Femrat mė tė lumtura se meshkujt


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Femrat mė tė lumtura se meshkujt

  Receta Gatimi

  Nė bazė tė disa studimeve theksohet se femrat janė mė tė lumtura se meshkujt. Indikatorėt tregojnė se lumturia tek femrat nuk ėshtė nė njė shkallė mė tė madhe se meshkujt, ajo tregon kohė prej 15 minuta gjatė gjithė ditės, femrat mund tė jenė mė tė lumtura se meshkujt.

  Sė bashku meshkujve edhe femrave u pėlqen qė tė shikojnė TV dhe tė merren me hobit e tyre, por meshkujt kanė mė shumė emocione negative gjatė ditės sesa femrat.

  Nė krahasim me femrat, meshkujt kanė mė pak kėnaqėsi pėr jetėn e tyre, 10 minuta nė ēdo ditė. Gjithashtu ata kanė 6 minuta mė shumė emocione negative. Sė bashku meshkujt edhe femrat pėrjetojnė kėnaqėsi gjatė kohės sė pushimit dhe gjatė kohės kur ata janė duke lozur me fėmijėt e tyre, por femrat i bėjnė mė shpesh gjėrat qė ato pėlqejnė. Pėr mė tepėr femrat ndjejnė mė shumė kėnaqėsi pėr punėt qė bėjnė gjatė kohės sė lirė.

  Njė ndėr gjėrat, tė cilat janė jo tė kėnaqshme pėr femrat janė bėrja e punėve tė shtėpisė. Punėt e shtėpisė ēdo ditė marrin 90 minuta nė ditė. Meshkujt shpenzojnė ,mesatarisht 50 minuta punė tė pėrditshme ēdo ditė. Meshkujt gjithashtu nuk kanė kohė tė mirė gjatė punės sė tyre dhe komunikimit me njerėz tė tjerė.

  Ato janė tė lumtura, nėse i pyetni se ēfarė satisfaksioni ėshtė tė jesh e lumtur me jetėn tuaj, atėherė mund tė themi se dallimi qėndron se meshkujt janė mė pak tė socializuar se femrat. Ata gjithashtu shpenzojnė mė pak kohė me familjen dhe miqtė dhe atyre mė shumė u pėlqen qė tė jenė tė vetmuar. Ndėrsa femrat shpenzojnė shumė kohė duke dalė me tė gjithė.

  Femrat e largojnė stresin e tyre duke u takuar me shoqėri, si njė participues nė sugjerimet e tyre. Ndėrsa burrat mendojnė se gjėja mė e mirė dhe qė i bėn ata tė lumtur ėshtė qė tė dalin jashtė me shoqėri dhe tė bėjnė seks.

 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Sigurisht qe jane me te lumtura....se e gjejne lumturin edhe nje gjera te vogla....psh nje parfum......nje pal kepuc.......e nje kafe te ngrohte me mikeshat...

  Meshkujt jane ndryshe...kur shohin se ka rene guxheti...varin turinjte....merziten e shperthejne inatin kuturu....nuk i kenaq kurrsesi nje pal kepuc...hahahahaha perkundrazi...me nje pal kepuc shkojne dy vite rresht

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  Sigurisht qe jane me te lumtura....se e gjejne lumturin edhe nje gjera te vogla....psh nje parfum......nje pal kepuc.......e nje kafe te ngrohte me mikeshat...

  Meshkujt jane ndryshe...kur shohin se ka rene guxheti...varin turinjte....merziten e shperthejne inatin kuturu....nuk i kenaq kurrsesi nje pal kepuc...hahahahaha perkundrazi...me nje pal kepuc shkojne dy vite rresht
  qa ke kjo guxheti? mos eshte buxheti? moj rrushe rrapatushe

  Eshte interesant se femrat knaqe me pak gjera po dhe jan shum sentimentale , krejt nje gje e vogel ndodhe dhe i ben te merziten , meshkuj duan lek-futboll -femra krejt tjera per ta jan ok

 4. #4
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahahahhahahha gafa jemi e njerez bejme ...ndodhe moj rrushe ndodhe.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Femrat mbajne mend vec momentet e lumtura!
  Nga erinda nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 15-05-2013, 06:00 PM
 2. Femrat dhe meshkujt
  Nga anonymus nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 05-03-2013, 02:09 PM
 3. Si manipulojnė femrat me meshkujt!
  Nga olsii nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-11-2012, 07:43 AM
 4. Brazilianet, femrat mė tė lumtura nė botė
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-03-2012, 02:18 PM
 5. Stresi tek meshkujt dhe femrat
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-03-2012, 11:47 AM