20 Cocktails qė nuk i keni parė ndonjėherė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Ide 20 Cocktails qė nuk i keni parė ndonjėherė

  Receta Gatimi

  Ėshtė mbrėmje. Kush nuk do tė kishte dėshire tė dilte njė darke romantike me partnerin apo partneren dhe pija me e preferuar ne keto raste do ishte Manhattan! Por sikur tė provonit diēka tjetėr? Njė mix ndryshe nga ato qe jeni mėsuar t'i pini zakonisht... Ne fakt ka shume lloje te tyre pėr t'i zbuluar, por mė poshtė kemi pėrzgjedhur disa nga cocktails mė tė veēantat e klubeve tė natės.  Clover Club
  Pija pretendon ndalim dhe fillimisht ishte bere ne Bellevue-Stratford te Philadelphia-s, e cila per ate kohe ishte e popullarizuar "per Literature, legalizim, financa dhe dritat e biznesit".

  Perberesit:

  • Gin
  • Leng limoni
  • Shurup mjedre
  • 1 e bardh e vezes
  • Sheqer

  La Paloma
  La Paloma eshte e pasur, freskuese dhe me e popullarizuar se sa Pizza Margarita ne Mexico.

  Perberesit:

  • Tequila
  • Leng limete
  • Majė e kripės
  • Soda me Grapefruit

  Penicillin
  Penicilin ishte quajtur si "Cocktail me i mire i shekullit 21." Ai ishte bere nga Restauranti "Milk & Honey" i Sam Ross.

  Perberesit:

  • Scotch whisky
  • Leng i fresket limoni
  • Shurup me xhenxhefil mjalte
  • Nje gote e vogel Scotch

  The Martinez
  Martinez erdhi perpara Martinit. Kjo pije eshte e mire ne ēdo kohe te dites per shkak te butesise dhe embelsise se saj.

  Perberesit:

  • Gin
  • vermut i ėmbėl
  • Liker Maraschino
  • Angostura e hidhur
  • Nje e shtrydhur e limonit per garniture

  Corpse Reviver No. 2
  Adhuruesit e Gin (xhin), gezohuni. Kjo pije na kthen mbrapa ne ditet e koktejeve me gin, ku shumica e tyre dolen nga moda, ndersa Corpse Reviver No. 2 ka mbetur akoma ne moden klasike.

  Perberesit:

  • Gin
  • Cointreau
  • Lillet Blanc
  • Leng te fresket limoni
  • A dash of absinthe

  Bijou
  • Gin
  • Vermut i embel
  • Green Chartreuse
  • Te hidhura portokalli (extra)

  Americano
  • Campari
  • Vermut i embel
  • Club soda
  • Nje te shtrydhur limoni ose portokalli per garniture
  Vieux Carré
  • Rye whiskey
  • Konjak
  • Vermut i embel
  • Liker Bénédictine
  • Peychaud's bitters
  • Angostura bitters

  Income Tax
  • Gin
  • Vermut i thare
  • Vermut i embel
  • Leng portokalli
  • Angostura bitters
  • Nje e shtrydhur portokalli per garniture

  Monkey Gland
  • Gin
  • Leng portokalli i fresket
  • Karafi
  • Absinthe

  Hanky Panky
  • Gin
  • Vermut i embel
  • Fernet Branca
  • Nje e shtrydhur portokalli

  Sazerac
  • Rye whiskey
  • Peychaud bitters
  • Angostura bitters
  • Absinthe
  • Kub sheqeri
  • Nje e shtrydhur limoni per garniture

  Ramos Gin Fizz
  • Gin i thare
  • Shurup i thjeshte
  • Leng i fresket limoni dhe limete
  • 1 e bardh e vezes
  • Krem te rende
  • 2 ose 3 pika uji me lule portokalli

  Seelbach
  • Uiski burbon
  • Cointreau
  • Angostura bitters
  • Peychaud's bitters
  • Shampanje
  • Njė gotė flaut

  Aviation
  • Gin i thare
  • Liker Maraschino
  • Leng i fresket limoni
  • Creme de Violette

  Pisco Sour
  • 1 e bardhe e vezes
  • Pisco Capel
  • Shurup i thjeshte
  • Leng i fresket i limonit ose limetes
  • Angostura bitters

  Blood and Sand
  • Scotch whisky
  • Vermut i embel
  • Cherry Heering
  • Orange peel

  Old Pal
  • Whiskey Rye ose Kanadez
  • Vermut i thare
  • Campari

  Suffering Bastard
  • Whiskey burbon
  • Gin
  • Leng i fresket limete
  • Angostura bitters
  • Ginger liqueur
  • Ginger birre

  20 - Cili eshte Cocktail i juaji i preferuar?

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Un jam nje fan i Cocktail, sidomos tani ne dimer!

  I preferuari im eshte Negroni, ja dhe dozat:
  ja dhe nje foto mer recete siper:

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Un jam nje fan i Cocktail, sidomos tani ne dimer!

  I preferuari im eshte Negroni, ja dhe dozat:
  ja dhe nje foto mer recete siper:
  duhet provuar ket! Edhe ato lart me pas

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Kur do ti provojm keto ne tani ?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Karaoke mė e frikshme qė keni parė ndonjėherė…!! ( Video )
  Nga labja nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 27-10-2014, 02:22 PM
 2. Gol te tille nuk keni pare ndonjehere
  Nga 3r1k0 nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-10-2011, 07:48 PM
 3. 10 shkurtime per Windows 7 qe nuk i keni pare ndonjehere!
  Nga ReniX nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 22-03-2011, 07:55 PM
 4. Roboti mė real qė keni parė ndonjėherė.
  Nga gjendar nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 10-03-2011, 06:50 PM
 5. Toka, si nuk e keni parė ndonjėhere!
  Nga ReniX nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-08-2010, 01:18 PM

Etiketat pėr kėtė Temė