Windows 9 do te prezantohet me 30 Shtator


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 16 prej 16
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Programe Windows 9 do te prezantohet me 30 Shtator

  Receta Gatimi

  Microsoft ka kohe qe eshte duke punuar per versionin e ri te Sistemit Operativ Windows 9! Dhe pse me ate aktual Windows 8, shoqeria eshte mjaft e kenaqur me shitjet por pedoruesit jo dhe aq. Ne Windows 8, pamja metro i ka bere pak konfuz perdoruesit filestar gjithashtu dhe heqja e butonit start. Pikerisht nje levizje jo e menduar mire e Microsoft, kjo e fundit sa qe ne versionin Windows 9 ka zera se do te rikthehet.

  Kjo eshte pamja qe mund te kete butoni start ne Windows 9:  Me 30 shtator te ketij viti, do te dali Windows 9 Preview e cila do jete e lire per shkarkim dhe testim nga ēdo perdues dhe pa license.
  Nuk ka shume informacione te tjera por me interesantja eshte se do te kete nje asistent zeri. Pra komanda vokale. Windows 9 eshte emeruar "Threshold".

  Ēfare prisni nga Windows 9?

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  kam lexuar qe ka gjasa te hiqet edhe desktopi tradicional! Nese ndodh kjo, me t'vertet do te jet deshtim total! Nga Windows 9 faktikisht kisha prit te jet pak me i shpejt ne hapje (te kompjuterit, dmth te jet gati per te punuar) dhe ta kete strukturen e Windows 7! Dmth te funksionojne te gjitha programet etj!

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Gjithsesi un shpresoja te hiqte pamjen Metro... kam ngel tek Win 7 dhe per momentin nuk bej upgrade!

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  11
  Mew Win 7 jam mė i kėnaqur.Shpejt pėr tė folė pėr Win 9.

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga jomina Lexo postimin
  Mew Win 7 jam mė i kėnaqur.Shpejt pėr tė folė pėr Win 9.
  ti sikur ishe femer?

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  11
  Kam pėrdor username(si edhe shumė tė tjerė) e shpesh tė gėnjen.

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga jomina Lexo postimin
  Kam pėrdor username(si edhe shumė tė tjerė) e shpesh tė gėnjen.
  eee, ashtu eshte! Por me sa di une, nuk eshte e lejueshme te hysh me emra te ndryshem perdoruesish ne forum! Sidoqoft... Asgje zyrtare, thjesht mendim i imi

  Tek Windows 8 as un nuk e kam ne plan te kaloj! Jam shum i kenaqur me 7-en (:

 8. #8
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  une mezi e pres ;p

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Sapo lexove tek nje faqe italiane se Windows 9 do kete shume funskione te perbashketa me Windows Phone! Kjo me kujton Mac OS me iOS nga Apple

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Sapo lexove tek nje faqe italiane se Windows 9 do kete shume funskione te perbashketa me Windows Phone! Kjo me kujton Mac OS me iOS nga Apple
  Hahaha! Me sa duket nuk ngeli kush pa e kopjuar Apple!

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Historia e kopimeve te Sistemeve Operative eshte me e vjeter se vete kompjuterat

 12. #12
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  sonte eshte dita!!!!

 13. #13
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga TraHaNa Lexo postimin
  sonte eshte dita!!!!
  Dje e lexova qe do te vije falas! Sikur 8.1 per perdoruesit e Windows 8 ose 8.1

 14. #14
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  kujtova se ishte 1 prilli por microsofti e paska seriozisht

  http://blogs.windows.com/bloggingwin...ng-windows-10/

  ne presim 9 ms prezanton 10

  WTF???

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ket se kuptova as une?? bile kur e pash dje qe ishte bere "buje" rreth tij, mendova mos e kishin shkruajtur gabim Windows 10, pasi qe ne po prisnin 9-en! Ec e merri vesh keta..

 16. #16
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Veē emrit Windows 10, qe nuk ishte fol ne asnje vend, te gjitha kishin dal ne preview

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 23-09-2012, 05:25 PM
 2. Ngjarja e Apple do te mbahet me 12 shtator
  Nga vaaldr1n nė forum Apple Mac OSx
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-09-2012, 08:20 PM
 3. Nokia te prezantoje Windows Phone 8 me 5 Shtator ?
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-08-2012, 03:08 PM
 4. HTC Desire HD do tė prezantohet me 15 shtator
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:20 PM
 5. Audi A1 Seik Vjen nė Shtator
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 26-07-2009, 01:01 PM

Etiketat pėr kėtė Temė