Kosovari "blen" banesat e 2.3 milionė eurove pa dhėnė asnjė cent!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  I Habitur Kosovari "blen" banesat e 2.3 milionė eurove pa dhėnė asnjė cent!

  Receta Gatimi

  Ai kishte arritur ta bindte shitėsin se nė njė bankė tė Zvicrės e kishte njė pasuri tė trashėguar prej 27 milionė eurosh

  Njė shtetas i Kosovės, 62 vjeēar, ka “blerė” gjashtė banesa pa dhėnė fare tė holla pėr to. Banesat sė bashku kushtonin rreth 2 milionė euro ndėrsa njerėn prej tyre ai e ka shitur, duke e lėnė “me gishta nė gojė” familjen e cila i kishte besuar dhe ia kishte blerė atė.

  Nė nėntorin e vitit tė kaluar ai kishte blerė nga njė ndėrmarrje e banesave katėr banesa qė gjendeshin ende nė ndėrtim nė Flachgau dhe dy tė tjera tashmė tė ndėrtuara, nė Salzburg. Edhe pse tė gjitha sė bashku kushtonin 2.3 milionė eur, ai nuk kishte dhėnė kurrfarė garancie bankare. Por ai kishte arritur ta bindte shitėsin se nė njė bankė tė Zvicrės e kishte njė pasuri tė trashėguar prej 27 milionė eurosh. Siē konfirmon njė zėdhėnės i policisė, kosovari kishte nėnshrkuar kontratėn e blerjes sė bashku me shitėsin dhe e kishin vėrtetuar atė te njė notar.

  Sė shpejti ai ia kishte shitur njėrėn banesė me 105 metra katrorė njė familjeje pėr 174.000 euro. Ai madje i kishte sugjeruar blerėsit qė tė mos e vėrtetonte te notari, nė mėnyrė qė tė kursente tė hollat qė do t`ia kėrkonte. Ēifti qė e kishte blerė banesėn i kishte paguar 54.000 euro. Vetė “shitėsi” ndėrkohė ishte vendosur tė banonte nė njėrėn nga banesat , deri sa ishte arrestuar.

  Dyshimi i kishte lindur ndėrmarrjes sė shitjes sė banesave kur deri nė muajin tetor nuk kishte marrė asnjė cent nga kosovari prej ēmimit tė banesave tė shitura. Ndėrkohė hetimet tregojnė se “shitėsi” nuk ka pasur fare pasuri tė trashėguar por pėr mė tepėr ishte i mbuluar nga borgjet.

  Pėrfaqėsuesi i ndėrmarrjes ėshtė dėmtuar me 80 mijė euro qė i kishte paguar nė emėr tė lidhjes sė kontratave ndėrsa familja qė e ka blerė njėrėn banesė ka mbetur pa asgjė. Kosovari tashmė ėshtė arrestuar dhe ndaj tij po zhvillohen hetimet nga prokuroria nė Salzburg.


  Albinfo.ch

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  hahah sa e madhe

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Ku ėshtė ky punonjėsi i Bankes, te vete te blej nja 10 makina Lada pėr forumin

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Ku ėshtė ky punonjėsi i Bankes, te vete te blej nja 10 makina Lada pėr forumin
  Lada nga ky koncepti i ri, apo ato te 90-ave? Hahaha!

  Ne fakt eshte per te ardhur keq ky lajm! Kurr nuk do behemi njerez me kta njerez qe kemi!

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  jetojme ne boten e cudirave

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?
  Nga smocking2 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 08-12-2014, 02:00 AM
 2. Berluskoni "Don Zhuan", shpenzoi 34 milionė euro pėr dhurata
  Nga lovee nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 10-03-2011, 09:01 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 02:15 PM
 4. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 08-05-2009, 11:15 PM

Etiketat pėr kėtė Temė