqiperin nuk vjen me ky rast ... cfra kemi humbur. cfra kemi refuzuar.. sa keq e e prezantoj qeveria kete teme. sa keq. duhet te ishim pjese e demontimit te armeve..
  Nuk pajtohem fare, mjafton nje gabim i vogel dhe e mbjell kancerin si te jet grur , te keqen qe mund te shkaktone ai proces nuk mund ta shpreblente ai shperblim.

  Ps: jam i sigurt se po te ishte sala ne qeverri do e pranonte pa nje e pa dy

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Deri sa tha fjalinė e fundit, gjithė fjalimin e mora se i kishte pranuar. POR shyqyr thuaj qe "nuk i pranojė", se do te kishte plas lufte e ftohte civile dhe do te na kishin shfarosur helmet.

  Lexova se ne Japoni, (ju kujtoj se eshte nje nder vendet me me kulturė dhe respekt pėr punėn) ka "abuzime" mbi sigurinė e lendeve kimike qe pėrdoren per reaktoret, imagjino se ēfare kasapane do behej tek ne!!!!!!  Jane vertet nje burim i mire buxheti marrveshjet me armet, por per ēfare i do kur ven gjithmon ne xhep te 1-rit? Si pershembull ne vitin 2007? Ku shkuan gjithe ato miliona? ēfarė u ndėrtua? Rruge? apo 10 metra tunel?

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Nuk pajtohem fare, mjafton nje gabim i vogel dhe e mbjell kancerin si te jet grur , te keqen qe mund te shkaktone ai proces nuk mund ta shpreblente ai shperblim.

  Ps: jam i sigurt se po te ishte sala ne qeverri do e pranonte pa nje e pa dy
  e ke shum gabim .....as sala nuk do i pranonte....dhe jo se do i dhimbsej jeta e shqiptareve.....po e din mir qe ai popull qe i sjell....ai edhe i rrezon sa hap e mbyll syt

  Sa per temen , jam shum krenare per gjith ata protesues dhe ata qe organizuan protesten.....sinq...
  Ish vertet hera e par ku bashkoheshin te djatht e te majt....per 1 qellim te perbashket....bravo . Dhe qoft ky nje shembull per te ter ne ,,, dhe nje mesim per cdo politikan..... treguan qe ligji eshte ne duart e popullit....!!

 7. #7
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  labe, saliu faqeziu mir qe iku se po te ishte ai, me shum mundesi di i pranonte, si thoshte ai jo amerikes . kete se them vetem un, por edhe te gjith analistet e pavarur.
  saliu as qe nuk do tregonte fare dhe sdo pyeste njeri, vetum kur te niseshin per ne shqiperi do merej vesh, edhe le te ngrihej populli ne protest po te donte, po ja fuste plumbin sic beri ne 21 janar.
  ose i varte para kryeministris nqs do guxonin te afroheshin.....per ata qe sbesoj ndiqni vidion http://www.youtube.com/watch?feature...&v=RShhf7PmDiY......dhi
  se nuk qe saliu ai qe e ngriti gerdecin ne ajer.

  sa per armet
  nuk isham edhe aq kundra ardhjes. nuk besoj se kishte ndonje rrezk aqe te madh sa u beti, cdo gje do merej persiper naga amerika. ato ishin vetem lend kimike, qe pas shperberjes mbetjet e rrezikshme qe do ngelshin do coheshin diku tjeter.
  me shum su pranuan per ceshtje imazhi se sa rreziku. pse ne e jo te tjertet? kjo ishte ceshtja qe i trembi njerzit.

  ja dhe favoret qe do kishte shqiperi nqs do i pranonte:
  mbeshtetje per marjen e statusit kanditat per ne BE prenda ketij viti.
  ndim per hyrjen e plote te shqiperis ne BE brenda madatit te par.
  dhenja e nje statusi te vecant per shqiperin nga SHBA-ja, ku perfshihej edhe heqa e vizave.
  mbulim financiar sa 3-fishi i buxhetit te shqiperis(rreth 12 miliarde USD).

  degjova dije se ne shqiperi ne cdo cep te saj (pervec lushnjes, duhet thksuar kjo ) paska 31 vende me ndotje te lart kimike. dhe po te ishin pranuar keto armet e siris, do pastroheshin te gjitha keto vende edhe shum te tjer me plera. mund te dilnim edhe me te paster nga ky proces.

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e ANNNA
  Anėtarėsimi
  Nov 2013
  Vendndodhja
  ku te mundem
  Postime
  106
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  lereni saliun aty ku eshte se eshte shume mire po flisnim per arme kimike dhe jo per politike ajo ska te beje me politike

  - - - Updated - - -

  un ktu isha po kisha dale ne proteste prandaj u vonova

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Politikanet ne shqiperi
  Nga aliu nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-07-2012, 11:18 PM
 2. Festat ne shqiperi
  Nga mimoza gjonaj nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 27-11-2010, 11:29 PM
 3. Shqiperi
  Nga argjent23 nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-05-2010, 11:24 PM
 4. Si tė mbroni veten nga produktet kimike tė kozmetikės?
  Nga Kliton nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 07:46 PM