Microsoft do te eleminoj Internet Explorer


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Ide Microsoft do te eleminoj Internet Explorer

  Receta Gatimi  Internet Explorer dikur ishte njė portal shumė i vizituar qė kishte formėsuar mėnyrėn se si njerėzit hynin nė internet. Por ajo kohė ka kaluar moti, dhe tani shumica e njerėzve e “urrejnė” Internet Explorer, pas disa viteve tė performancės sė dobėt.

  Nė ndėrkohė, bizneset rivale si Firefox dhe Chrome kanė filluar tė merren me kėrkesat e pėrdoruesve, dhe pėr kėtė janė bėrė shumė mė tė famshėm sesa Internet Explorer e Microsoft.

  Mirėpo kjo nuk do tė thotė se Internet Explorer nuk ėshtė i famshėm si shfletues i internetit. Por gjėrat pritet tė ndryshojnė sė shpejti, edhe nė kėtė drejtim.

  Pėr ta parandaluar kėtė trend, Microsoft ka vendosur qė ta shuajė shfletuesin e saj - Internet Explorer.

  Projekti i ri i Microsoft pėr shfletimin e uebit i quajtur Project Spartan pritet tė jetė zėvendėsuesi i Internet Explorer.

  "Ne tani jemi duke bėrė hulumtim se si do tė jetė emri ose marka e re e shfletuesit tonė e cila do tė bazohet nė Windows 10," tha shefi i marketingut nė Microsoft, Chris Capossela, gjatė njė prezantimi tė bėrė dje.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Aq shume e kam sharė Internet Explorer, saqe tani duan ta eliminojnė, po me vjen keq! Ka qene browseri i parė

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  i jemi falenderues qe na dha mundesine t'i provojme shfletuesit e tjere!

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Normale, do te ishte veshtire te shkarkoje Firefox pa qene IE

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Largohet chefi i Internet Explorer nga Microsoft
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-12-2014, 08:51 AM
 2. Microsoft leshon Windows Internet Explorer 10 Preview per Windows 7
  Nga vaaldr1n nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-11-2012, 03:31 AM
 3. Microsoft lanson Internet Explorer 9
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 16-03-2011, 11:02 PM
 4. Windows Internet Explorer 9
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 20-09-2010, 08:19 PM
 5. Microsoft "arnon" vrimėn nė Internet Explorer
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 24-01-2010, 04:29 PM

Etiketat pėr kėtė Temė