Aplikacionet mė tė mira pėr Smartphone Android nga Microsoft


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  FADED VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,504
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21

  Ide Aplikacionet mė tė mira pėr Smartphone Android nga Microsoft

  Receta Gatimi

  Sistemi Mobil Operativ i Google, i bazuar ne Linux, Android, eshte nje nder sistemet me te pasura me aplikacione dhe lojera te ndryshme per Smartphone-t perkates. Por, jo gjithmone nga e gjithe kjo hapesire zgjedhjeje ne mund te bejme edhe ato te duhurat, apo ato qe me te vertete na nevoiten! Shpesh instalojme aplikacione ne Celularet tane te menēur (eng. Smartphone) qe thuaj nuk i perdorim fare... Kjo padyshim qe na merr kohe por edhe hapesire ne telefon! Per kete arsye, ne kete artikull kemi perzgjedhur disa nga aplikacionet me te mira per Android qe vijne nga kompania e Microsoft!

  Microsoft Office Mobile
  Paketa e Office per Mobil eshte suita me e preferuar e perdorueseve qe merren me shkrime, redaktime apo tabela prezantimi! Me te ju mund te shkruani ne Word, Excel, dhe Powerpoint projekte te ndryshme sidhe t'i ndryshoni ato direkt nga smartphone-i juaj. Nuk eshte zevendesimi i paketes Office per PC, por eshte nje program i pershtatshem dhe shume i dobishem per pune te shpejta.


  OneNote

  Nje tjeter aplikacion mjaft i mire nga familja e Office, eshte One Note. Ne krahasim me aplikacionin e vet te Google, Keep, One Note ju ofron me shume mundesi dhe nuk eshte hapesira e kufizuar sikur tek Evernote. Me te ju mund te organizoni faqe ne Notebook dhe mund te beni shenime te shpejta me text, fotografi, audio sidhe te vizatoni me dore te lire, njesoj sikurse me Google Keep.  Next Lock Screen
  Next Lock Screen ju sjell lajmerimet direkt ne kryefaqen e Smartphone-it tuaj. Me ane te "swipe" (fshij), "dismiss" (tejkalo) ose "tap" (shtyp) ju mund te merrni nen komande veprime te caktuara. Aplikacioni gjithashtu ju sjell nje liste te ikonave te perdorura se fundmi, te cilat i radhit ne fund te ekranit per qasje me te shpejte.  Smart Glass
  Per perdoruesit e Xbox (te dyja palet, 360 dhe One), aplikacioni Smart Glass eshte i domosdoshem. Jo qe vetem ju lejon te keni qasje ne informacione te perbashketa me ate se cfare jeni duke shikuar per momentin, por gjithashtu ju lejon edhe te kontrolli te gjithe nderfaqen e konzoles tuaj. Ju mund te kyceni tek aplikacionet, te lexoni mesazhet dhe mund te levizni neper menute e ndryshme nga ekrani i Smartphone-it apo tabletit tuaj. Ne shume raste kjo eshte shum me e mire se sa te perdoresh nje telekomande. Per shembull kur jeni duke dhene fjalekalimin e Wi-Fi.  Xim

  Xim eshte nje aplikacion i vogel, i cuditshem i cili ne fakt eshte pak me shume i perdorshem se sa duket ne pamje te pare. Ai ju lejon te krijoni nje koleksion fotosh te quajtur "Xims" dhe ta ndani me dike. Nje karakteristike e veēante e ketij aplikacioni eshte se, kur ju dhe miku juaj jeni duke shfletuar fotot ne "Xims" ne te njejten kohe, ju mund te "fshini" (swipe) ne ekran me gisht permes fotografive dhe ato do te sinkronizohen ne te dyja pajisjet. Ju gjithashtu mund t'i shkruani njeri-tjetrit mesazhe direkt nga aplikacioni.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Kam filluar te perdor OneNote! Mund te them se eshte shume lezetshem

  Flm per permbledhjen dhe pershkrimin e aplikacioneve!

 3. #3
  FADED VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,504
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21
  Une kam ca kohe qe po perdor Evernote! Me pelqen se mund t'i besh backup edhe ne cloud!

  Se harrova: Si shume po te ngjisin kto aplikacionet e Android, sikur te kisha 1 Android

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-06-2013, 03:59 PM
 2. Aplikacionet mė tė mira pėr iPhone
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-02-2013, 02:44 AM
 3. 15 aplikacionet mobile mė tė mira tė vitit 2011
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-12-2011, 02:14 PM
 4. Google shpėrblen aplikacionet mė tė mira pėr Android
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-12-2009, 09:44 PM

Etiketat pėr kėtė Temė