Torte e shpejt


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Torte e shpejt

  Receta Gatimi

  Nevojiten;

  10 .ve
  8. lug sheqer(te ushqimit)
  10. lug mill nisheste
  1 adetiv  Vezet dhe sheqerin i perzin deri ne 25 minuta me mikser, pastaj millin dhe adetivin ja perzin dhe i bashkon, dhe i tundin me tel dotres. tepsin nuk e lyni me vaj .. pjekja ne temperatur 180 c,e shikon me rremojs te dhembve a eshte pjek mir ..
  eshte shum e mir dhe shum shpejt pregadite. 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  rrofsh motra...duhet provuar se nuk te ha shume kohe....hahahaha c'eshte kjo rremojse dhembesh moj ...

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ajo se i krun dhembet moj , si i thon atje ?

  [provoje se eshte shum e mir

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fruta & Embėlsira: Torte me Cokollate dhe Lajthi..!
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-03-2012, 11:23 AM
 2. Tortė Tenerina
  Nga mikaela nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-12-2011, 06:08 PM
 3. Torte ananasi
  Nga MAJDI nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 26-07-2010, 04:34 PM
 4. Torte ananasi
  Nga Altin111 nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-07-2009, 12:22 PM
 5. Torte me cokollate te lengshme
  Nga kuklla nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 03-04-2009, 10:41 PM