Salmon ne Tave


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30

  Salmon ne Tave

  Si te pergatisim nje Salmon ne tave

  Posti eshte nga Francezja:
  Ja menyra e gatimit:

  1-tre thela salmon
  2-tre qepe mesatare
  3-gjysem kanace tul domateje
  4- 1 luge salce domate
  5- 3-4 luge miell
  6- kripe,piper te zi dhe spec djeges sipas deshires
  7-vaj ulliri i perzier me vaj lulesh sipas qejfit.
  8-majdanos nje tufe

  Ne nje tigan veme vajin te nxehet dhe ne te skuqim pak nga te dyja anet peshkun te lyer me pare me miell.

  E heqim dhe e vendosim ne tave.
  Ne vajin e mbetur skuqim qepen deri sa te marre ngjyre te verdhe. Shtojme salcen e domates me pak fare uje, piperin e kuq dhe specin djeges. E leme te tretet salca rreth 5 minuta.

  Me pas shtojme gjysmen e kanaces me tul domateje,kripen dhe majdanozin. I perziejme nja 7-8 minuta pastaj te gjithe kete mase ja hedhim siper peshkut qe me pare e vume ne tave.
  I futim ne furre 180 grade 30-40 minuta. Ky eshte hapi perfundimtar.


  Ju Befte Mire

 2. #2
  i/e rregjistruar Maska e majto
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  4
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  faleminderit shume

 3. #3
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  12
  renox shume interesante kjo recipe..flm sh. me pelqen sh. salmoni.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Tave me Karkaleca dhe Domate!
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-03-2012, 09:49 AM
 2. Mish & Peshk: Tavė peshku me hudhra
  Nga Lirenti nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 23-02-2012, 09:07 PM
 3. Mish & Peshk: Tave e Gjakoves me domate..!
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-02-2012, 04:30 PM
 4. Tavė me spinaq
  Nga aurel nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-10-2009, 09:02 PM
 5. Tavė me mish qengji dhe perime
  Nga aurel nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-09-2009, 08:59 PM