Cili parfum i takon shenjes suaj te Horoskopit?...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Cili parfum i takon shenjes suaj te Horoskopit?...

  Receta Gatimi

  Nėse jeni nė dyshim se cilin parfum tė zgjidhni, lexoni se ēfarė ju kėshillon horoskopi.

  DASHI

  Sikur tė pėrshkruheshin parfumet me imazhe, Dashėve do t’ju pėrshtateshin parfumat e lidhur me ngrohtėsi, gjallėri dhe aventura. Ky parfum do duhej tė rrezatonte pranverė, pėrkatėsisht eksplozivin e aromės dhe ngjyrave, nė formėn e energjisė tė koncentruar, qė bėn thirrje pėr joshje.

  Pėrbėrja: Vajra aromatike tė agrumes, erėza tė luleve dhe orientale, mbi tė gjitha tė thjeshtė dhe tė freskėta.
  Bimėt dhe pemėt: manaferrat, kedri, bredhi, agrumet, kafea, qimnoni, erėzat orientale, lulet, duhani, rigoni, piperi, lėng kaktusi.

  Parfum juaj ideal: Boucheron B

  DEMI

  Demi ėshtė njė shenjė e tokės, dhe kur janė parfumat nė pyetje kjo do tė thotė hulumtim, freski dhe butėsi. Aroma qė simbolizon kėtė shenjė ėshtė, siguria dhe natyra. Demi ėshtė person i matur dhe i qetė, i cili zgjedh parfume diskrete pranverore, nga bari i freskėt dhe lulet e livadhit. Demi dėshiron qė parfumi i tij tė jetė autentik.

  Pėrbėrja: aromat e luleve dhe frutave.

  Bimėt dhe pemėt: Rose, orkide, zymbyl, zambak, magnolia, manaferra aromatike, luleradhiqe, rozmarinė, trumzė, luleshtrydhe, raspberries, fiq.

  Parfum juaj ideal: Jeanne Lanvin

  BINJAKĖT

  Si njė shenjė e parė ajrore e zodiakut, Binjakėt duan lirinė, delikatėsinė dhe aromėn e freskėt. Parfumi qė i pėrshtatet kėsaj shenje tė zodiakut, ėshtė imazhi i njė dite tė bukur pranverore, vitaliteti, rinisė, disponimi i mirė dhe shkujdesja.

  Pėrbėrėsit: agrume, pyjet me gjelbėrim tė pėrjetshėm, notat e lehta tė luleve.

  Bimėt dhe pemėt: anise, portokalli, limoni, zambaku, mimoza, narcisi, vanilja.

  Parfumi juaj ideal: Ange ou Demon by Givenchy

  GAFORRJA

  Parfumi qė karakterizon kėtė shenjė ėshtė ai i kujtimeve tė bukura, diēka e ėmbėl dhe marramendėse. Kjo shenjė e zodiakut i zgjedh aromat e thjeshta, sepse parfumin e shohin si vazhdim tė vetės.

  Pėrbėrja: nota tė luleve dhe ujit, vanilje.

  Bimėt dhe pemėt: trėndafili i bardhė, kamomili, zambaku, narcisi, lulekuqet, lulet e portokallit, limoni, kallami, algat, palisandėra, kokosi, bajamet, vanilja.

  Parfumi juaj ideal: Emilio Pucci Vivara Variazioni

  LUANI

  Kjo ėshtė njė shenjė qė shkėlqen si dielli. Prandaj, notėn aromatike qė e zgjedhin, kurrė nuk ėshtė banale dhe mund tė krahasohet me eliksir tė dashurisė. Luanėt i duan parfumet dehėse dhe intensive, kurse aromat i’u shėrbejnė pėr dekorim, e cila e zbulon imazhin e shkretėtirės, savannas, ekzotike, ngrohtėsi dhe ndjeshmėri.

  Pėrbėrja: Kombinimi me kujdes i dozuar me parfumin e luleve e agrumeve dhe erėzave orientale.

