C++ Problem me Kushtet if/else


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9

  C++ Problem me Kushtet if/else

  Receta Gatimi

  if(t==s)
  cout<<"Pika P ndodhet brenda trekendeshit"<<endl;
  else cout<<"Pika P ndodhet jasht trekendeshit"<<endl;
  edhe pse t =s gjithmonė ekzekutohet si t nuk asht e = pra else.
  ku eshte gabimi

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Administratori
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  server
  Postime
  200
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  9
  Reputacioni
  10
  Qe te kuptosh se ēfare vlera merr t-ja bej nje cout << t, dhe te njejten gje per s-ne!

  Perdor kllapat

  Kodi PHP:
  if (boolean) { ketu nese true}
  else {
  ketu ne rast te kundert

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  E di kėtė po tek if (s==t) nuk e ben mire krahasimin se ku eshte problemi nuk e kam kuptu. gjithmone del false.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Siē eshte thene dhe siper, gabimi eshte tek vlerat qe merr t-ja dhe s-ja!

  Fute te gjithe funksionin ketu!

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  ke tė drejte. I konvertova ne integer. Faleminderit pėr ndihmėn.

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31


  Nga tastjera i merr si string nese nuk ben CAST ne tipin qe e do!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te pergatisim vajra ne kushtet e shtepise !!
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 22-09-2014, 11:29 PM
 2. Mjek te vetvetes ne kushtet e shtepise !!
  Nga labja nė forum Programe Mjekėsore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-12-2013, 11:18 PM
 3. Maska per fytyren ne kushtet e shtepise
  Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 06-12-2012, 06:04 PM
 4. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-09-2009, 07:00 PM
 5. Kushtet e Perdorimit dhe Rregullat Kryesore te Forumit!
  Nga Lirenti nė forum Guida dhe Kushtet e Pėrdorimit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2006, 01:00 AM