Zbulohet nė Kukės tulipani shqiptar


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Zbulohet nė Kukės tulipani shqiptar

  Receta Gatimi

  Tulipani shqiptar ėshtė bima mė e re e zbuluar nė rajonin e Kukėsit.

  Ai ėshtė emėrtuar me kėtė emėr nga botanisti Besnik Hallaēi dhe njihet si i tillė edhe nė katalogėt europianė tė botanikės. Specialisti i florės tregon se rajoni i Kukėsit ėshtė unik sa i pėrket brezave me bimė tė egra, tė cilat kėrkojnė vėmendje pėr tė mos u shkatėrruar.

  Gjalica , Gryka e Vanave, Koritniku, Tejdria, Hasi e Malėsia e Gjakovės janė rezervate natyrore pėr bimėt, por nuk mund tė thuhet e njėjta gjė pėr boten e shpendėve, kafshėve apo atė nėnujore. Tė gjitha kėto po shkojnė drejt zhdukjes nga gjuetia e paligjshme.

  Nė pyjet e larta tė veriut tė vendit ėshtė pakėsuar numri i kafshėve tė egra dhe tė veēanta, si ariu, kaprolli dhe riqebulli i kėsaj zone. Vetėm pak kohė mė parė u miratua nga kuvendi moratoriumi qė ndalon gjuetinė e kafshėve tė egra, por specialistet kėrkojnė qė ky ligj tė shtrihet edhe tek peshkimi. Nėse nuk do tė ndalet beteja e njeriut ndaj tyre, pa frikė emrat do t’i dėgjojmė vetėm si personazhe nė pėrralla.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Shume interesante! Dhe pse ne dekadėn e fundit ka ndodh njė katastrofė ne faunėn shqiptare!

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Tulipani shqiptar ėshtė bima mė e re e zbuluar nė rajonin e Kukėsit.

  Ai ėshtė emėrtuar me kėtė emėr nga botanisti Besnik Hallaēi dhe njihet si i tillė edhe nė katalogėt europianė tė botanikės. Specialisti i florės tregon se rajoni i Kukėsit ėshtė unik sa i pėrket brezave me bimė tė egra, tė cilat kėrkojnė vėmendje pėr tė mos u shkatėrruar.

  Gjalica , Gryka e Vanave, Koritniku, Tejdria, Hasi e Malėsia e Gjakovės janė rezervate natyrore pėr bimėt, por nuk mund tė thuhet e njėjta gjė pėr boten e shpendėve, kafshėve apo atė nėnujore. Tė gjitha kėto po shkojnė drejt zhdukjes nga gjuetia e paligjshme.

  Nė pyjet e larta tė veriut tė vendit ėshtė pakėsuar numri i kafshėve tė egra dhe tė veēanta, si ariu, kaprolli dhe riqebulli i kėsaj zone. Vetėm pak kohė mė parė u miratua nga kuvendi moratoriumi qė ndalon gjuetinė e kafshėve tė egra, por specialistet kėrkojnė qė ky ligj tė shtrihet edhe tek peshkimi. Nėse nuk do tė ndalet beteja e njeriut ndaj tyre, pa frikė emrat do t’i dėgjojmė vetėm si personazhe nė pėrralla.
  me shume ngjan me nji lulekuqe ,

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Tulipani shqiptar ėshtė bima mė e re e zbuluar nė rajonin e Kukėsit.

  Ai ėshtė emėrtuar me kėtė emėr nga botanisti Besnik Hallaēi dhe njihet si i tillė edhe nė katalogėt europianė tė botanikės. Specialisti i florės tregon se rajoni i Kukėsit ėshtė unik sa i pėrket brezave me bimė tė egra, tė cilat kėrkojnė vėmendje pėr tė mos u shkatėrruar.

  Gjalica , Gryka e Vanave, Koritniku, Tejdria, Hasi e Malėsia e Gjakovės janė rezervate natyrore pėr bimėt, por nuk mund tė thuhet e njėjta gjė pėr boten e shpendėve, kafshėve apo atė nėnujore. Tė gjitha kėto po shkojnė drejt zhdukjes nga gjuetia e paligjshme.

  Nė pyjet e larta tė veriut tė vendit ėshtė pakėsuar numri i kafshėve tė egra dhe tė veēanta, si ariu, kaprolli dhe riqebulli i kėsaj zone. Vetėm pak kohė mė parė u miratua nga kuvendi moratoriumi qė ndalon gjuetinė e kafshėve tė egra, por specialistet kėrkojnė qė ky ligj tė shtrihet edhe tek peshkimi. Nėse nuk do tė ndalet beteja e njeriut ndaj tyre, pa frikė emrat do t’i dėgjojmė vetėm si personazhe nė pėrralla.
  me shume ngjan me nji lulekuqe ,
  vetem me tulipanin nuk ngjan kjo lule ,

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Tulipani shqiptar ėshtė bima mė e re e zbuluar nė rajonin e Kukėsit.

  Ai ėshtė emėrtuar me kėtė emėr nga botanisti Besnik Hallaēi dhe njihet si i tillė edhe nė katalogėt europianė tė botanikės. Specialisti i florės tregon se rajoni i Kukėsit ėshtė unik sa i pėrket brezave me bimė tė egra, tė cilat kėrkojnė vėmendje pėr tė mos u shkatėrruar.

  Gjalica , Gryka e Vanave, Koritniku, Tejdria, Hasi e Malėsia e Gjakovės janė rezervate natyrore pėr bimėt, por nuk mund tė thuhet e njėjta gjė pėr boten e shpendėve, kafshėve apo atė nėnujore. Tė gjitha kėto po shkojnė drejt zhdukjes nga gjuetia e paligjshme.

  Nė pyjet e larta tė veriut tė vendit ėshtė pakėsuar numri i kafshėve tė egra dhe tė veēanta, si ariu, kaprolli dhe riqebulli i kėsaj zone. Vetėm pak kohė mė parė u miratua nga kuvendi moratoriumi qė ndalon gjuetinė e kafshėve tė egra, por specialistet kėrkojnė qė ky ligj tė shtrihet edhe tek peshkimi. Nėse nuk do tė ndalet beteja e njeriut ndaj tyre, pa frikė emrat do t’i dėgjojmė vetėm si personazhe nė pėrralla.
  me shume ngjan me nji lulekuqe ,
  vetem me tulipanin nuk ngjan kjo lule ,

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Qenka shume i bukur .i mrekullueshme

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e july
  Anėtarėsimi
  Jun 2014
  Postime
  9
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ishalla te lulezoj sa me shume ne te gjithe Shqiperine

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Foto: Zbulohet njė popull i ri
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 09-02-2011, 08:47 PM
 2. Kukės, aksident rrugor, dy tė vdekur
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-12-2009, 06:40 PM
 3. Kukės: Vdes shoferi 15 vjeēar
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 09-09-2009, 11:12 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-08-2009, 12:46 PM
 5. Kukes, ekzekutohen dy police
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 25-03-2009, 03:54 PM