  Bimėt dhe pemėt: drurėt e sandalit, drurėt e ullirit, pylli afrikan dhe oriental, gėshtenjat, pishat, dėllinjat, kanella, luledielli, limoni, portokalli, kamomila, mimoza, lotusi, shafrani, jasemini, zambaku.

  Pasrfumi juaj ideal: Obsession by Calvin Klein

  VIRGJĖRESHA

  Kjo shenjė ka nevojė pėr shumė kohė pėr tė gjetur notėn pėr vetėn e tyre. Parfumi duhet tė jetė i matur dhe delikates.

  Pėrbėrja: pėrzierje e notėve tė frutave, mjaltės, piperit dhe livandos.

  Bimėt dhe pemėt: anise, rozmarinė, trumzė, trėndafil i egėr, bajame, lajthi, boronica, temjan dhe pyjet e lisave, liken, myshk, ftoj, fik, livando, kumbulla, mandarinė, nektarinė, mollė, karamel, dardhė, grejpfrut, ēaji jeshil.

  Parfumi juaj ideal: Shalimar by Guerlain

  PESHORJA

  Me peshorėn udhėheq Venusi, ajo ėshtė e butė dhe romantike. Parfumi ideala ėshtė pėrzierja e aromave sensuale dhe aromės sė ėmbėl.

  Pėrbėrja: Nota tė luleve dhe tė frutave, vajra aromatike, agrume, vanilje, erėza orientale.

  Bimėt dhe pemėt: trandafilat e bardhė dhe tė kuq, tulipani, hibiskusi, jasemini, lule portokalli, badem, molla, qershia, mango, avokado, druri i ullirit, kumbulla, orkidea e bardhė, kedri, boronica.

  Parfumi ideal: Vera Wang Princess by Vera Wang

  AKREPI

  Akrepat me parfumin e tyre, ėshtė supozuar qė tė ngjallin emocionet dhe pasionet e notave tė saj tė mahnitshme dhe tė ngulėta. Kjo shenjė e zodiakut pėrmban aroma sensuale, dhe fillimisht ajo ju ngulitet si foto dhe pastaj aromėn e ndieni si njė shpėrthim vullkanik.

  Pėrbėrja: lule, nota ujore, vajra aromatike, erėza orientale.

  Bimėt dhe pemėt: anise, dru sandali, manaferra, speca, basil, kanellė, kafe, duhan, xhenxhefil, hibiskus, liken, myshk, piper, orkide tė kuqe, lėng kaktus, tulipan.

  Parfumi ideal i juaji: French Lover Pierre Bourdon

  SHIGJETARI

  Kjo shenjė e zodiakut vdes pėr tė udhėtua, kurse parfumi qė i pėrshtatet kėtij, vetėm duhet tė na pėrkujtoj lirinė dhe aventurat, si dhe na tregon anėn e tyre tė egėr.

  Pėrbėrja: nota tė luleve orientale, vajra aromatike dhe ekzotike.

  Bimėt dhe pemėt: dru sandali, bambu, kanellė, manaferra, mango, rrėshirė pishe, vanilje, dru kedri, limon, gėshtenja, piper, rozmarinė, rodhe, karafilė, hibiskus, orkide.
  Parfumi ideal i juaji: Dior Hypnotic Poison

  BRICJAPI

  Bricjapi pėlqen aromė delikate dhe tė freskėt, qė shpesh ngjajnė nė malet, freskinė e kodrave dhe pishave.

  Pėrbėrja: vajra aromatike, erėza orientale dhe agrume.

  Bimėt dhe pemėt: zambakėt, manaferrat, karafili, shtarė, kedri, limoni, selvia, eukalipti, ferns, gjethe fiku, liken, myshk, ēaj jeshil, dėllinjė, kaktus, aloe vera, rozmarinė, trumzė.

