Nokia prezanton tabletin N1 - Klonim i iPad Mini! (foto/video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Pinguin Nokia prezanton tabletin N1 - Klonim i iPad Mini! (foto/video)

  Receta Gatimi  Nokia sot ka prezantuar Tabletin e vet me te ri, N1 i cili punon me Sistemin Mobil Operativ te bazuar ne Linux, nga Google, Android. Nokia N1 ka nje dizajn shume te ngjajshem me Tabletin e Apple, iPad Mini dhe poashtu edhe madhesine e ekranit te njejte sikurse iPad Mini, perkatesisht 7,9" me rezolucionin 2048 x 1536 px.


  Specifikat e tjera te tabletit, jane trashesia prej 6.9mm dhe pesha 318gram. Per ndryshe, vendosja e kameres, dizajni nga mbrapa (i metalit) dhe autoporlantet ne fund jane identik te njejta me iPad Mini. E vetma gje qe i mungon Nokia N1 per te mos u bere iPad Mini nga kompania Nokia eshte "home button" dhe logo e Apple nga mbrapa.

  Bile edhe ngjyrat e tabletit jane "Natural Aluminum" dhe "Lava Grey" dhe nje mbulese (cover) e cila duket tmerresisht e njejte sikur se Smart Case e Apple. Specifikat tjera perfshijne nje 2.4GHz quad-core Intel Atom Z3580 prozessor, 2GB RAM dhe 32GB hapesire te brendshme.
  Nokia N1 ka gjithashtu nje kamere te pasme prej 8 mega pixel dhe ate te perparme me 5 mega pixel.

  Per t'i vene ne pune te gjitha keto, vjen Sistemi me i ri Mobil Operativ i Google, Android Lollipop 5.0. Nokia eshte duke bashkepunuar me Foxconn per ta ndertuar tabletin N1 dhe sipas te gjitha gjasave, ky i fundit se pari do te leshohet ne Kine me ēmimin 249$ (diku per vitin e ri kinez me 19 Shkurt 2015) pastaj do te kthehet ne Rusi dhe me pas do te vijojne shtetet e tjera europiane.


 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Foto Disa foto tė tjera

  Meqenese fotot dhe video qenkan fshire, ketu postova disa foto te tjera!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Apple prezanton iPad Air 2 dhe Mini 3 (foto + video)
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-10-2014, 03:17 PM
 2. iPad mini prej ari (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Apple Mac OSx
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-11-2012, 09:26 PM
 3. Zyrtare: Nokia prezanton Lumia 920 (foto + video)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 11:16 PM
 4. HP sfidon iPad-in me tabletin e ri TouchPad
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2011, 11:16 PM

Etiketat pėr kėtė Temė