Rregullat mbi Postimet nė Forum

Ēdo postim duhet ti pėrmbahet rregullave kryesore tė forumit plus rregullave mbi strukturėn e postimit!

Pėpara se tė hapni njė temė tė re, ėshtė fortėsishtė e rekomandueshme tė kontrolloni/kėrkoni nėse ajo ėshtė hapur mė parė nga dikush tjeter!

1- Titulli i Diskutimit
  • Duhet tė fillojė me shkronjė tė madhe
  • Duhet tė jetė sa mė i qartė pėr lexuesin
  • Duhet tė korespondoj me materialin e shkruajtur
  • NUK duhet tė shkruahet me shkronja kapitale
  • NUK duhet tė pėrmbaj shėnja pikėsimi pėrveē pikėpyetjes dhe pikėēuditėses (? dhe !)
  • NUK duhet tė pėrmbaj pastthirrma

Evitoni titujt si pėrshėmbull: ndihme, pyetje, urgjente etj !!!!

*Nėse diskutimi juaj nuk pėrmbush rregullat e mėsipėrme, ēdo anėtar i stafit ka tė drejtė tė modifikoj titullin pa ju lajmėruar!


Rregullat mbi Firmėn nė Forum

Ēdo anėtarė ka mundėsinė e vendosjes sė njė shkrimi/imazhi (firme) poshtė ēdo postimi nė forum. Kjo firmė duhet duhet ti pėrmbahet rregullave kryesore tė forumit plus rregullave mbi strukturėn e firmės!

2-Firma nė Forum

Dimesionet Standart/Maksimum tė Firmave me imazh:
450 x 120
400 x 110
300 x 100


Kėto janė standarte pėr imazhet e firmave.Mund tė vendosni ose tekst me njė sasi tė kufizuar shkronjash.
Forumi mund tė zvogeloj automatikisht ēdo firmė nėse dimesionet kalohen .
a) Dimesioni maksimal pėr ēdo firme si imazh duhet tė jetė mė i vogėl se 150KB.
b) Firma nuk duhet tė pėrmbaje imazhe ose tekst qė nxisin rracizem, luftė , propagande, pornografi, reklama, linke .
c) Firma nuk duhet tė levize majtas djathtas, duhet tė jetė e qėndrushme nė tė majtė, qėnder ose djathtas.Postimi Imazheve nė Forum

Dimesionet maksimale tė imazheve nė Forum janė: 1920 x 1080 pixels
Forumi do tė zvogėloj automatikisht imazhet dhe pse rakomandohet tė perdorni thumbnail.


Imazhi Personal nė Profil dhe Avatari

Ēdo anėtarė ka mundėsinė e vendosjes sė njė imazhi nė Profil dhe si Avatar nė Forum. Gjerėsia e imazhit tė profilit lejohet deri nė 200 pixel, lartėsia deri nė 200 pixel, ndėrsa pėr avatarin e forumit dimesionet jane 120x120 pixel.

Madhėsia e skedarit deri nė 100 kB
Vlen pika b) e siper-folur te firma dhe rregullat kryesore te forumit


*Nėse rregullat kryesore tė forumit thyhen, ēdo anėtar i stafit, ka tė drejtėn e modifikimit/heqjes pa asnjė lloj lajmėrimi!
*Stafi i Forumit ka tė drejt
ė ti modifikoj kėto rregulla pa asnjė lloj lamėrimi!