  Parfumi ideal: L’Instant Magic by Guerlain

  UJORI

  Planeta sundimtare e kėsaj shenje ėshtė Urani, i cili sjell revolucion dhe modernitet. Ujori nuk mund tė jetė i kėnaqur me vetėm njė parfum, por ai duhet tė jetė njė pėrzierje e parfumave. Parfumi ideal ėshtė si njė imazh i udhėtimit, hulumtimit, shpikjes dhe tė papriturave. Kjo ėshtė njė eliksir i denjė i alkemisė sė madhe!

  Pėrbėrja: nota aromatike tė agrumes, livandos dhe vaniljes.

  Bimėt dhe pemėt: temjan, fier, rrėshirė, humus, livando, rozmarinė, agrume, limon balm, dru sandali, orkide, violet, gentian, plep, thupėr.

  Parfumi juaj ideal: Cerruti Cerruti 1881

  PESHQIT

  Peshqit shpesh kėrkojnė parfumet qė shkaktojnė ėndrra, butėsi, ndjeshmėri, freski dhe romantikė. Atyre u pėlqen tė ndjekin trendet. Janė tė drejtuar drejt shijeve tė pėrziera dhe tė buta, parfumeve qetėsuese.

  Pėrbėrja: njė pėrzierje e ujit, notave tė lules orientale me notat e vaniljes aromatike.

  Bimėt dhe pemėt: lotusi, limoni balm, zambaku, karafili, kaktusi, vanilja, alga deti, jasemini, eukalipti, narcis, orkidea dhe zymbyli.

  Parfumi juaj ideal: Star Rem reminiscencija

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  BINJAKĖT

  Si njė shenjė e parė ajrore e zodiakut, Binjakėt duan lirinė, delikatėsinė dhe aromėn e freskėt. Parfumi qė i pėrshtatet kėsaj shenje tė zodiakut, ėshtė imazhi i njė dite tė bukur pranverore, vitaliteti, rinisė, disponimi i mirė dhe shkujdesja.

  Pėrbėrėsit: agrume, pyjet me gjelbėrim tė pėrjetshėm, notat e lehta tė luleve.

  Bimėt dhe pemėt: anise, portokalli, limoni, zambaku, mimoza, narcisi, vanilja.

  Parfumi juaj ideal: Ange ou Demon by Givenchy
  po e lexoja me shpejt , qe te gjeja vaniljen...dhe e gjeta ne fund hahahaha....

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Kete Cerruti 1881 se kam provuar ndonjeher! Te shofim nese me pelqen

 4. #4
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  po e lexoja me shpejt , qe te gjeja vaniljen...dhe e gjeta ne fund hahahaha....
  sheqyr qe e gjete se u bem dhe ne merak

 5. #5
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin

  PESHQIT

  Peshqit shpesh kėrkojnė parfumet qė shkaktojnė ėndrra, butėsi, ndjeshmėri, freski dhe romantikė. Atyre u pėlqen tė ndjekin trendet. Janė tė drejtuar drejt shijeve tė pėrziera dhe tė buta, parfumeve qetėsuese.

  Pėrbėrja: njė pėrzierje e ujit, notave tė lules orientale me notat e vaniljes aromatike.

  Bimėt dhe pemėt: lotusi, limoni balm, zambaku, karafili, kaktusi, vanilja, alga deti, jasemini, eukalipti, narcis, orkidea dhe zymbyli.

  Parfumi juaj ideal: Star Rem reminiscencija
  Fixxxx ....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. PO-te dhe JO-te per kujdesin ndaj lekures suaj
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-02-2013, 12:59 PM
 2. Puthjet sipas shenjes se Horoskopit
  Nga EMAUS nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 16-10-2012, 11:15 PM
 3. Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 21-04-2012, 08:27 PM
 4. Stil per diten e Dasmes suaj..!
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-03-2012, 09:30 AM
 5. Puthjet sipas shenjes se Horoskopit
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 10:07 PM