Pesė laptopėt mė tė mirė me ekranet 15 inē


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Sondazh Pesė laptopėt mė tė mirė me ekranet 15 inē

  Receta Gatimi  Me zhvillimin e laptopėve shumė-funksional, duket se interesi pėr laptopėt tradicional me ekranet 15 inē ėshtė nė rėnie.
  Megjithatė, pėrmirėsimet e shumta nė kėta laptopė gjithsesi se e kanė shtuar interesin e konsumatorėve. Mė poshtė gjeni listėn e laptopėve esencial me ekranet 15 inē.


  1. Dell XPS 15 – versioni i ri nga Dell i XPS ka pėrmirėsuar ekranin dhe dizajnin nga modeli i kaluar pėr 2 inē, duke shtuar edhe stil mė tė sofistikuar. ēmimi i paisjes sė re poashtu ėshtė mė i lirė se modeli i vitit 2014, me vlerė fillestare prej njė mijė dollarėve. XPS 15 ka rezolucionin prej 3,200 x 1,800 pikselėve, me hapėsirė tė RAM memories deri nė njė terabajt.

  Procesori Core-i7 dhe kartela grafike NVIDIA 960M poashtu shtohen nė listėn e tipareve tė veēanta nė laptop, duke e ranguar kėtė paisje nė top listat e ueb-faqeve teknologjike.

  2. Asus Zenbook Pro UX501 – ėshtė model unik nė listėn e produkteve tė kompanisė, me njė trup tė veēant prej metali dhe ekran prej katėr mijė pikselėve. Performanca e laptopit fuqizohet nga procesori Core-i7 me PCIe x4, pėrderisa jetėgjatėsia e baterisė shkon deri nė gjashtė orė pune. Modeli standard i Asus Zenbook Pro ka hapėėsirė tė brendshme prej 256 GB dhe RAM memorie prej 16GB, nė njė vlerė prej 1499 dollarėve.

  3. Lenovo ThinkPad T – ėshtė mjeti i punės pėr botėn e biznesit, ndėrkohė qė versioni i ri pėrfshin tipare tė reja. Modeli T550 posedon dy bateri, njė tė brendshme dhe njė tė jashtme, tė cilat mund tė ndėrrohen pėr tė shtuar kohėn e pėrdorimit tė pajisjes. Modeli bazik prej 850 dollarėve paketon procesorin Core-i5 ose i7, hapėsirė tė brendshme prej 512 GB, dhe shumė tipare tė tjera interesante, duke pėrfshirė edhe VGA dhe DisplayPort pėr video.

  4. Lenovo Flex 3 - Nėse dėshironi tė keni njė notebook dhe ekran tė klikueshėm, zgjedhja juaj mė e duhur do tė ishte Lenovo Flex 3. Ekrani rotullohet nė anėn e prapme, duke iu mundėsuar ta shfrytėzoni paisjen si tablet me ekran gjigant. Flex 3 pėrdor procesorin Core-I7, kartelėn grafike GTX 940, hard disk prej 500GG dhe 4GB RAM memorie. Modeli i pajisjes qė pėrdor procesorin i5 kushton vetėm 649 dollarė.

  5. Dell Inspiron – Versioni mė i ri i pajisjes ofron dizajn kompakt, nė ekran me ngjyrė plotėsisht tė zezė. Modeli mė i lirė i Dell Inspiron kushton rreth 300 dollarė dhe nė tė pėrfshihen: RAM memoria prej 4GB, hapėsira e brendshme prej 500GB, procesori Celeron dhe ekran prej 1,366 x 768 pikselėve.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  300 Dollar Dell

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  sot u prish ky Desktop Dell qe kisha! Me mire keshtu se perndryshe nuk do blija tjeter!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-03-2013, 12:29 AM
 2. Sharp do te prodhoje ekranet per iPhone-n e ri ?
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-08-2012, 05:15 PM
 3. Pesė shenja tė qarta se nuk ushqeheni mirė !!
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-05-2012, 11:31 PM
 4. PėrShėnDeTJe! Mirė Se Ju GjeTa e Mirė Se Erdha!
  Nga Bl3R0 nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-11-2010, 07:02 PM
 5. Lamtumirė papastėrtisė nė ekranet e laptopėve
  Nga Altin111 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-11-2007, 06:57 PM

Etiketat pėr kėtė Temė