Perbersit:

• 450 g miell misri
• 1 presh
• 1 karotė
• 1 shpinė pule
• 1 kofshė me kėmbė pule
• kripė
• spec djegės i terur
• 1 lugė gjelle gjalpė


Pergatitja:

1. shpinėn e pulės, kofshėn dhe kėmbėn, vėjini nė njė litėr e gjysmė ujė tė ftohtė. Shto karotėn e copėtuar, qepėn, selinon dhe majdanozin. Le tė zihen pėr rreth njė orė.

2. Shkrijeni gjalpin nė njė tenxhere dhe mbi tė grini imėt preshin. Shtoni miellin e misrit dhe hidheni nė lėngun supėn e pulės. Ndajeni mishin nga kockat dhe lėkura.

3. Kriposeni supėn dhe lėre tė zihet pėr rreth gjysmė ore. Pastaj, qullin duke hedhur pak e nga pak dhe lėngun e mishit e hedhim nė njė blender. Kthejeni supėn nė zjarr.

4. Vendoseni mishin e pulės pa kocka nė supė, poashtu misrin, dhe spėrkateni me spec djegės tė bluar pėr shije.

Ju befte mire!!!