Transformuesit e Sony-t: VAIO Z dhe VAIO Z Canvas (foto/video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Transformuesit e Sony-t: VAIO Z dhe VAIO Z Canvas (foto/video)

  Receta Gatimi  Sony ka prezantuar dy Laptope te rinje, perkatesisht VAIO Z dhe VAIO Z Canvas, te cilet mund te transformohen edhe ne Tablete dhe ēmimi i tyre fillon tek 1600$.  Te dyja pajisjet vijne ne dy variante por me ekranin 13.3" secila, mundesia e Intel i7 ose i5 CPU dhe shtepiza prej alumini e mbuluar me fibra karboni dhe nje SSD qe sipas kompanise i jep fuqi pajisjes te ndizet per vetem 0.3 sekonda. VAIO e quan pajisjen Z nje "monster PC" dhe per ēmimin qe ajo ka, kompania premton se do te keni nje Laptop me kohezgjatje te baterise me shume se 15.5 ore, me e gjata qe mund te kete qene ndonjehere tek nje Laptop VAIO.

  Ndersa Z Canvas eshte "Tableti monster i VAIO", nje pajisje me ekran 12.3" me Intel Core i7 CPU, 256GB SSD dhe deri ne 16GB RAM memorie. Ashtu si vellai i tij i madh, edhe Z Canvas mund te ndryshoje formen; pajisja vjen me nje tastiere qe ndahet, duke iu lejuar keshtu perdorueseve qe ta vendosin ate ne kembe sikur nje Laptop, apo ta ngjisin tastieren ne te dhe te perdorin lapsin Stylus per te shkruajtur sikur mbi nje Tablet. Per sa i perket disponueshmerise, ky i fundit do te vonohet pak me shume se sa vellai i tij, i cili do te dale ne shitje me para-porosit sot ne Japoni, ndersa Z Canvas ne muajin Maj.


 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Besoj se kjo "formul" do jet e ardhmja e laptopeve!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Sony tėrheq reklamen komerciale pėr PS Vita (video)
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-11-2014, 10:26 PM
 2. Sony Xperia Z3 smartphone dhe tablet (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-09-2014, 08:28 PM
 3. A eshte ky Sony Nexus X smartphone? (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-10-2012, 08:12 PM
 4. Sony VAIO Duo 11 (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-08-2012, 08:27 PM
 5. Zbulohen foto te Sony Xperia Mint (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-07-2012, 08:33 PM

Etiketat pėr kėtė Temė